TP-Link TL-MR150 a TL-MR100: Užijte si sdílenou 4G LTE síť

Česká republika, Praha – 29. července 2020 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje na trhu novinky v podobě dvojice bezdrátových 4G LTE routerů TP-Link TL-MR150 a TL-MR100, které stačí osadit datovou SIM kartou a mobilní 4G LTE síť tak přetvořit na domácí (či kancelářskou) Wi-Fi.

Instantní internet na dosah
Oba modely nabízejí možnost okamžitého připojení k internetu v místech, do kterých sice je zavedena elektřina pro napájení routeru, ale na druhou stranu zde chybí alternativa v podobě pevného, tedy kabelového základu pro vytvoření Wi-Fi sítě. Routery zvládnou sdílet přístup k internetu prostřednictvím Wi-Fi s až 32 koncovými zařízeními a fungují stylem plug-and-play. To znamená, že dovnitř jen vložíte datovou SIM kartu a můžete se okamžitě připojit. Konfiguraci řešit nemusíte a kompatibilitu SIM karet také ne, protože ta byla zajištěna léty testů přímo v terénu, a to ve více než stovce zemí.

Stabilní připojení omezené jen kapacitou SIM karty
Jediné omezení připojení k internetu pomocí mobilních routerů TL-MR150 a TL-MR100 spočívá v datovém limitu použité SIM karty. Jinak vám nic nebrání používat routery, jak dlouho budete chtít. Stabilní a efektivní připojení zajišťují u obou modelů dvě oddělitelné externí antény. Maximální rychlost pak dosahuje v obou případech do 300 Mb/s pro download, respektive do 150 Mb/s pro upload, což je naprosto dostačující pro běžné surfování i kancelářské práce, jakož i některé náročnější aktivity, jako je sledování HD videa on-line.

Možností je více
K dispozici je i záložní možnost využití routerů napevno. Což se hodí zejména tehdy, když právě není dostupné 4G připojení, případně u sebe nemáte datovou SIM kartu. Pro režim klasického Wi-Fi routeru stačí do LAN/WAN portu připojit ethernetový kabel, což dále zvyšuje flexibilitu obou zařízení.

Jednoduchá správa přes mobilní aplikaci
Jak router TP-Link TL-MR150, tak TL-MR100 můžete snadno spravovat přes mobilní aplikaci Tether, která je dostupná ke stažení zdarma pro platformy Android i iOS v češtině i ve slovenštině. Nastavit zde můžete třeba prvky rodičovské kontroly, síť pro hosty nebo řízení přístupu a priorit pro jednotlivá koncová zařízení.

Klíčové vlastnosti TL-MR150 a TL-MR100:

  • Špičková 4G síť – rychlost do 300 Mb/s (download)/150 Mb/s (upload)
  • Plug-and-Play – stačí vložit aktivní datovou SIM kartu a můžete surfovat.
  • Až 32 připojených koncových zařízení najednou
  • Dvojice oddělitelných externích antén – pro stabilnější a efektivnější signál
  • Režim Wi-Fi routeru – připojit se můžete i napevno přes kabel

Více informací o produktech naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/3g-4g-router/tl-mr150/
https://www.tp-link.com/cz/home-networking/3g-4g-router/tl-mr100/

Fotografie produktu jsou k dispozici zde:
https://www.flickr.com/photos/69923807@N07/albums/72157715281251931
https://www.flickr.com/photos/69923807@N07/albums/72157715281202201 

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103