Představujeme Galaxy Z Flip 5G: Prezentujte se stylovým skládacím smartphonem s podporou 5G

Společnost Samsung přidává ke svému nejnovějšímu skládacímu mobilu špičkový výkon a konektivitu technologie 5G

Praha 22. července 2020 – Společnost Samsung Electronics dnes představila Galaxy Z Flip 5G, zařízení kombinující chytrý smartphone s bleskovou rychlostí technologie 5G, která přináší zcela nové zážitky při používání mobilních zařízení. S rozšiřováním 5G sítí po celém světě lidé nyní pociťují, jaký dopad může mít 5G na mobilní prostředí tím, že jim pomáhá více sdílet, více hrát nebo rychleji pracovat. Model Galaxy Z Flip 5G bude na českém trhu dostupný od 7. srpna za doporučenou maloobchodní cenu 42 999 Kč. K dispozici bude u vybraných obchodních partnerů v šedé (Mystic Gray) a bronzové (Mystic Bronze) barvě. 

Společnost Samsung pokračuje v předávání výhod 5G do rukou uživatelů. Soustavně se snažíme, aby byla tato technologie dostupná co největšímu počtu lidí,“ řekl Dr. TM Roh, prezident a vedoucí oddělení mobilních komunikací v Samsung Electronics. „Jsme rádi, že jsme mohli do Galaxy Z Flip přidat novou generaci rychlosti a konektivity a rozšířit tak naše portfolio 5G zařízení, která pomáhají lidem dělat více toho, co mají rádi.“

Výkonnější nová generace 

Galaxy Z Flip přinesl stylový a kompaktní design, který plní závazek společnosti Samsung rozšiřovat kategorii skládacích zařízení. Galaxy Z Flip 5G nyní přidává do ohebných zařízení velikosti dlaně vysoké rychlosti technologie 5G, díky čemuž můžete mnohem snáze zůstat v kontaktu se svými fanoušky, přáteli a rodinou.

Galaxy Z Flip 5G je prvním zařízením řady Samsung Galaxy, které je vybaveno mobilní platformou Qualcomm® Snapdragon™ 865 Plus 5G. Tato nová platforma maximalizuje přínos 5G díky zvýšenému výkonu, který umožňuje rychlejší a efektivnější zpracování dat s ostřejšími obrázky díky vylepšenému vykreslování grafiky.

Vylepšený design a styl 

Galaxy Z Flip 5G nabízí rychlost 5G bez zvýšení velikosti a upevňuje si tak svoji pozici jednoho z nejelegantnějších a nejkompaktnějších dostupných skládacích smartphonů s 5G. Společnost Samsung přidala komponenty potřebné pro podporu konektivity 5G při zachování elegantního a netradičního tvaru Galaxy Z Flip pro maximální přenositelnost. Galaxy Z Flip 5G je dodáván ve dvou nových prémiových barvách – šedé Mystic Gray a bronzové Mystic Bronze; vše je zakryté sklem s jemně matným povrchem, který je na dotek měkký a zároveň minimalizuje ulpívání otisků prstů. 

Vylepšené možnosti skládání 

Od chvíle, kdy byl Galaxy Z Flip poprvé uveden na trh v únoru 2020, lidé využívali jeho revoluční tvar, aby ho mohli používat novými netradičními způsoby – například dělat více i bez použití rukou. Od té doby společnost Samsung průběžně aktualizovala uživatelské prostředí tak, aby mohli snáze zachycovat, zobrazovat, komunikovat a sdílet obsah s přáteli a blízkými. Díky těmto vylepšeným funkcím mohou nyní využívat to nejlepší z Galaxy Z Flip také majitelé Galaxy Z Flip 5G.

  • Režim Flex – Snadné současné prohlížení a ovládání obsahu pomocí přizpůsobeného uživatelského rozhraní Galaxy Z Flip, které využívá jeho jedinečnou schopnost naklápění vpřed. Když přístroj volně stojí, displej se automaticky rozdělí na dvě 4palcové obrazovky, takže si můžete prohlížet obsah v horní polovině přístroje a ovládat ho v dolní polovině. 
    • YouTube v režimu Flex – Díky režimu Flex můžete sledovat svůj oblíbený kanál na YouTube bez použití rukou. Během streamování obsahu v horní polovině zařízení můžete v jeho dolní polovině zároveň procházet stránky, číst popisy a komentáře. Navíc si můžete se svým Galaxy Z Flip 5G užít čtyři měsíce služby YouTube Premium pro ničím nerušený zážitek.
    • Vylepšené možnosti fotografování a natáčení v režimu Flex – S Galaxy Z Flip je nyní ještě jednodušší pořizovat snímky z vyšších nebo nižších úhlů. Ať už chcete nahrávat videozáznamy zespodu nebo vytvářet pestré fotografie vašeho jídla shora, v režimu Flex jednoduše přepnete dvojitým klepnutím okno náhledu kamery z horní na dolní polovinu displeje.
  • Multitasking – Zvládejte snadno více úkolů najednou v režimu Multi-Active Window pomocí lišty Multi-Window Tray pro přetažení aplikací, které chcete používat. 
    • App Pair – Pomocí funkce párování aplikací na liště Multi-Window Tray můžete snadno spouštět a používat dvě aplikace najednou, takže když budete chtít například sdílet fotografie s přítelem, spustí se současně aplikace pro prohlížení fotografií a komunikaci. 
    • Multi-window Tray – Tato lišta je nyní integrována do bočního panelu pro pohodlnější používání a umožňuje přístup k více aplikacím.

Další informace o Galaxy Z Flip 5G můžete najít na news.samsung.com/galaxy, www.samsungmobilepress.com nebo www.samsung.com/galaxy

Fotografie Galaxy Z Flip 5G jsou ke stažení ZDE

Specifikace Samsung Galaxy Z Flip 5G

Specifikace Galaxy Z Flip 5G
Displej Hlavní displej  Úhlopříčka 6,7″ (17 cm) FHD+ Dynamic AMOLED (21,9:9) Infinity Flex Display

2636 × 1080

425 ppi 

*Úhlopříčka měřená v plném obdélníku bez započtení zaoblených rohů. Skutečná obrazová plocha je menší kvůli zaobleným rohům a otvoru pro fotoaparát.
Vnější displej 1,1″ (2,8 cm) Super AMOLED Display

300 × 112

303 ppi

*Úhlopříčka měřená v plném obdélníku bez započtení zaoblených rohů. Skutečná obrazová plocha je menší kvůli zaobleným rohům.
Rozměry a hmotnost  Zavřený 73,6 × 87,4 × 17,4 mm (pant) – 15,4 mm (volný konec)
Otevřený 73,6 × 167,3 × 7,2 mm – 6,9 mm (displej)
*Tloušťka Galaxy Z Flip v otevřeném stavu nezahrnuje rám hlavního displeje.
Hmotnost 183 g
Fotoaparát Přední fotoaparát 10Mpx selfie fotoaparát: F2,4 

Velikost pixelů: 1,22 μm

Úhel záběru: 80˚

Zadní duální fotoaparát 12Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát: F2,2

Velikost pixelů: 1,12 μm

Úhel záběru: 123˚

12Mpx širokoúhlý fotoaparát: Super Speed Dual Pixel AF, OIS, F1.8

Velikost pixelů: 1,4 μm

Úhel záběru: 78˚

Optická stabilizace obrazu (OIS) pro zadní širokoúhlý fotoaparát

Až 8× digitální zoom

Podpora nahrávání ve formátu HDR10+

Kontinuální automatické ostření

AP Qualcomm Snapdragon 865+ (7nm) procesor

3,09 GHz (max. frekvence) + 2,40 GHz + 1,8 GHz

Paměť 8 GB RAM a 256GB interní úložný prostor
*Skutečná dostupná kapacita úložného prostoru závisí na předinstalovaných programech.
Baterie Duální baterie 3 300 mAh (typická hodnota)
*Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960. Jmenovitá (minimální) kapacita je 3200 mAh. Skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, typu využití apod.
Dobíjení  Rychlé dobíjení pomocí kabelu nebo bezdrátové* 

Wireless PowerShare**

*Kabelové dobíjení je kompatibilní s QC2.0 a AFC. Bezdrátové dobíjení je kompatibilní s WPC

**Wireless PowerShare pracuje s většinou zařízení s certifikací Qi. Sdílené nabíjení vyžaduje minimálně 30% nabití baterie. Rychlost a účinnost nabíjení závisí na zařízení. Nemusí fungovat s některým příslušenstvím, kryty nebo zařízeními jiných výrobců. Pokud máte potíže s připojením nebo pomalým dobíjením, sundejte ze všech zařízení ochranný kryt. Může ovlivňovat příjem hovorů nebo datové služby, záleží na podmínkách ve vaší síti.

OS Android 10
Síť  5G*: 5G Non-Standalone (NSA), 5G Standalone (SA), Sub6, Dynamic Spectrum Sharing (DSS)
LTE**: Enhanced 4×4 MIMO, až po 6CA, LTE Cat.20

Download až 2,0 Gb/s / Upload až 200 Mb/s

*Vyžaduje optimální 5G síťové připojení, dostupné na vybraných trzích. Dostupnost a podrobnosti zjistíte u svého operátora. Rychlost stahování a streamování se může lišit v závislosti na poskytovateli obsahu, připojení k serveru a dalších faktorech.

**Skutečná rychlost se může lišit v závislosti na zemi, operátorovi a uživatelském prostředí.

Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2,4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM

Bluetooth® v 5.0 (LE až 2Mb/s), USB Type-C, NFC, lokalizace (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

*Galileo a BeiDou mají omezené pokrytí. BeiDou nemusí být v některých zemích dostupné.
SIM karta 1× eSIM a 1× Nano SIM
*SIM karta se prodává samostatně. Dostupnost závisí na zemi a operátorovi.

*eSIM vyžaduje příslušnou podporu a umožňuje aktivaci tarifu bez fyzické nano SIM karty. Dostupnost eSIM závisí na verzi softwaru, zemi a operátorovi. Zjistěte u operátora, zda váš tarif eSIM podporuje.

Platby  Samsung Pay 

Kreditní a debetní karty: Podpora MST a/nebo NFC, předplacené karty, Global remittance, Transit, členské karty, dárkové kupony, odměny

*Dostupné ve vybraných zemích. Vlastnosti se mohou měnit podle státu a poskytovatelů.
Senzory Kapacitní snímač otisků prstů (po straně), akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor (digitální, analogový), senzor přítomnosti, RGB světelný senzor  
Autentizace Uzamknutí: obrazec, PIN, heslo

Biometrické uzamknutí: otisk prstu, rozpoznávání obličeje

*Rozpoznávání obličeje funguje jen při otevřeném telefonu pomocí předního fotoaparátu.
Audio Mono reproduktor

Prostorový zvuk pro Bluetooth a sluchátka s podporou Dolby Atmos (Dolby Digital, Dolby Digital Plus)

Podpora UHQ 32bit a DSD64/128

PCM: Až 32 bitů, DSD*: DSD64/128
Přehrávané audio formáty: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF
Bluetooth

Dual Audio: ke Galaxy Z Flip lze připojit dvě zařízení s Bluetooth současně a přehrávat pomocí obou zařízení zároveň.
Scalable Codec: vylepšené Bluetooth připojení při rušení okolním rádiovým signálem
Nahrávání

Kvalitu nahrávání vylepšuje mikrofon High AOP s minimalizací zkreslení v hlučném prostředí

*Přehrávání DSD64 a DSD128 může být omezeno v závislosti na formátu souboru.

*Při připojení dvou zařízení se může trochu lišit kvalita zvukového výstupu.

*Jen pro některé příslušenství značky Samsung nebo AKG.

*AOP: Acoustic Overload Point

Video Přehrávané video formáty:

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
Připojení k TV

Bezdrátový přenos: Smart View (přenos obrazu v rozlišení 1080p a snímkové frekvenci 30 fps)

Zabezpečení Platforma Knox: monitorování a ochrana v reálném čase.

 Prevence virů a malwaru (technologie McAfee)

 Bezpečná složka: zabezpečený prostor v zařízení pro ochranu aplikací, fotografií, videí a soukromých souborů

*Dodavatelé řešení pro ochranu proti virům a malwaru se mohou v jednotlivých zemích lišit.
Obsah balení Galaxy Z Flip, datový kabel, cestovní adaptér, špendlík, základní návod, sluchátka (USB typ C) se zvukovou technologií od AKG
*Skutečný obsah balení včetně sluchátek závisí na zakoupeném modelu nebo zemi či regionu Barva balení a krytu se může lišit podle barvy zařízení.

*Všechny zde uvedené specifikace a popisy se mohou lišit od skutečných specifikací a popisů produktu. Společnost Samsung si vyhrazuje právo provádět změny této webové stránky a jejího obsahu, včetně funkčnosti, funkcí, specifikací, GUI, obrázků, videí, benefitů, designu, cen, komponent, výkonu, dostupnosti, možností a jakýchkoli dalších informací o produktu bez předchozího upozornění.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.