Společnost Panasonic představuje nový studiový 4K kamerový systém

Studiový kamerový systém Panasonic AK-UC3300 UHD dosahuje rozlišení 2 000 řádků.

Praha, 28. července 2020 – Společnost Panasonic dnes představila AK-UC3300, studiový kamerový systém 4K vybavený velkým snímačem S35mm MOS 4K, který zajišťuje vysoce kvalitní video. Tento produkt se hodí pro využití ve vysílacích studiích, při živých přenosech nebo pro eSport. Jeho uvedení na trh se plánuje na čtvrté čtvrtletí roku 2020.

AK-UC3300 má velký 11megapixelový obrazový snímač 4K pro dosažení rozlišení 2 000 řádků a podporuje HDR (HLG) a ITU-R BT.2020. Díky vysoké citlivosti F10 (2 000 lx) umožňuje natáčení videí ve vysoké kvalitě s nízkým šumem při zachování poměru S/N 62 dB nebo vyšší.

Tento kamerový systém podporuje různé 4K a HD formáty a je vhodný pro širokou škálu využití. Kamerový systém a jeho rozhraní významně zlepšují funkčnost produkce videa ve 4K a podporují výstup 12G-SDI schopný odesílat nekomprimované 4K video jediným koaxiálním kabelem. Výstup TICO přes SDI (4K přes 3G-SDI) umožňuje přenos signálů 4K přes konvenční kabely 3G-SDI a přenosový standard IP SMPTE ST2110 příští generace.

Kamerový systém AK-UC3300 UHD je navržen pro optimální produkci videa v dynamických prostředích. Kromě funkce 2x vysokorychlostního nahrávání v HD poskytuje funkce redukce zkosení – realizovaná pomocí vysokorychlostních skenů pracujících s rychlostí 1/100 sekundy –vynikající ovladatelnost při zaznamenávání rychlých pohybů, například při sportu a živých událostech.

Tento kamerový systém disponuje novým panelem dálkového ovládání typu 1/5 (AK-HRP1015GJ) s barevným displejem LCD pro odečítání, který umožňuje provoz grafického uživatelského rozhraní a také podporuje PoE+ a IP ovládání. Systém je také kompatibilní se stávajícími panely dálkového ovládání Panasonic AK-HRP1000/AK-HRP1005. Pro pohodlné, vysoce kvalitní nahrávání na místě byl pro použití s tímto kamerovým systémem vyvinut hledáček s vysokým rozlišením, 1,78 cm, Full HD OLED Colour Viewfinder AJ-CVF70GJ.

Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/profesionalni-kamery/4K-studio-camera/ak-uc3300 

Fotografie kamery naleznete ZDE.

 

 • Základní charakteristiky systému

 

 • Obrazový snímač 4K s rozlišením 11 megapixelů, vysoká citlivost F10 a rozlišení 2 000 řádků při zachování poměru S/N 62 dB nebo vyšší
 • Podpora různých 4K/HD formátů včetně umožnění flexibilního provozu přizpůsobeného pro různé produkční aplikace
 • Podporuje HDR (HLG) a ITU-R BT.2020
 • Podporuje kompenzace chromatické aberace
 • Podpora různých rozhraní, včetně výstupu 12G-SDI, výstup TICO přes SDI 4K přes 3G-SDI a SMPTE ST2110
 • Podpora vysokorychlostního nahrávání 2x HD v rozlišení 1080p, 1080i a 720p
 • Vysokorychlostní snímání obrazu 1/100 sekundy pro natáčení s nízkým zkosením
 • Kamerový systém byl vyvinut pro podporu pohodlného a vysoce kvalitního natáčení

 

 • Panel dálkového ovládání

 

AK-HRP1015GJ (uvedení na trh je naplánováno na čtvrté čtvrtletí roku 2020)

 • Podpora sériových ovládání kamery a IP ovládání
 • Ovládat lze až 99 studiových kamer
 • Podpora PoE+ a vybavení robustním terminálem LAN

 

 • 1,78cm hledáček Full HD OLED Color Viewfinder

 

AJ-CVF70GJ (uvedení na trh je naplánováno na čtvrté čtvrtletí roku 2020)

 • 1,78cm barevný panel Full HD OLED
 • Umí dosáhnout vysokého kontrastního poměru a čistě černé
 • Okulár s velkým průměrem 38 mm a optickým zoomem

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky. 

Další informace o společnosti Panasonic: https://www.panasonic.com/cz/ 

Informace o kategorii Panasonic Broadcast & ProAV

Panasonic Broadcast & ProAV je obchodní jednotkou divize Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) se sídlem ve Wiesbadenu (Německo). Broadcast & ProAV řešení Panasonic umožňují vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizní vysílání, natáčení dokumentárních filmů i živou produkci.

Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/profesionalni-kamery/panasonic-professional-camera-about-us-2