Hewlett Packard Enterprise představuje inovované partnerské programy a nové HPE GreenLake cloudové služby

Praha, 1. října 2020 – Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) spustila nabídku nových služeb pomáhajících, partnerům rozšířit pokrytí trhu, akcelerovat dodávky a transformovat vztahy s klienty pomocí GreenLake cloudových služeb a HPE softwarové platformy. Společnost HPE navíc vylepšila integraci partnerů do řešení HPE GreenLake Central a aktualizovala partnerské vzdělávací programy HPE Pro Series.

„IT se transformovalo pod vlivem veřejného cloudu a my na to musíme reagovat. Našim cílem je nyní řešit další obchodní výzvy namísto splnění pouhých IT požadavků a nabídnout zákazníkům co chtějí, tedy poskytnout jim IT jako službu, což dokonale splňuje platforma HPE GreenLake,“ řekl C.R. Howdyshell, prezident Advizexu, platinový partner HPE.

V partnerském ekosystému HPE je zapojeno více než 700 partnerů, kteří aktivně prodávají platformu HPE GreenLake. V posledním roce se počet objednávek této cloudové služby skrz tento prodejní kanál zvýšil o 47 %. HPE GreenLake se tak stal středem zájmu digitální transformace organizací a zdrojem ziskovosti pro neustále rostoucí počet partnerů.

„Máme celosvětovou partnerskou komunitu, která našim zákazníkům umožňuje transformovat jejich byznys na novou úroveň,“ uvedl Paul Hunter, vedoucí partnerského prodeje v HPE a dodal: „Naši partneři hrají zásadní roli v utváření a realizaci naší edge-to-cloud-platform-as-a-service strategie. Inovované HPE GreenLake cloudové služby, které nyní zpřístupňujeme partnerům, jim přinášejí nové příležitostí k prodejům, pomohou jim lépe obsluhovat naše společné zákazníky a rychleji rozšířit nabídku platformy HPE GreenLake.“

Akcelerované nasazení HPE GreenLake

Nová generace cloudových služeb HPE GreenLake umožňuje pružněji reagovat na poptávku zákazníků – dodávky jsou realizovány do 14 dní od objednání. Nově jsou k dispozici v malých, středních a velkých konfiguracích, navíc jsou pružně škálovatelné. Partnerům tento standardizovaný přístup umožňuje snadněji poskytovat zákazníkům cílené nabídky na míru.

Partneři HPE díky HPE GreenLake cloudovým službám mohou organizacím nabídnout:

• Cloudové služby pro kontejnery

• Cloudové služby pro virtuální stroje, úložiště a výpočetní výkon serverů

• Cloudové služby pro ochranu dat

• Cloudové služby pro sítě

Spolupráce s HPE GreenLake Central

HPE GreenLake Central je pokročilá softwarová platforma, která zákazníkům poskytuje konzistentní cloudové prostředí pro všechny jejich aplikace a data prostřednictvím operační konzole pro celé prostředí jejich hybridního cloudu. Tím pomáhá spravovat a optimalizovat využití zdrojů jejich hybridního IT.  Tato platforma umožňuje organizacím získávat aktuální informace o jejich výdajích, kapacitě nebo stavu cloudových služeb prostřednictvím jednoduchého rozhraní point-and-click. HPE aktivně pracuje na integraci partnerů v rámci HPE GreenLake Central a v roce 2021 jim nabídne vlastní přístup k platformě, což jim poskytne jednotný pohled na zákaznická data a nové možnosti obsluhy zákazníků včetně usnadnění prodeje rozšíření těchto cloudových služeb.

HPE GreenLake rozšířené partnerství v oblasti moderních datových úložišť

HPE partneři dnes musí být schopni poskytnout svým zákazníkům širokou škálu IT služeb v oblasti ukládání a zpracování dat. HPE GreenLake moderní cloudové služby ukládání dat a souborů toto řeší díky obchodnímu partnerství se společnostmi Cohesity a Qumulo, a dále mohou HPE partneři nyní nabízet také škálovatelné ukládání objektů prostřednictvím Scality RING a zpracování dat chráněných technologií od společnosti Veeam.

HPE GreenLake Management Services

Tyto dodatečné služby HPE posouvají partnery do role dodavatele služeb řízených poskytovatelem (angl. Managed-Service Provider – MSP) tím, že rozšiřují dosavadní schopnosti partnerů o prodej HPE GreenLake Management Services a poskytují tak další obchodní příležitosti. Tato sada služeb pomáhá provozovat, spravovat a optimalizovat běžnou IT infrastrukturu stejně tak jako specializovaná prostředí jako je SAP HANA nebo Hadoop.

Společnost HPE významně vylepšila tři partnerské programy:

• HPE Sales Pro – partnerský program HPE Sales Pro spojuje profesionály z HPE s prodejci, kterým zpřístupňuje inovativní prostředky, školení a edukaci – vše na jednom místě. Navíc zpřístupňuje nové školicí moduly, včetně videí, podcastů, gamifikace a nástrojů pro nahrávání videa. Prodejci mohou vytvářet také vlastní vzdělávací programy, a tak rychle a snadno vylepšit své dovednosti, nebo rozšířit své znalosti o portfoliu HPE.

• HPE Tech Pro – partnerský program HPE Tech Pro byl rozšířen o nové vzdělávací úrovně a došlo k integraci nového obsahu zaměřeného na SMB segment umožňující partnerům provádět zkoušky a získat certifikaci a nové kompetence. Portál je nově dostupný v 13 jazycích.

• HPE Marketing Pro – dřívější HPE Partner Ready Digital Marketing Program se nyní nazývá HPE Marketing Pro a poskytuje na míru přizpůsobený obsah, více možnosti k učení a obsahuje zdroje pomáhající partnerům zvyšovat efektivitu end-to-end marketingu a růst prostřednictvím HPE. Vzdělávací centrum je nyní dostupné v 7 jazycích a obsahuje možnost získat akreditaci potvrzující odbornost v digitálním marketingu. Prostřednictvím intuitivních průvodců kampaní a plánů kampaní šitých na míru různým marketingovým cílům, nabízí partnerům možnost získat vylepšené nástroje, které jim pomohou dodávat integrované digitální kampaně a přizpůsobit zákaznické zkušenosti.

O společnosti Hewlett Packard Enterprise 

Hewlett Packard Enterprise je globální společností poskytující IT služby, implementace a konzultace, které firmám pomáhají zefektivnit podnikání využitím IT řešení a hodnoty jimi nashromážděných dat na maximum, a to kdekoliv. Společnost HPE staví na desetiletích vývoje a inovací s cílem nabídnout nejlepší možnosti, jakými společnosti mohou podnikat. HPE poskytuje jedinečná řešení s dlouholetou zkušeností v cloudových platformách a se zpracováním IT úloh na koncových bodech, které pomáhají zákazníkům rozvíjet nové obchodní modely a celkově zvýšit jejich provozní výkon. Pro více informací navštivte: www.hpe.com.