S virtuální konferencí Life Unstoppable ohlašuje Samsung novou éru inovací

Nejnovější inteligentní a propojené produkty pro moderní životní styl 

Londýn – 2. září 2020 – Společnost Samsung Electronics představuje své novinky v oblasti moderních technologií, nositelné technologie, TV, audiovizuální techniky a domácích spotřebičů. Stalo se tak na virtuální konferenci Life Unstoppable. Návštěvníci se mohli online přesvědčit, do jaké míry odpovídají nové produkty Samsung současnému životnímu stylu. 

Virtuální konference Life Unstoppable znamená milník v dějinách inovací a je jedním ze způsobů, jakým Samsung i nadále posouvá hranice možného ve světě moderních technologií. Průkopnické a přesvědčivé virtuální prostředí vdechlo novým produktům značky Samsung život tak, že to samo o sobě představovalo jedinečný zážitek. 

Letos se vztah mezi uživateli a technologií výrazně prohloubil – moderní technika mnohdy představovala jediný způsob, jak zůstat v kontaktu s okolním světem. Technologie Samsungu posouvají hranice a propojují všechny prvky osobního a pracovního života i zábavy. Jednotlivé produkty vybavené vysokou mírou inteligence spolu bez potíží komunikují samy. 

Dnes firma představila nejnovější revoluční produkty. Na konferenci bylo k vidění mimo jiné následující. 

  • Světová premiéra nejnovějšího produktu pro aktivní životní styl, pojmenovaného The Premiere. Jde o chytrý projektor, s nímž už domácí zábava nikdy nebude jako dřív. 
  • Odyssey G55, další z vynikajících herních monitorů od Samsungu. 
  • Nejnovější přírůstky do rozvětvené mobilní řady Galaxy – Tab A7, Galaxy Fit2, A42 5G a Galaxy Z Fold2
  • Dobíjecí systém Wireless Charging Trio pro lidi s náročným životním stylem.
  • Klasická lednice RB7300T s technologií SpaceMax™ a řada lednic Bespoke, které si lze přizpůsobit na míru, vše poprvé v Evropě.
  • Pračka WW9800T a sušička DV8000T, obě s inteligentním systémem učení a autonomní komunikací.  

„V letošním roce se náš vztah k technologii změnil způsobem, jaký nikdo nečekal,“ říká Benjamin Braun, marketingový ředitel Samsung Europe. „V Samsungu tyto změny nejen vítáme, ale děláme i další krok – při inovacích přemýšlíme o budoucnosti. Neustále se snažíme vyvíjet a vyrábět převratné technologické novinky a nejlepším způsobem, jak představit naše nové modelové řady, je právě tato zásadní virtuální událost. Dnešek tedy berte jen jako ochutnávku toho, co Samsung nabídne v budoucnosti – i nadále vás budeme zásobovat produkty, které naplní heslo Life Unstoppable, tedy ‚život se nedá zastavit‘.”

Zábava na vyšší úrovni v interiéru i venku 

Dnes doma trávíme víc času než kdykoli v minulosti a televizor je něčím, u čeho se celá domácnost může sejít. Spojuje nás se světem, když sledujeme zprávy, a díky ní se můžeme ponořit do světa zábavy. Ještě nikdy proto nebyla touha po nejlepším možném televizním zážitku tak silná. 

Samsung představil zbrusu nový projektor s názvem The Premiere, který vám z domácnosti udělá opravdové kino. Je k dispozici ve verzích s maximální úhlopříčkou 120 a 130 palců (305 a 330 cm) a přitom šetří prostor – potřebujete jen vhodnou zeď. Díky minimalistickému designu se hodí do každého obýváku. Do výbavy patří výkonný vestavěný basový woofer, podpora prostorového zvuku Acoustic Beam a špičková technologie trojitého laseru, díky níž se můžete těšit na skvělý obraz v rozlišení 4K. Kromě toho je model Premiere LSP9T prvním projektorem na světě s certifikací HDR10+, což znamená bezkonkurenční kvalitu barev a vynikající kontrast s výtečnou kresbou detailů v jasech i stínech. Letos bude k dispozici v Německu, Velké Británii, Francii, Švýcarsku, Rakousku, Nizozemsku, Belgii, Itálii, Španělsku a skandinávských zemích. O jeho případné dostupnosti v Česku a na Slovensku nebylo zatím rozhodnuto.

Kromě toho se letos stírají hranice mezi venkovním a vnitřním prostorem – stále více lidí chce stejnou kvalitu doma i na zahradě. Proto Samsung představil modely, které jsou určeny do interiéru i exteriéru, zejména televizor The Terrace, vůbec první model této značky pro venkovní sledování. Televizor Terrace a stejnojmenný soundbar splňují nároky na certifikát IP55, takže jim nevadí déšť, vlhkost, prach ani hmyz. Soundbar Terrace podporuje technologii Adaptive Sound, která nastavuje zvukové parametry inteligentně podle toho, co zrovna sledujete. Televizor The Terrace je vybaven antireflexní technologií, která eliminuje odlesky, a průměrný jas 2000 nit v kombinaci s panelem QLED a rozlišením 4K zcela vyhovuje venkovnímu sledování. S modely The Terrace se nejprve setkáme v Německu, Francii, Itálii, Španělsku, Velké Británii a Švýcarsku ve verzích s 55, 65 a 75 palci (140, 165 a 190 cm). O případném prodeji tohoto modelu v Česku a na Slovensku nebylo dosud rozhodnuto.

Základem celé řady televizorů Samsung jsou odvážný design a neustálé inovace. V našem portfoliu si svůj televizor vybere každý – k dispozici je například první televizor na světě určený především mobilní generaci. Jmenuje se The Sero a jediným dotykem displeje chytrého telefonu na ní lze obsah na tomto displeji zobrazit, samozřejmě v QLED kvalitě. 

A v době, kdy na domácí zábavě opravdu hodně záleží, stále více lidí investuje do největších a nejkvalitnějších modelů s rozlišením 8K. Právě v téhle oblasti Samsung nad konkurencí tolik vyniká. Současná vlajková loď Q950 je revoluční novinkou – tloušťka činí jen 15 mm a displej typu Infinity zabírá celých 99 % přední plochy. A nesmíme zapomínat ani na zvuk – soundbary Q950T a Q900T jsou vybaveny technologií Q-Symphony, která spojuje soundbar s reproduktory televizoru, a vytváří tak optimální zážitek. Funguje v kombinaci s vybranými televizory s technologií QLED.

Když vás hra vtáhne přímo do akce 

Také herní odvětví se neustále vyvíjí. Kde jsou ty časy, kdy jeho vrchol tvořily jen nové střílečky a adventury. Dnešní hry fungují jako nástroj komunikace s přáteli a ke sdílení nových zážitků. Odehrávají se v nich módní přehlídky, festivaly – a nakonec i celá konference Samsung Life Unstoppable. 

Samsung nabízí nejlepší možné herní zážitky, ať už v mobilní formě díky modelům Galaxy (např. nový Note20) nebo doma na televizorech a monitorech Odyssey s technologií QLED. Nové monitory Odyssey G9 a G7 jsou jako první modely na světě zakřivené na 1000 mm, odezva činí jedinou milisekundu a obnovovací frekvence dosáhla 240 Hz, takže hráče herní prostředí doslova pohltí. Díky panelu QLED s technologií HDR10+ jsou herní scény skutečně jako živé, na čemž má zásluhu i optimalizovaný jas a kontrast. Ke zmíněným vlajkovým lodím se nyní na vybraných trzích připojila i horká novinka Odyssey G5. Nabízí veškeré přednosti, které by člověk od herního monitoru Samsung čekal, a přidává technologii Flicker-Free, díky níž se tolik neunavují oči, a hráč tak neztrácí na výkonnosti ani při dlouhém hraní. V České republice by měl být model G5 dostupný počátkem října 2020 za doporučenou maloobchodní cenu 7 990 Kč (velikost 27″), 9 990 Kč (velikost 32″) a 13 990 velikost 34″). 

A příští měsíc nabídne Samsung hráčům další lahůdku – převratnou e-sportovní soutěž Samsung Odyssey League.

Průkopnická práce v oboru mobilních technologií navazuje na tradice inteligentních technologií Samsung 

Také na mobilní technologie letos uživatelé spoléhali více než kdykoli v minulosti. Mobilní přístroje usnadňovaly komunikaci s blízkými, umožňovaly pracovní a školní aktivity, hraní i cvičení. Právě napojení na okolní svět je základem našeho ekosystému Galaxy, v němž si lze vychutnat každý okamžik na maximum. 

Když uživatelé žijí a pracují doma a také se tam baví, chce to samozřejmě kompaktní a přitom výkonný přístroj – třeba nejnovější přírůstek do řady tabletů Samsung s názvem Galaxy Tab A7. Displej s úhlopříčkou 10,4 palce (26,4 cm) v symetrickém rámečku s luxusní kovovou povrchovou úpravou působí střízlivě a zároveň elegantně. Zabírá 80 % přední strany, do výbavy patří i čtyři reproduktory s technologií Dolby Atmos a baterie s dlouhou výdrží. Tab A7 je tím pádem skvělé zařízení pro filmy i hudbu doma i na cestách. A děti nepochybně ocení novou aplikaci Samsung Kids se spoustou poučného i zábavného obsahu. Galaxy Tab A7 se začne v Česku prodávat v tmavošedé a stříbrné barvě ve druhé polovině září 2020 za maloobchodní doporučenou cenu 5 999 Kč (Wifi verze, 32 GB) a 7 499 Kč (LTE verze, 32 GB).

Letos domácnosti sloužily i jako tělocvičny, a tím pádem narostl zájem o nositelné přístroje, které se při cvičení používají k monitorování individuálních výkonů1. Spousta lidí si chtěla zachovat zdravý styl života i ve ztížených podmínkách. Právě proto dnes Samsung představil další nové zařízení této kategorie Galaxy Fit2. Ke cvičení se malými rozměry, nízkou hmotností, baterií s dlouhou výdrží a pokročilými funkcemi hodí přímo skvěle. 

Automaticky detekuje a monitoruje až pět různých aktivit a zobrazuje nejrůznější údaje typu spálených kalorií, tepové frekvence, ušlé/uběhlé vzdálenosti apod. Kromě toho monitoruje spánek, každý den ho analyzuje a počítá tzv. spánkové skóre. Uživatel může volit více než ze 70 možností ciferníku, takže si každý snadno přizpůsobí displej podle chuti. Kromě toho hodinky vydrží až 15 dní na jediné nabití2, takže se člověk může soustředit na vlastní výkony a nemusí se trápit, zda se mu nevybije baterie. Náramek Galaxy Fit2 v černé a šarlatové barvě bude v Česku dostupný v první polovině října 2020 za doporučenou maloobchodní cenu 1 399 Kč.

Modely Galaxy 5G změnily svět mobilních zařízení již v uplynulých měsících, portfolio Samsungu s 5G připojením se neustále rozrůstá. Potenciál nové technologie se tak stává realitou. Samsung už ohlásil, že se letos v závěru roku chystá na trh, včetně českého, nový 5G telefon třídy Galaxy A, tedy model A42 5G. Přístroj s atraktivním moderním designem bude vybaven vším, co lze od této třídy očekávat, mimo jiné novou čtveřicí fotoaparátů a displejem Super AMOLED s úhlopříčkou 6,6 palců (16,8 cm). Díky 5G se zájemci mohou těšit na mimořádně rychlé stahování i streaming. O doporučené maloobchodní ceně smartfonu Galaxy A42 5G pro český trh nebylo zatím rozhodnuto.

Loni přinesl Samsung do mobilního světa skutečně převratnou novinku – skládací smartphone. Firma v této oblasti pokračuje v průkopnické práci i nadále a představuje skládací chytrý telefon nové generace, Galaxy Z Fold2

Nejnovější přírůstek do kategorie skládacích telefonů si už lze předobjednat. Zájemcům nabídne jedinečný design a provedení a k tomu výrazně vylepšený hardware. Telefon bude v Česku k dispozici od 18. září 2020 ve dvou barevných variantách, Mystic Black (černá) a Mystic Bronze (bronzová) za doporučenou maloobchodní cenu 54 990 Kč. Díky unikátní vačkové technologii ho lze používat ve dvou provedeních – v zavřeném stavu s předním displejem (6,2“, tedy 15,7 cm), v rozevřeném pak s úhlopříčkou 7,6 palce neboli 19,3 cm. 

Kromě toho Samsung představuje i novou bezdrátovou dobíječku Wireless Charger Trio, která umožňuje dobíjet až tři zařízení najednou, šetří tak čas uživatelů a dodává jim klid. Její doporučená maloobchodní cena bude 2 499 Kč a zakoupit si ji bude možné v Česku v první polovině října 2020.

Domácí spotřebiče, které umožňují uživatelům měnit životní styl a přejít na udržitelný život 

Samsung rozšiřuje svou nabídku flexibilních domácích spotřebičů, od října do ní na evropských trzích přidává novinku v podobě chladničky Bespoke. Modulární chladničku lze nastavit celou řadou různých způsobů, k dispozici je několik barevných variant a materiálů. Možnosti konfigurace jsou prakticky nevyčerpatelné, takže si každý může upravit kuchyň po svém. O případné dostupnosti chladničky Bespoke v Česku zatím nebylo rozhodnuto.

Kromě toho klade Samsung velký důraz na rostoucí potřebu flexibility životního stylu zákazníků. Průzkumy ukazují, že lidé jezdí nakupovat méně často než dřív, ale zato při návštěvě supermarketu pořídí větší nákup. Tím pádem potřebují prostorné chladničky, v nichž se potraviny udrží déle čerstvé. Chladnička RB7300T Classic nabízí v tomto ohledu opravdu převratné řešení díky jedinečné technologii Samsung SpaceMax™, díky níž úložný prostor činí až 385 litrů ve třech různých variantách výšky – to stačí i na opravdu velké nákupy. Úsporný provoz navíc majitelům umožňuje dodržovat zásady udržitelného života. Kompresor s digitálním invertorem automaticky si nastavuje rychlost podle obsahu chladničky, a dokáže tak ušetřit až polovinu energie.

Samsung rovněž ohlásil začátek nové éry inteligentního a úsporného praní, když představil pračku WW9800T a sušičku DV8000T. Pračka s umělou inteligencí je vybavena intuitivním ovládacím panelem a automaticky se naučí styl, jakým obvykle perete. Technologie Samsung EcoBubble™ zároveň zvyšuje účinnost čistícího prostředku – smísí ho se vzduchem a vodou, takže vzniknou nadýchané bubliny. Pračka s oblíbenou technologií QuickDrive™ zkrátí čas praní až o 50 % a spotřebu energie až o 20 %. 

Když se nová pračka propojí s novou sušičkou značky Samsung, komunikují spolu díky umělé inteligenci zcela automaticky. Používají k tomu systém Auto Cycle Link, který automaticky nastaví nejvhodnější sušící program pro danou dávku prádla. Tepelné čerpadlo nové sušičky splňuje energetickou třídu A+++. 

Nové chladničky, pračky a sušičky přijdou na český trh postupně ve třetím kvartále 2020. O jejich lokální ceně se zatím nerozhodlo.

Nejzajímavější momenty konference Life Unstoppable a další informace o nových produktech Samsungu na rok 2020 naleznete na stránce www.samsung.cz.

Poznámky pro novináře

1 Wearable Fitness Technology: Key Trends and Statistics for 2020, Codete, červen 2020

2 V závislosti na průměrné výdrži baterie v obvyklých podmínkách. Průměrná očekávaná výdrž baterie při obvyklém využití. Skutečná výdrž baterie závisí na frekvenci používání, způsobu práce a dalších faktorech, výsledky se mohou lišit.

Virtuální akce Life Unstoppable 

Konference Life Unstoppable se uskutečnila na herní platformě Unreal společnosti Epic Games jako první akce svého druhu. 

Ožil při ní celý ekosystém Samsung, hosté se přenesli do virtuální domácnosti Samsung Home, kterou obývali zástupci firmy a speciální hosté. Mezi ně patřila slavná britská sprinterka Dina Asher-Smithová, viceprezident firmy Spotify Sten Garmark, manažer společnosti DAZN Ben King nebo profesionální e-sportovec a herní reprezentant Samsungu Stass ‘StenBosse’ Skopin. V rámci platformy měli účastníci možnost prozkoumat přes 25 produktů – mobilní a nositelná zařízení, televizory, audiopřístroje i domácí spotřebiče.

Součástí zážitku bylo i několik překvapení – účastníci ve virtuální domácnosti Samsung Home hledali pět ukrytých komiksových knih. Kdo našel všechny, tomu se před očima změnil virtuální svět na prostředí z těchto komiksů, a ze zástupců Samsungu se stali superhrdinové. 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.