Loono spouští venkovní osvětovou kampaň

Praha, 23. července 2020 – Nezisková organizace Loono poprvé spouští venkovní osvětovou kampaň. Vizuály nesou heslo “Zůstaň negativní” a reagují tak na neustále se zvyšující počet lidí nakažených virem HIV. Plakáty pro Loono zpracovala kreativní agentura Isobar a už v úterý 28. července se objeví na 91 místech po celé Praze. 

Loono se začalo zabývat reprodukčním zdravím již minulý rok, kdy spustilo edukační kampaň Dole dobrý. Pro letošní rok se i díky podpoře Ministerstva zdravotnictví zaměřilo na prevenci konkrétní pohlavní nemoci – HIV a AIDS. Jedním z hlavních důvodů je neustále se zvyšující počet nakažených tímto virem. Jen za posledních 12 měsíců v České republice přibylo 218 případů infekce HIV a v celkovém součtu je zde přes 3 600 lidí pozitivně testovaných pacientů. 

Pražané se budou moct setkat se dvěma vizuály kampaně. Ty budou nabádat k používání kondomu jakožto nejspolehlivějšímu antikoncepčnímu prostředku, který chrání před nemocí HIV. Druhý vizuál navíc připomene význam pravidelného testování. Lidé, kteří se budou chtít dozvědět více informací, budou odkázáni na speciální podstránku www.doledobry.cz, kde mimo jiné naleznou, jakými dalšími způsoby se mohou před pohlavními nemocemi chránit nebo zjistí, na jakých místech se lze nechat preventivně testovat.

Kromě offline kampaně se Loono chystá své aktivity pokrýt také v online prostředí. Plánuje pokračovat v tematicky zaměřených podcastech, tvořit edukační videa a vzdělávací obsah na sociálních sítích. V rámci kampaně Dole dobrý, která řeší kromě prevence pohlavních chorob i další tabu témata týkající se reprodukčního zdraví, jako je neplodnost či únik moči, plánuje nezisková organizace i nadále školit ve firmách, školách a na festivalech.