Výzkumný ústav ICM pro výzkum mozku a míchy zvolil řešení Western Digital OpenFlex, aby urychlil objevování kritických léků a možností léčby

OpenFlex™, jediné otevřené řešení skládatelné infrastruktury na trhu, pomáhá vědcům zaznamenávat, sdílet a analyzovat pacientská data z různých klinických zobrazovacích nástrojů, napříč různými laboratořemi s využitím agility, výkonu a rozsahu architektury NVMe over Fabrics™

Paříž – 12. srpna 2020 – Společnost Western Digital (NASDAQ: WDC) dnes oznámila, že výzkumný ústav Institut du Cerveau a de la Moelle Épinière (ICM), mezinárodní středisko pro výzkum mozku a míchy, si vybral Western Digital pro modernizaci své úložné infrastruktury prostřednictvím extrémně rychlé, efektivní a flexibilní otevřené skládatelné platformy OpenFlex ™. Díky využití NVMe over Fabrics™ (NVMe-oF™) má ICM širší přístup ke sdílenému úložišti, které lze snadno alokovat, aby vyhovovalo potřebám každého výzkumného pracovníka nebo oddělení. ICM má nyní také rychlejší přístup ke kritickým datům a schopnost měnit velikost a přerozdělovat úložné svazky, což ústavu pomáhá v boji proti neurologickým poruchám. 

Vědci v ICM potřebují zachycovat a analyzovat data pacientů z řady nástrojů pro klinické zobrazování a napříč různými laboratořemi. Výzkumné pracovníky brzdila stárnoucí infrastruktura pro ukládání dat, která nedokázala držet krok s jejich potřebami. Nejnovější pokročilé mikroskopické přístroje mohou generovat každou hodinu až dva terabajty dat, což je mnohem více, než kolik dokáže pojmout lokální úložiště každé pracovní stanice. To vedlo k dlouhým zpožděním v každém kroku analytického procesu, kdy vědci museli čekat na infrastrukturu úložiště, aby mohli pokračovat ve své práci.

Ústav ICM spolupracoval se svým technologickým partnerem, společností 2CRSi, na identifikaci nového úložiště, které by dokázalo poskytnout ideální kombinaci výkonu a flexibility, a zvolil segregovanou skládatelnou infrastrukturu OpenFlex společnosti Western Digital. OpenFlex poskytuje ICM mimořádně rychlý výkon úložiště v rámci efektivnější a pružnější architektury, což vědcům umožňuje neustále posouvat svou práci vpřed, aniž by museli na úložiště čekat. Pro oddělení IT společnosti ICM znamená infrastruktura OpenFlex to, že se již nemusí snažit vměstnat lokální úložiště do blízkosti pracovních stanic, nebo ručně přesouvat úložiště v areálu, jak se projekty mění. Místo toho mohou distribuovat úložnou kapacitu po síti Ethernet ústavu ICM, kdekoli a kdykoli je to potřeba, aniž by došlo ke snížení výkonu.

Kurt Chan, viceprezident a generální ředitel divize Data Center Platforms ve společnosti Western Digital, uvedl: „Dnešní klinické aplikace vyžadují rychlá a vysoce spolehlivá řešení úložiště pro ukládání velkého množství výzkumných a pacientských dat. S rostoucí detailností a rozlišením klinického zobrazování je potřeba centrálně ukládat více bioobrazů, aby se urychlilo hodnocení a diagnostika. Naše otevřené skládatelné řešení OpenFlex poskytuje snadný přístup k těmto velkým bioobrazovým souborům téměř v reálném čase, což přispívá k urychlení objevování kritických léků a možností léčby.“

„Naši vědci se nechtějí starat o technologie úložiště nebo IT infrastrukturu – a s řešením OpenFlex ani nemusejí,“ uvedla Caroline Vidal, technologická ředitelka společnosti ICM. „Můžeme poskytnout rychlý přístup k obrazovým datům s nízkou latencí, a to až ve čtyřnásobném rozlišení, než s jakým mohli vědci pracovat dříve. Sdílené úložiště s NVMe-oF je k dispozici hned, když je potřebují, takže se mohou soustředit na použití dat a na pokrok ve svém výzkumu.“

Mezi výhody OpenFlex od Western Digital pro ICM patří:

  • Průlomový výkon srovnatelný s lokálně připojeným úložištěm: Vědci mohou nyní přistupovat k vysoce výkonnému úložišti v různých kapacitách, při maximálním výkonu, který mohou poskytnout ethernetová 50Gb/s připojení v síti ICM. Řešení také zajišťuje nízkou latenci potřebnou při práci s obrazovými soubory s vysokým rozlišením – ICM potvrzuje 34 mikrosekund nebo méně pro většinu úložných operací.
  • Urychlení objevů: Výkon řešení OpenFlex má přímý dopad na práci vědců v ICM zachraňující životy a eliminuje zpoždění a přerušení v analytickém procesu. Vědci v ICM mohou analyzovat a ověřovat více klinických obrazů denně, v až čtyřnásobně vyšším rozlišení, než bylo možné dříve, a v případě potřeby rychle načíst archivované soubory dat. Výsledkem je, že mohou lépe porozumět procesům neurologických onemocnění a rychleji vyvíjet nové léčebné postupy.
  • Flexibilita architektury: S řešením OpenFlex může IT tým ústavu ICM snadno a rychle přidělovat úložiště, aby vyhověl potřebám výzkumných pracovníků, a měnit velikost a přerozdělovat úložné svazky na vyžádání. Tato flexibilita je nezbytná, protože ústav v příštích letech doplní další mikroskopy a nástroje se stále vyšším rozlišením a objemy klinických obrazových dat. 
  • Efektivní a hospodárný provoz: Díky úložišti centralizovanému v datovém centru prostřednictvím datového pletiva může tým IT ústavu ICM spravovat řešení mnohem snadněji. Údržba a aktualizace softwaru nyní vyžadují mnohem méně času a úsilí – významná provozní úspora ve srovnání se správou desítek úložných serverů distribuovaných v areálu. Protože je úložiště centralizováno, mohou všechny přidané nové mikroskopy využívat stejnou zásobárnu kapacity, čímž se eliminují průběžné investiční náklady v podobě zavádění větší ukládací kapacity pro každé nové zařízení.

Další informace naleznete v úplném znění Případové studie ICM.

Společnost Western Digital neustále inovuje a posouvá hranice vědy a technologií tak, aby poskytovala produkty, které umožňují vyšší efektivitu a produktivitu datové infrastruktury s nejlepší hodnotou celkových nákladů na vlastnictví ve své třídě. Její široké portfolio produktů pro datová centra zahrnuje řadu pevných disků a SSD disků Ultrastar®; pevné disky  a SSD disky WD Gold®; otevřenou skládatelnou infrastrukturu OpenFlex NVMe-oF; ukládací platformy Ultrastar; řadiče RapidFlex™ NVMe-oF a Ultrastar Memory Extension Drive. Společnost Western Digital rovněž podporuje otevřenou iniciativu Zoned Storage na bázi standardů vycházející ze synergií pevných disků SMR a SSD disků ZNS, které umožňují datovým centrům efektivně škálovat.

Zůstaňte ve spojení s Western Digital:

Twitter, LinkedIn, Blog, Facebook, YouTube 

O ústavu ICM 

Výzkumný ústav ICM pro výzkum mozku a míchy byl založen v roce 2010 a je vědeckým a lékařským výzkumným střediskem mezinárodní excelence, které se nachází v Paříži v samotném srdci nemocnice Pitié-Salpêtrière. Jeho inovativní model spojuje lékaře, výzkumné pracovníky, pacienty a podnikatele na jednom místě se společným cílem: porozumět mozku a urychlit objevování nových způsobů léčby nemocí nervového systému. Ústav tak zahrnuje síť více než 700 výzkumných pracovníků a klinických lékařů, deset špičkových technologických platforem, centrum klinického výzkumu a 1 000 m² prostor určených pro rozvoj start-upů. Od roku 2017 je ICM také prvním zdravotnickým partnerem podnikatelského inkubátoru Station F; toto zařízení mu nabízí konkurenční výhodu v oblasti propojeného zdraví. Letos ústav slaví desáté výročí.

O společnosti 2CRSI

Skupina 2CRSi, založená ve Štrasburku (Francie), vyvíjí, vyrábí a prodává vysoce výkonné přizpůsobené a ekologické servery. Ve finančním roce 2019/2020 dosáhla skupina předběžného obratu 144,6 mil. EUR. Skupina má dnes 352 zaměstnanců a nabízí na trh své portfolio inovativních řešení (v oblasti zpracování, ukládání dat a zavádění sítí) ve více než 45 zemích. Společnost 2CRSi je od června 2018 kotována na regulovaném trhu Euronext v Paříži (kód ISIN: FR0013341781) a je součástí značky European Rising Tech. 

Další informace naleznete na webové stránce: www.2crsi.com

O společnosti Western Digital

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Jako lídr v oblasti datové infrastruktury společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní senzory až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology, SanDisk® a WD®.

 

© 2020 Western Digital Corporation nebo její přidružené subjekty. Všechna práva vyhrazena. Western Digital, logo Western Digital, G-Technology, SanDisk, WD, OpenFlex, WD Gold a Ultrastar jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Western Digital Corporation nebo jejích poboček ve Spojených státech a případně dalších zemích. Označení NVMe a NVMe-oF jsou ochranné známky společnosti NVM Express, Inc. Veškeré ostatní známky jsou majetkem příslušných společností.