Doručování koncovým zákazníkům je na vzestupu

Praha, 30. července 2020 – Výsledky segmentu B2C doručování ukazují celoevropský nárůst zájmu o tento druh logistických služeb. České zastoupení Gebrüder Weiss tento trend potvrzuje. „Od začátku roku evidujeme více než 16% nárůst v počtu zásilek doručených koncovým zákazníkům. Do rozvoje programu Home Delivery investuje Gebrüder Weiss stovky milionů korun,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Logistická společnost Gebrüder Weiss doručila jenom v České republice za prvních 5 měsíců letošního roku přes 64.000 zásilek koncovým zákazníkům, v divizi Home Delivery se jednalo o téměř 17% nárůst B2C zásilek. „První pololetí letošního roku je v řadě ohledů výjimečné. Nárůst e-commerce jsme registrovali již před jarní koronakrizí, která ale v tomto segmentu zapůsobila jako katalyzátor. Značná část spotřebitelů si uvědomila výhody online nákupů spojených s doručovací službou a změnila svoje nákupní chování,“ potvrzuje Jan Kodada. 

Od srpna letošního roku rozšíří Gebrüder Weiss ČR dále svoje služby a bude schopna dopravovat až na místo spotřeby rozměrná a těžká břemena, jako jsou Americké lednice, kotle, bojlery, nábytek nebo trezory. V programu Home Delivery, který zahrnuje vedle doručení na konkrétní místo také instalaci spotřebiče, bude možné ještě efektivněji a bezpečněji doručovat i zboží o vysoké hmotnosti. „Rozhodli jsme se investovat do mechanizace, která umožní dvoučlenným posádkám prakticky kamkoli přivézt a v případě zájmu také instalovat i značně rozměrné předměty o hmotnosti až 170 kilogramů. Jde nám nejen o efektivitu našich postupů a smysluplné využití techniky, ale také o ještě bezpečnější doručení a spokojenost našich zákazníků i koncových uživatelů,“ vysvětluje Jan Kodada.

Růst v segmentu elektronického obchodování B2C za první pololetí letošního roku přitom hlásí téměř všechny země v Evropě.  Počet zásilek dodávaných konečným spotřebitelům, společností Gebrüder Weiss vzrostl v první polovině roku 2020 z přibližně 410 000 na 580 000. V divizi Home Delivery to v prvních šesti měsících roku 2019 představuje nárůst o 40 procent v geografické oblasti zahrnující Rakousko a dalších šest zemí střední a východní Evropy. Aby společnost jako lídr na trhu mohla uspokojit další požadavky, investovala 6,8 milionů EUR do rozšíření svého logistického centra v Maria Lanzendorf u Vídně, kde se odbavuje na 40% B2C zásilek pro rakouský trh. K dispozici tak má dalších téměř 5 000 metrů čtverečních manipulačního prostoru. „V maďarské Budapešti jsme přestěhovali B2C crossdock z původní 2.500 haly do větší, abychom zvládali rostoucí počty zásilek koncovým zákazníkům. Nová lokace, kterou máme od srpna k dispozici, je vybavena třinácti nakládkovými rampami. Nově využívané prostory mají rozlohu přes 5500 čtverečních metrů, což je o 3000 m2 více, než doposud,“ doplňuje Jan Kodada.

Měření roku 2020 běžnými standardy je přirozeně stále obtížné. Nárůst počtu zásilek elektronického obchodu zasílaných našim zákazníkům je však v centru naší pozornosti, s odvahou investujeme do našich kapacit, abychom s našimi službami v segmentu doručování domů byli připravení na další rozvoj,“ říká Jürgen Bauer, člen vedení společnosti Gebrüder Weiss a dodává: „Mimořádné odhodlání našich zaměstnanců nám navíc umožnilo udržet vysokou kvalitu služeb při dodávkách koncovým zákazníkům a to i během rozsáhlých karanténních opatření.“

O společnosti

Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice zaměstnává společnost Gebrüder Weiss na 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.  

Více informací o společnosti a jejích službách najdete také na https://www.gw-world.com/cz/news/press-releases/

 

Kontakt pro média – Gebrüder Weiss

Jiří Kolář             Šárka Hálová
PR Account Manager                                                                           Marketing Manager
KnowComm s.r.o.                                                                                 Gebrüder Weiss spol. s.r.o.
tel.: +420 777 84 84 66                                                                        tel.: +420 724 068 178
e-mail: kolar@know.cz                                                                        e-mail: sarka.halova@gw-world.com
www.knowlimits.cz                                                                                                 www.gw-world.com