Trend Micro je opět jedničkou v oblasti ochrany hybridních cloudů

Podle nejnovější analytické zprávy IDC má Trend Micro třikrát větší tržní podíl než konkurent s pomyslnou stříbrnou medailí

trensmicr-market-share2.png

Praha, 29. června 2020 – Analytická firma IDC označila ve své nejnovější zprávě Worldwide Hybrid Cloud Workload Security Market Shares pro rok 2019 společnost Trend Micro za jedničku na trhu v oblasti ochrany hybridních cloudů. 

Ve své zprávě označuje IDC společnost Trend Micro za dominantního lídra v oblasti ochrany softwarově definovaných cloudů. A to díky tržnímu podílu 29,5 % v roce 2019, který je třikrát větší než v případě konkurenta na 2. příčce. 

„Naše pozice lídra v oblasti ochrany hybridních cloudů není náhodná a dokazuje to i nejnovější analytická zpráva IDC. Již před více než deseti lety jsme pochopili, jak moc bude bezpečnost cloudových výpočetních i úložných systémů důležitá a začali této oblasti věnovat maximální úsilí,“ řekla Wendy Moorová, viceprezidentka společnosti Trend Micro pro produktový marketing. „Zatímco ostatní firmy pouze zdůrazňují své vlastní vůdčí postavení, IDC to vidí jinak. V Trend Micro neustále pokračujeme v upevňování tržní pozice pomocí nových produktů i schopností, které jsou přímo určené k podpoře rostoucích ambicí našich zákazníků v prostředí hybridních cloudů a cloudové infrastruktury.“

Analytická firma IDC definuje ochranu hybridních cloudů jako ochranu virtuálních strojů a kontejnerů používaných v softwarově definovaných cloudech. První kroky pro zajištění bezpečnosti v této oblasti udělala společnost Trend Micro již v roce 2009. Významně investovala do čerstvě získaného softwarového firewallu a hostovaného systému pro prevenci průniků – tedy do řešení, která umožňovala chránit cloudová prostředí a virtualizovaná datová centra. 

Zpráva dále uvádí, že klíčovými faktory úspěchu společnosti Trend Micro jsou významné inovace v oblasti cloudů i akvizice firmy Cloud Conformity. Díky té může Trend Micro svým zákazníkům nabídnout platformu pro řešení nesprávných konfigurací cloudových prostředí. Pozornost si zaslouží i partnerství se společností Snyk, které pomáhá řešit zranitelnosti související s opětovným využíváním kódů z open source zdrojů. 

Po úspěšné akvizici firmy Cloud Conformity – technologického partnera AWS pro rok 2019 – pokračuje společnost Trend Micro v rozšiřování svého portfolia a kompetencí i mimo svět AWS. A to včetně podpory pro virtuální stroje na platformě Google Cloud Platform (GCP), ochrany platformy Kubernetes a integrace skenování kontejnerových obrazů do Google Kubernetes Engine (GKE).

Společnost Trend Micro vytvořila GCP konektor pro automatické zjišťování a ochranu GCP virtuálních strojů a získala ocenění Google Cloud Technology Partner of the Year for Security pro rok 2019.

Důležité podle IDC také je, že společnost Trend Micro neustrnula, ale neustále pokračuje ve svém rozvoji. Například ke konci loňského roku přišla s unifikovanou SaaS platformou Cloud One, která komplexně řeší ochranu cloudových prostředí ve všech klíčových oblastech. Pokrývá bezpečnost serverů i virtuálních strojů v datových centrech, řešení IaaS, kontejnerů i kontejnerových služeb, řešení CSPM, cloudových souborových i objektových úložišť a bez-serverových platforem. 

Hodnocení IDC tržního podílu společnosti Trend Micro je plně v souladu s dalším podobným uznáním od analytické firmy Forrester Research – tentokrát ve zprávě Forrester Wave™: Cloud Workload Security pro 4. čtvrtletí roku 2019.

Celou zprávu Worldwide Hybrid Cloud Workload Security Market Shares společnosti IDC můžete stahovat ZDE.

O společnosti Trend Micro

Společnost Trend Micro Incorporated, přední světový dodavatel kybernetických bezpečnostních řešení, pomáhá vytvářet prostředí pro bezpečnou výměnu digitálních informací. Naše inovativní řešení pro spotřebitele, podniky a veřejné instituce poskytují vícevrstvou ochranu datových center, cloudových prostředí, sítí a koncových bodů. Všechny naše produkty vzájemně spolupracují a sdílí poznatky o hrozbách. Díky tomu poskytují účinnější a rychlejší komplexní obranu s centralizovaným řízením a uceleným přehledem. Má přes 7 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a disponuje nejvyspělejším globálním zpravodajstvím o počítačových hrozbách na světě. Trend Micro pomáhá chránit propojený svět. Další informace naleznete na stránkách www.trendmicro.com.