Patriot představuje velkokapacitní SSD disk P210

Nový SSD disk 2.5” SATA III 6Gbps je dostupný v kapacitách od 128 GB do 2 TB. Jedná se o cenově výhodné řešení pro stolní počítače, notebooky nebo pro upgrade konzolových úložišť.


Praha, 15. července 2020 — Společnost Patriot představuje nový interní SSD disk P210. Jeho kapacita se pohybuje od 128 GB do 2 TB a brzy nahradí produkty řady P200. Patriot P210 je navržen tak, aby nabídl uživatelům vynikající datový výkon, zároveň však byl cenově efektivní. Současně poskytuje špičkovou spolehlivost, kterou využijí majitelé nových či vylepšovaných počítačových sestav, notebooků i konzolí. 

 

„SSD disky SATA jsou považovány za jednu ze spotřebních částí moderní počítačové sestavy, proto jsou spolehlivost a efektivita nákladů pro uživatele velmi důležité. Tyto dva principy byly klíčové pro naše inženýry, kteří produkt P210 přivedli k životu,“ říká Roger Shinmoto, viceprezident společnosti Patriot Memory. Proto je série P210 vybavena nejkvalitnější pamětí NAND, nejnovějším kontrolérem SATA III a špičkovými komponenty, které prošly přísným procesem kontroly kvality. P210 nabízí rychlost až 50 000 IOPS pro 4K náhodné čtení i zápis, až 520 MB/s pro sekvenční čtení a 430 MB/s pro sekvenční zápis. Disk P210 zlepšuje výkon systému, který tak může zrychlit načítání softwaru a aplikací, přičemž zároveň zvyšuje jeho celkovou citlivost a produktivitu. 

Z důvodu pokročilé ochrany má disk Patriot P210 zabudovaný teplotní senzor, který chrání systém před přehřátím a podporuje technologii S.M.A.R.T. (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology). Ta monitoruje stav SSD disku, dokáže detekovat a nahlásit úroveň spolehlivosti jednotky a varovat před potenciálními problémy hardwaru. Patriot P210 také podporuje příkaz TRIM, který umožňuje systému zjistit, které datové bloky se již nepoužívají. Tím prodlužuje jeho životnost.

I díky tříleté záruce představuje řada P210 jednu z nejspolehlivějších a cenově nejvýhodnějších SSD možností na trhu. Protože je disk dostupný v kapacitě až 2 TB, využijí jej nadšenci, kteří plánují sestavení vlastního PC, notebooku či chtějí zlepšit úložiště své herní konzole.  

Hlavní funkce

 • Nejnovější SATA 3 kontrolér
 • 2.5′ SATA 3 zpětně kompatibilní se SATA 2
 • Podpora zdravotních informací technologie S.M.A.R.T. 
 • Podpora příkazu TRIM 
 • Provozní teplota: 0 až 70 °C
 • 4K náhodné čtení až 50 000 IOPS
 • 4K náhodný zápis až 50 000 IOPS
 • Sekvenční čtení (ATTO) až 520 MB/s
 • Sekvenční zápis (ATTO) až 430 MB/s
 • Podpora operačních systémů Windows 7*/8.0*/8.1/10

 *může vyžadovat instalaci ovladače

Dostupnost

Alza.cz: https://www.alza.cz/search.htm?exps=Patriot%20P210

CZC.cz: https://www.czc.cz/Patriot%20P210/hledat

Doporučená maloobchodní cena

 • Verze 2 TB: 5659 korun
 • Verze 1 TB: 2899 korun
 • Verze 512 GB: 1599 korun
 • Verze 256 GB: 959 korun

Pro více informací o produktu klikněte sem.

Pro další mediální a marketingové dokumenty klikněte sem.

O společnosti PATRIOT 

PATRIOT je předním výrobcem vysoce výkonných paměťových modulů, SSD disků, flash pamětí, herních periferií a mobilního příslušenství. Společnost PATRIOT, založená v roce 1985 a se sídlem ve Fremontu (USA), staví na technologických inovacích, spokojenosti zákazníků a poskytování nejlepšího poměru cena/výkon na trhu. Produkty PATRIOT se staly světově proslulými svými extrémními výkony, spolehlivostí a inovacemi. Společnost PATRIOT prodává své produkty prostřednictvím výrobců zařízení, maloobchodníků, e-shopů a distributorů. Společnost působí po celém světě: v Severní Americe, Jižní Americe, Asii i Evropě. Všechny názvy společností nebo produktů mohou být obchodní názvy, ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky příslušných vlastníků, se kterými jsou spojeny. Funkce, ceny, dostupnost a specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění.

Sledujte nás

Facebook: https://www.facebook.com/PatriotViperEU/ 

Instagram: https://www.instagram.com/Patriot_ViperEU/ 

Twitter: https://twitter.com/Patriot_ViperEU

YouTube: https://www.youtube.com/patriotviper