Zásilkovna získala v MS Awards 2019 první místo v kategorii Inovace a modernizace aplikací s využitím platformních služeb v cloudu

Tisková zpráva (4. srpna 2020) – Zásilkovna, přední česká logisticko-technologická firma, se stala vítězem kategorie Inovace a modernizace aplikací s využitím platformních služeb v cloudu v rámci ocenění Microsoft Awards 2019. Ocenění získala za zlepšování zákaznického komfortu s využitím inovativních cloudových služeb. Ve 21. ročníku Microsoft Awards 2019 bylo oceněno 19 nejinovativnějších řešení partnerů Microsoftu z České republiky a Slovenska v celkem 11 kategoriích.

Cílem skupiny Packeta je být během několika let globální digitální logistickou platformou. Novým technologiím a inovacím se proto velmi intenzivně věnujeme. V letošním roce jsme přešli na Microsoft Azure cloud, můžeme tak rychle měnit parametry našich systémů, vylepšovat naše procesy nebo přidávat nové produkty. První místo v rámci ocenění Microsoft Awards je pro nás cennou zpětnou vazbou, že naše investice do modernizace logistického trhu a zlepšování komfortu pro klienty jdou správným směrem,” říká Simona Kijonková, CEO skupiny Packeta. 

„Jen v loňském roce jsme přepravili zboží za téměř 29 miliard korun. V době vrcholu celé sezóny před Vánoci vzrostou požadavky na výkon našich systémů desetinásobně. Proto prošla celá skupina v posledních letech výraznou modernizací technologií, velkou změnou byl také přechod na cloud. Díky Microsoft Azure cloudu jsme výrazně zvýšili bezpečnost, stabilitu a rychlost našich systémů,“ dodává Adam Horzenberger, CIO skupiny Packeta. 

„Prostřednictvím ocenění Microsoft Awards podporujeme inovativní projekty, které pomáhají plně rozvinout potenciál našich firem a organizací, ale také ukazují přínosy pro zdraví a kvalitu života v naší společnosti,“ říká Martin Hruška, obchodní ředitel pro malé a střední firmy a partnery, Microsoft Česká republika a Slovensko.

Cílem soutěže Microsoft Awards je vybrat nejlepší a nejinovativnější řešení nebo aplikaci, kterou partneři registrovaní v programu Microsoft Partner Network pomohli zrealizovat svým klientům v uplynulém roce, a podpořili tak jejich digitální transformaci. 

Zásilkovna je ryze český franšízový logisticko-technologický projekt Simony Kijonkové, který vznikl v roce 2010. Od té doby se vypracoval mezi nejúspěšnější společnosti v Česku, které poskytují komplexní logistické služby pro internetové obchody. Zásilkovna provozuje také úspěšnou službu Mezi námi pro doručování zásilek mezi fyzickými osobami. Zásilkovna je součástí skupiny Packeta, která působí ve všech zemích EU, dále pak ve Švýcarsku, v Rusku, na Ukrajině a v USA. Packeta má aktuálně více než 4 600 vlastních výdejních míst, téměř 91 600 partnerských výdejních míst a spolupracuje s více než 28 000 e-shopy. Obrat skupiny byl v roce 2019 téměř 1,3 miliardy korun, počet přepravených zásilek překonal 19 milionů kusů. www.zasilkovna.cz