Steven van Rijswijk vystřídá na pozici generálního ředitele ING Ralpha Hamerse

Amsterdam, 24. 6. 2020 – ING oznámila, že Steven van Rijswijk, který je v současné době členem představenstva a ředitelem pro řízení rizik, vystřídá Ralpha Hamerse na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva. Dozorčí rada jmenovala Stevena van Rijswijka do funkce k 1. červenci 2020. Jak už jsme informovali dříve, Ralph Hamers odchází z ING do UBS, kde v druhé polovině letošního roku nastoupí na pozici generálního ředitele.

Předseda dozorčí rady ING Hans Wijers to komentoval těmito slovy: „Velice nás těší, že jsme po dlouhém a důkladném výběrovém řízení vybrali jako nového generálního ředitele právě Stevena. Steven pracuje v ING již 25 let, z čehož tři roky je také členem představenstva, a za tu dobu prokázal, že disponuje tou správnou kombinací zkušeností, řídicích schopností a hlubokého porozumění naší práci, což mu umožní vést ING do další fáze jejího strategického směřování. Chtěli bychom tímto také ještě jednou poděkovat Ralphovi za jeho práci, vizi a důraz na proklientský přístup, díky čemuž je ING připravena na budoucí období. Ralph byl nejdéle sloužícím generálním ředitelem ING a my mu přejeme vše nejlepší na jeho nové pozici.“

Steven van Rijswijk (Nizozemsko, 1970) byl jmenován do představenstva na výroční valné hromadě v roce 2017. Steven nastoupil do ING v roce 1995 a zastával zde různé pozice v odděleních Fúze & akvizice, Kapitálových trhů a Strukturování kapitálu a Poradenství. V roce 2012 byl jmenován na pozici globálního ředitele oddělení Korporátních klientů. V roce 2014 se stal globálním ředitelem oddělení Client Coverage v divizi ING Wholesale Banking, kde řídil vnější vztahy, transakční služby a korporátní finance pro korporátní klienty a finanční instituce ve více než 40 zemích světa.

Steven van Rijswijk v minulosti sehrál klíčovou úlohu při posilování ING v roli „strážce“ a při vývoji modelů a datových a analytických schopností ING. Od roku 2018 je také předsedou evropské mezibankovní pracovní skupiny zabývající se přechodem od sazby Eonia na novou bezrizikovou euro sazbu, která bude též stanovovat záložní referenční sazby pro Euribor. Steven vystudoval podnikovou ekonomiku na Erasmus Universiteit Rotterdam. Jeho jmenování bylo schváleno Evropskou centrální bankou.

Steven van Rijswijk k tomu dodává: „Velice mě těší důvěra, kterou ve mne dozorčí rada vložila, a jsem za to vděčný. Jsem rád, že po dlouhých letech spolupráce s kolegy a klienty po celém světě budu moci dále pracovat na posilování a rozšiřování pozice ING jako přední evropské digitální banky. Chtěl bych tímto poděkovat Ralphovi za jeho neúnavnou práci pro ING a vynikající spolupráci v minulých letech v představenstvu a popřát mu mnoho štěstí do budoucna.“

Ralph Hamers řekl: „Gratuluji Stevenovi ke jmenování. Spolupracovali jsme spolu mnoho let, takže mohu s jistotou říci, že bude dále pracovat na opatřeních, která jsme učinili, abychom ING připravili na digitální a mobilní budoucnost. Chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat svým talentovaným a pracovitým kolegům a přátelům, po jejichž boku jsem pracoval posledních více než 29 let.“

Stále probíhá výběrové řízení na pozici ředitele pro řízení rizik. Do doby, než bude jmenován nový ředitel pro řízení rizik, bude mít tuto oblast v představenstvu dočasně na starosti finanční ředitel Tanate Phutrakul. Každodenní činnosti týkající se řízení rizik bude na přechodnou dobu řídit Karst Jan Wolters, současný ředitel pro řízení rizik divize ING Wholesale Banking, který bude podřízen Tanatemu Phutrakulovi.

Od svého nástupu do ING v roce 1986 zastával Karst Jan Wolters (Nizozemsko, 1963) celou řadu funkcí v oblasti služeb klientům a řízení rizik, včetně například pozice ředitele Global Credit Restructuring a globálního ředitele Credit & Trading Risk. V roce 2017 byl jmenován na pozici ředitele pro řízení rizik divize ING Wholesale Banking. V průběhu své kariéry pracoval také v nizozemské bance NIB a jako finanční ekonomický expert u nizozemské policie. Další informace o průběhu výběru nového ředitele pro řízení rizik budou zveřejněny, až to bude aktuální.

O ING Bank:

Skupina ING 

ING je globální finanční instituce holandského původu se silnou evropskou základnou nabízející bankovní služby. Staví na zkušenostech, odborných znalostech a závazku nabízet vynikající služby a uspokojovat tak potřeby široké klientské základny zahrnující jednotlivce, rodiny, malé a střední podniky, korporace, instituce i vládní organizace. Cílem je podporovat lidi v tom, aby byli stále o krok napřed, v životě i podnikání. 

ING Bank se svými více než 53 tisíci zaměstnanci nabízí služby pro zákazníky retailového i firemního bankovnictví ve více než 40 zemích světa. Silnou stránkou je dobře známá a silná značka s pozitivním vnímáním klientů v řadě zemí, silná finanční pozice, víceúrovňová distribuční strategie a mezinárodní síť. Udržitelnost a společenská odpovědnost je nedílnou součástí firemní strategie ING Bank, o čemž svědčí první příčka v kategorii Diversified Financials v indexu Dow Jones Sustainability a dále zařazení do indexu FTS4Good a indexu Euronext Vigeo Europe 120.

ING v České republice

ING v České republice aktuálně působí výhradně v oblasti bankovnictví a zaměstnává více než 350 lidí.

Historie ING v České republice sahá až do roku 1992. V průběhu let si zde vybudovala silnou pozici v oblasti korporátního bankovnictví a svou komplexní nabídkou bankovních produktů a služeb v současné době uspokojuje všechny bankovní potřeby významných českých i mezinárodních společností i finančních institucí. 

V roce 2001 ING Bank představila svůj první produkt pro fyzické osoby, spořicí účet ING Konto, a založila tak kategorii spořicích účtů na českém trhu. Rok poté rozšířila svoji nabídku o ING Podílové fondy, které nabízejí široké veřejnosti možnost vyššího zhodnocení úspor, a stala se tak specialistou na zhodnocování úspor pro fyzické osoby.

Společenská odpovědnost je klíčovou hodnotou firemní kultury banky; finanční produkty a služby nabízí srozumitelným a transparentním způsobem, aktivně působí v oblasti finančního vzdělávání a dlouhodobě strategicky spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem, s aktivním zapojením firemních zaměstnanců.