SWCSummit už příští středu: Co kromě sestry Elona Muska rozhodně neprošvihnout?

Startup World Cup & Summit (SWCSummit), který organizátoři kvůli pandemii kompletně přesunuli do online prostředí, se uskuteční už příští středu 14. října. Živý přenos bude možné sledovat zdarma na www.swcsummit.com od 9.30 hodin. Zlatým hřebem dne bude kontinentální finále soutěže Startup World Cup, ve kterém se 12 finalistů z předchozích regionálních kol utká o titul startupového „mistra Evropy“ a potenciální investici ve výši 500 000 dolarů. Vedle toho vystoupí několik desítek osobností startupového světa, včetně Toscy Musk, sestry Elona Muska. 

„Celý program bude zahrnovat přes sedm hodin živého vysílání. Streamovat se bude prostřednictvím všech komunikačních kanálů Startup World Cup & Summitu, tedy na webu www.swcsummit.com, přes sociální sítě FB a Linkedin, a přes Youtube kanál. Vybrané pasáže jako mentorské stoly a workshopy však budou mít omezenou kapacitu a bude nutné se na ně předem registrovat,“ upozorňuje Václav Pavlečka, CEO spolupořadatelské společnosti Air Ventures.

Už v ranních hodinách bude možné vyslechnout si například Marvina Liao – zkušeného startupového investora z vyhlášeného akcelerátoru 500 Startups, či Toma Cwika – zástupce NASA, který má na starosti převádění kosmických vynálezů do normálního pozemského života. 

Mezi dalšími osobnostmi budou například Irina Nicoleta – ředitelka zodpovědná za expanzi značky Revolut v regionu CEE, nebo Martin Tolar – český vědec a neurolog, jehož společnost Alzheon je aktuálně asi nejblíže vynálezu léku na Alzheimerovu chorobu. 

Tosca Musk, zakladatelka úspěšné streamovací platformy Passionflix, která se zaměřuje na romantické filmy a komedie, vystoupí v závěru akce, zhruba po 15. hodině – po představení všech finalistů soutěže, těsně před vyhlášením evropského vítěze. 

Startupové know-how přímo od zkušených mentorů

Mezi 11. a 13. hodinou budou na programu vedle otevřených diskusních panelů ještě dvě desítky uzavřených mentorských stolů – každý maximálně pro 10 účastníků. Pod vedením zkušených investorů a zástupců korporací se tam budou řešit nejrůznější témata, která jsou pro úspěch startupů klíčová – jak zvládnout management všech oblastí, případně jak se vyvarovat typických chyb.

„Jedním z hlavních benefitů SWCSummitu bývá networking a možnost inspirovat se od zkušenějších. Letos jsme celý koncept museli přizpůsobit ochraně zdraví, ale ani tak jsme tuto programovou část nijak neošidili. Startupům budou k dispozici dvě desítky mentorů, k nimž je za normálních podmínek téměř nemožné se dostat. Tady budou k dispozici zdarma a vzhledem k malým skupinkám budou mít účastníci jistotu, že se na ně opravdu dostane,“ přibližuje Martin Vápeník, CEO spolupořadatelské společnosti UP21. 

Jan Krahulík z GroupPort se například podělí o tipy, jak mají early stage startupy uspět u investorů. Early stage fázi se bude věnovat i startupový konzultant Pavel Bartoš. Zástupce J&T Ventures pak poradí, jak se nezbláznit z finančního managementu a vyjednat si u investorů podmínky výhodné pro obě strany. Tomáš Hülle se bude zabývat budováním networkingu a důvěryhodnosti.

Ze zahraničních mentorů se představí například Matthew Price z Oracle, investor Douglas Wong – bývalý finanční ředitel Apple CEE a zakladatel společnosti Blackfire, nebo James Heller ze společnosti Wood & Lee.

Chytrá aplikace zajistí rezervaci a pošle upomínku

Jak si zajistit místo u vybraného stolu a funkční networking? K rezervaci poslouží bezplatná aplikace Eventee, kterou lze stáhnout v Google Play nebo App Store. To je první krok. Pak je ještě potřeba na webu www.swcsummit.com kliknout na tlačítko Visit for free. Návštěvníka to přesměruje na událost v GoOut, kde si pořídí vstupenku – ta je také zdarma. 

„Všem takto registrovaným vzápětí přijdou mailem instrukce, jak propojit aplikaci s lístkem. Hned poté už si můžou vytvářet rezervace na části programu, které je zajímají nejvíc. Aplikace jim včas pošle upomínku a umožní i další networking,“ vysvětluje Václav Pavlečka.

Naváží Češi na loňský úspěch?

Loni měl celoevropské vítězství na dosah český startup Motionlab, který se zabývá výrobou personalizovaných videí. Ten zcela ovládl regionální kolo pro oblast V4 a od úspěchu v SWCSummitu získal ještě několik dalších ocenění.

Letos se regionální kolo pro oblast České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska uskuteční 13. října. „Přihlásilo se do něj rekordní množství startupů, přes 450. Analytici z nich vybrali 20 nejlepších, které se v předvečer SWCSummitu představí před odbornou porotou. Vítěz pak v celoevropském finále doplní 11 nejlepších z ostatních regionů,“ doplňuje Martin Vápeník. 

Šance, že se i letos zopakuje český úspěch, není malá. České startupy tvoří celou polovinu top výběru pro oblast Visegrádské čtyřky.

Kontakt pro média:

Věra Kubátová, Head of PR

E-mail: vera@swcsummit.com 

Mobil: +420 775 708 019

Web: www.swcsummit.com

Jakékoli organizační dotazy k akci je možné směřovat na mail hello@swcsummit.com

Více o Startup World Cup & Summit

Startup World Cup & Summit (SWCSummit) je unikátním spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 20 nejlepších startupových projektů na světě. Vítězové regionálních kol se utkají ve velkém finále přímo v Silicon Valley, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů a více. Startup Summit je pak tradiční konferencí se sedmiletou tradicí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures. Historie konference sahá do roku 2012 a vystoupili na ní spíkři z nejznámějších globálních korporací i startupů – od editorů TechCrunche přes šéfy Startupbootcampu, investory ze Silicon Valley, spíkry ze společností jako Tesla nebo SpaceX či Hyperloop Transport Technologies, až po zakladatele nadějných startupů jako Kiwi.com a korporátní kapitány, např. Andre Wehrnera ze Škoda Auto nebo Tomáše Budníka z O2. Více informací naleznete na www.swcsummit.com.

Více o Air Ventures

Air Ventures podporuje startupy v rozletu. Investuje do dynamických technologických firem především v regionu střední Evropy, přináší unikátní know-how v budování marketingových strategií a umožňuje startupům efektivněji oslovovat a získávat zákazníky. Více na www.airvcs.com.

Více o UP21

UP21 je startupový seed fond, který startupům dodává čtyři klíčové věci pro to, aby mohly vzlétnout: finanční investici, specializovaný mentoring a také důležité základní dovednosti. UP21 sestavuje pro každý startup vlastní navigační plán, a tak naviguje inovátory na jejich cestě k úspěchu v duchu svého motta „Investice nestačí. Chtějte svého kopilota“. Více na www.UP21.com.