Do vedení společnosti TUkas se navrací bratři Tůmovi, postu výkonného ředitele se ujímá Michal Zaorálek

Praha, 15. září 2020 – Skupina TUkas, autorizovaný prodejce a servis značek ŠKODA, Volkswagen, Volvo, Opel, Kia, Renault a Dacia a autorizovaný servis značky Audi, změnila po pěti letech své organizační uspořádání. K 1. září 2020 došlo ke zrušení pozice generálního ředitele a vedení skupiny se znovu ujali majitelé společnosti, bratři Jiří a Miroslav Tůmovi. Zároveň byla nově zřízena funkce výkonného ředitele, kterou s účinností od 1. září 2020 zastává Michal Zaorálek. Další změny v top managementu firmy nastanou od 1. října 2020. Ředitelem provozovny TUkas ŠKODA a TUkas Volkswagen/Audi servis bude Jiří Jandl, post marketingové ředitelky převezme Radka Tůmová.

Bratři Jiří a Miroslav Tůmovi, spolumajitelé společnosti TUkas, se do vedení firmy vrací po pěti letech, kdy skupinu TUkas vedl generální ředitel Petr Lehký. Jeho pozice byla ke konci srpna zrušena a Petr Lehký společnost opustil. Bratři Tůmovi se v pozadí firmy zaměří na strategické směřování skupiny a dlouhodobé cíle, v kompetenci nového výkonného ředitele Michala Zaorálka bude dosahování stanovených cílů, celková správa společnosti a řízení interních procesů a vztahů s obchodními partnery. 

Velmi si vážím toho, že jsem dostal příležitost usednout do čela skupiny TUkas, a přispět tak k jejímu dalšímu rozvoji. Skupina TUkas nabízí kvalitní komplexní služby pro retailové i fleetové klienty všech značek, které zastupujeme. Právě kvalita služeb je pro mě zásadní a v silně konkurenčním automotive prostředí nás musí odlišovat od ostatních. Jelikož nadstandardní služby nelze poskytovat bez kvalitních a spokojených zaměstnanců, bude mojí prioritou také oblast personální. Následující roky budou pro automotive segment složitější než doposud. Korona krize změnila chování zákazníků, jejich potřeby i náhled na budoucnost. Tyto aspekty ve spojení se změnami, které souvisí s již znatelným nástupem elektromobility, na nás v budoucnu budou klást veliké nároky. Na tyto výzvy jsme však ve skupině TUkas připraveni,“ uvedl Michal Zaorálek, nový výkonný ředitel skupiny TUkas. Michal Zaorálek ve společnosti TUkas působí od roku 2003 a doposud zastával funkci ředitele provozovny TUkas ŠKODA a TUkas Volkswagen/Audi servis. 

V souvislosti se změnami ve vedení společnosti nastanou k 1. říjnu 2020 změny i na dalších pozicích v top managementu firmy. Jiří Jandl, který doposud zastával funkci marketingového ředitele skupiny TUkas, převezme po Michalu Zaorálkovi pozici ředitele provozovny TUkas ŠKODA a TUkas Volkswagen/Audi servis. Jiřího Jandla pak na pozici ředitele marketingu vystřídá Radka Tůmová, která je zároveň zodpovědná za péči o zaměstnance skupiny TUkas. 

Ke změnám v řízení skupiny TUkas jsme se rozhodli z důvodu udržení konkurenceschopnosti a ekonomické stability naší společnosti v době, která není pro automobilový průmysl jednoduchá. Věříme, že se nám společnými silami podaří vše zvládnout a překonat všechna přicházející úskalí,“ popisuje změny spolumajitel firmy Jiří Tůma. „Petrovi Lehkému, který na postu generálního ředitele vedl skupinu TUkas dlouhých pět let, bychom tímto ještě jednou rádi poděkovali za skvěle odvedenou práci a popřáli mu mnoho úspěchů nejen v osobním životě, ale i na nových působištích mimo skupinu TUkas,“ dodává Jiří Tůma.

Další informace o skupině TUkas:

Skupina TUkas je autorizovaným prodejcem a servisem značek Volkswagen, ŠKODA, Volvo, Opel, Kia, Renault a Dacia. Dále pak autorizovaným servisem značek Audi a Chevrolet. Ojeté vozy jsou nabízeny prostřednictvím programů ŠKODA Plus, Das WeltAuto, Volvo SELEKT a Opel Certifikované ojeté vozy. Operativní leasing a dlouhodobý pronájem vozů zajišťuje společnost TT-Complex. Skupina TUkas je českou rodinnou firmou působící na českém trhu od roku 1991. Více informací na www.tukas.cz