Qerko je mezi pěti nejoblíbenějšími aplikacemi v kategorii jídlo a nápoje. Má 32 tisíc uživatelů, polovina platí opakovaně

Praha, 19. srpna – Popularita placení přes QR kódy stále roste. Potvrzují to aktuální data společnosti Qerko, ale i obliba mezi uživateli. Aplikace se už přes měsíc pohybuje mezi nejoblíbenějšími na App Store. Firma nyní eviduje 32 tisíc uživatelů. To je 50% nárůst zákazníků za poslední tři měsíce. Z uživatelů, kteří Qerkem poprvé zaplatili v červenci, se k jich k platbě vrátilo během měsíce 35 %. Například restaurace Waltrovka, která spustila platbu Qerkem v červnu, už následující měsíc evidovala 400 platících. Z nich pak polovina platí opakovaně.


“Od znovuotevření restaurací vidíme čím dál větší zájem, jak ze strany restaurací, tak od samotných zákazníků. Umístění mezi nejoblíbenějšími aplikacemi je pro nás veliké překvapení, ale zároveň závazek, abychom se pořád zlepšovali a pozici si udrželi. Být po boku takových gigantů a stálic jako jsou McDonald’s. Dáme jídlo, Wolt a Gastromapa potvrzuje, že jdeme správnou cestou a přinášíme službu, kterou uživatelé chtějí. Koronavirus urychlil digitalizaci, lidé se učí používat nové technologie, které jim usnadňují každodenní život a Qerko mezi ně určitě patří. Šetříme čas, lidé už nemusí řešit, jestli platí dohromady, nebo zvlášť. Navíc jsme zelení, protože účtenky se netisknou, ale chodí do mailu,” říká Lukáš Kovač, spoluzakladatel a CEO Qerko.

Stravenkové karty v aplikaci

Qerko za poslední měsíc uzavřelo partnerství s největšími hráči na stravenkovém trhu. Umožňuje tak několika stům tisícům zaměstnancům, kteří tyto benefity využívají, platit okamžitě, bezkontaktně a zeleně.

Velkou výhodou Qerka pro restaurace je flexibilita a možnost implementace do většiny pokladních systému na českém trhu. Momentálně jich Qerko podporuje deset a chystají se další partnerství. Podniků, které placení QR kódy využívají, je téměř 300.

Více o Qerko

Qerko je revoluce v gastronomii. Mobilní aplikace umožňuje zákazníkům pomocí QR kódu okamžitou úhradu útraty v restauraci. Každý může platit to, co měl. Už žádné dohromady či zvlášť a poprosím vás k pokladně. Obsluha má více času na samotný servis a ušetří čas strávený kasírováním. Oproti platbě kartou dostává i větší spropitné. Služba je napojená přímo na pokladní systém, takže se veškeré platby propisují přímo do pokladny a obsluha je vidí. Navíc se při platbě přes aplikaci netisknou zbytečné účtenky. Qerko je rychlé, efektivní, bezpečné a zelené.