Kyocera Document Solutions získala ocenění za průmyslovou technologii

Praha 27. srpna, 2020: Společnost Kyocera Document Solutions získala 70. Cenu za průmyslovou technologii (70th Industrial Technology Award). Tato cena je sponzorována Asociací průmyslového výzkumu sídlící v japonské Ósace. 

Ceny za průmyslové technologie jsou udělovány organizacím, které jsou členy Asociace průmyslového výzkumu v Ósace, propagují vědu a moderní technologie a podporují rozvoj mladých inženýrů a výzkumných pracovníků. Pro společnosti, které získaly toto čestné členství, jsou výzkum, vývoj i budoucí iniciativy rozvoje industrializace klíčovými.

Cenu kategorie „Technologie údržby tiskových hlav pomocí systému dodávek čisticích roztoků“ získala Kyocera Document Solutions s nově založenou obchodní jednotkou, která působí na japonském trhu od března 2020. Tisková hlava tiskárny TASKalfa Pro 15000c je průkopníkem této automatizované technologie, kterou bude Kyocera nadále dlouhodobě vyvíjet. Podstatou je udržovat kvalitu výstupu inkoustové tiskárny díky suchému povrchu tiskové hlavy a zároveň odstraňovat inkoust a nečistoty tak, aby tiskárna zůstala čistá. Jedná se o unikátní čisticí řešení, které rozpouští vysušený inkoust a je aplikováno na tiskovou hlavu. Čisticí roztok je přiváděn ze speciální trysky na konci hlavy ke stěrce, která následně otírá povrch tiskové hlavy. Tímto způsobem Kyocera dosáhla toho, že TASKalfa Pro 15000c dokáže bez servisní údržby tiskových hlav vytisknout až 60 milionů stránek formátu A4.

Kyocera již mnoho let vyvíjí a zdokonaluje technologii dlouhé životnosti jak kancelářských tiskáren, tak i multifunkcí. Na základě těchto zkušeností uvedla na trh inkoustovou produkční tiskárnu, která je šetrná k životnímu prostředí a vyžaduje minimální servisní údržbu. Toto je další krok, který Kyocera udělala pro rozvoj společnosti, kde při vývoji hodnotných produktů nabízejících výjimečnou spolehlivost a nižší cenu minimalizuje dopady na životní prostředí. 

O společnosti Kyocera Document Solutions Czech

Kyocera Document Solutions Czech patří do skupiny Kyocera Document Solutions Inc., která je předním světovým poskytovatelem kompletních řešení pro správu dokumentů se sídlem v japonské Ósace. Portfolio společnosti zahrnuje spolehlivá a ekologicky šetrná multifunkční zařízení a tiskárny, podnikové aplikace a poradenské služby, které zákazníkům umožňují optimalizovat a řídit oběh dokumentů. Díky odborným znalostem a zkušenostem pomáhá společnost Kyocera organizacím z celého světa realizovat efektivní změny v jejich podnikání.

Kyocera Document Solutions Inc. je hlavní společností Kyocera Corporation, předního dodavatele polovodičových obalů, průmyslových a automobilových komponent, elektronických zařízení, systémů pro výrobu solární energie a mobilních telefonů. Za poslední rok k 31. březnu 2020 dosáhly konsolidované tržby společnosti Kyocera Corporation 1,6 bilionu jenů (přibližně 14,7 miliard USD). Kyocera je uvedena na seznamu Clarivate Analytics „Top 100 globálních inovátorů 2018-19“ a v žebříčku “Global 2000” největších veřejně obchodovaných společností na světě časopisu Forbes figuruje na 549. místě.