Chytré hodinky, nebo náramek? Všestrannost dělá ze smartwatch jasného vítěze

Obojí se nosí na ruce, obojí nabízí spoustu funkcí a obojí přijde vhod při práci i sportu. Co je to? Ano, řeč je o chytrých hodinkách a náramcích. Možná řešíte dilema, zda sáhnout po jednom, či druhém. V čem se vlastně tyto chytré wearables (neboli nositelnosti) liší? Ač na první pohled nabízejí smartwatch i náramky podobně pestrou škálu funkcí, hodinky v tomto směru vítězí na plné čáře. A nemusí si za to vždy vybírat daň v podobě nepraktické velikosti.

Obecně se má za to, že náramky jsou jednodušší a sportovnější obdobou mnohem komplexnějších hodinek. Ty se zase považují takřka za zmenšený mobilní telefon, neboť ty nejmodernější stroje už umí obsáhnout podobné množství funkcí. Jenže už neplatí, že by smartwatch nebyly určené ke sportu, ba naopak. I ty nejelegantnější modely obstojí v tvrdých outdoorových zkouškách a klidně i pod vodou, čímž se vyšvihnou na úroveň chytrých náramků. V čem všem se už hodinky na konkurenta dotáhly?

Vydrží mnohem víc

Nejnovější modely smartwatch už jsou konstruované tak, aby vydržely i extrémní zátěž. Takže hodinky, které byste si vzali na pracovní meeting, nyní můžete v klidu využít i při sportovní aktivitě, beze strachu o jejich stav. Právě odolnost byla dřív jednou z velkých devíz chytrých náramků, jejichž jednodušší konstrukce umožňovala (a stále umožňuje) spolehlivou ochranu před poškozením.

Ani sofistikovanější hodinky už ale nejsou pozadu. Hitem jsou třeba hodinky, které díky prémiovým materiálům dobře vypadají a zároveň toho hodně vydrží. Příkladem jsou smartwatch GT 2 Pro od Huawei, jejichž displej chrání téměř nerozbitné safírové sklo, tělo je zase v bezpečí v titanovém obalu. Jejich pevnost zaručuje i keramické dno.

Na míru sportovcům

Díky úspornému tvaru a vhodnému materiálu bývaly náramky jasnou volbou pro sportovce. Také tuto vlastnost už si však hodinky osvojily. K dostání tak jsou běžně mašinky, které připomínají jen o něco větší verzi náramků, přitom co do obsahu je v mnoha směrech nadále předčí.

Minimalistický tvar, nízká hmotnost a zároveň pestrá škála pohybových funkcí dělají z chytrých hodinek jasnou volbu pro sportovní nadšence. Příklad? Nové smartwatch Huawei Watch Fit umí detailně monitorovat 96 druhů sportu a podat o nich podrobné informace. Využívají k tomu různé senzory včetně snímače měření okysličení krve a měření tepu. 

Dlouhá životnost baterie

Že výkonnější stroj příliš dlouho nevydrží? Ale kdepak, ani tento mýtus už o smartwatch neplatí. Také o tento prim náramky přišly, neboť některé druhy chytrých hodinek už co do životnosti zdánlivě úspornějšího konkurenta dohnaly. Zatímco pár let nazpět se obvykle působení hodinek bez nabíjení vyšplhalo maximálně na několik dní, v současnosti se tato doba protáhne až na dva týdny.

I takto dlouhá doba je sice mezi smartwatch stále výjimečnou, přesto lehce dostupnou. Fungování hodinek Huawei GT 2 Pro můžete skutečně využívat 14 dní, jejich nabíjení je samozřejmě bezdrátové. K čemu by byl nespočet dostupných funkcí, kdybyste je nemohli užívat nepřetržitě a bez starosti o stav baterie?

Dostupná cena

Co do ceny se sice hodinky lacinějším náramkům ještě stále nevyrovnají, poměr cena-výkon je ale v případě některých z nich více než výhodný. Například nové smartwatch Huawei Watch Fit jsou k dostání už za 2 999 Kč, což z nich vzhledem k obsaženým funkcím a porovnání s konkurencí dělá skvělý kauf. Elegantní Huawei Watch GT 2 Pro jsou zase k mání za cenu 7 999 Kč. Dostupné jsou u běžných prodejců a zároveň na shop.huawei.com.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 32letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.