Společnost Cisco oznámila záměr koupit BabbleLabs, která využívá AI pro odstranění hluku na pozadí při videokonferencích

Praha, 2. září – Cisco ohlásilo záměr koupit společnost BabbleLabs, která se zabývá využíváním pokročilých technik umělé inteligence k odlišení lidské řeči od nežádoucího hluku a jeho odstranění. Hluk v pozadí při videokonferencích je totiž jedním z nejčastějších a nejvíce frustrujících faktorů, které v dnešním pracovním prostředí zaměstnance rozptylují. Cisco chce tyto technologie využít ve svém portfoliu řešení pro komunikaci a spolupráci.

Podle globálního průzkumu Cisco, který se zabýval budoucností práce, 98 % zaměstnanců tvrdí, že při práci z domova během videokonferencí zažívají frustraci z různých rozptylujících faktorů. Dva z pěti těchto faktorů se týkají právě hluku v pozadí.

Díky BabbleLabs společnost Cisco zavede nativní odstranění hluku do všech produktů ve svém portfoliu řešení pro týmovou spolupráci. Tato technologie rozlišuje řeč od nežádoucího šumu, odstraňuje hluk v pozadí v reálném čase a zlepšuje kvalitu přenášeného hlasu a tím i samotnou komunikaci, bez ohledu na to, v jakém jazyce uživatel hovoří. Zpočátku se společnost Cisco zaměří na samotnou integraci technologie od BabbleLabs, aby uživatelům Webex Meetings zajistila nejlepší zvukový zážitek ve své třídě ať už jsou kdekoliv a používají jakékoliv zařízení. BabbleLabs dále pomůže naplňovat bezpečnostní standardy a zásady ochrany dat společnosti Cisco, protože k odstranění hluku dochází už u jeho zdroje.

„Výsledek schůzky, zejména pokud je obchodní, může výrazně ovlivnit pocit a zážitek z ní, a ten začíná u kvality zvuku. Je proto skvělé, že budeme mít možnost již brzy tuto technologii využívat v produktech Cisco. Zvláště nyní, kdy se staly videokonference nedílnou součástí komunikace velké většiny firem, institucí, škol a úřadů roste význam takovýchto technologií,“ říká Ivan Sýkora, specialista na řešení pro komunikaci a spolupráci ze společnosti Cisco. 

Očekává se, že akvizice bude dokončena v průběhu října, kdy se tým BabbleLabs připojí ke skupině Cisco Collaboration Group.

Další zdroje:

  • O dalších podrobnostech píše v blogovém článku Cisco Collaboration Group leader Javed Khan. 
  • Přečtěte si blog od spoluzakladatele a generálního ředitele BabbleLabs Chrise Rowena.
  • Další informace o Cisco Webex najdete na adrese www.webex.com.
  • Veškeré tiskové zprávy společnosti Cisco můžete sledovat na Facebooku a LinkedInu pod hashtagem #CiscoCZPress.

O Cisco Systems 

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.