Marantz ukazuje svou vizi – prvními přístroji nové generace jsou zesilovač a streamer kombinovaný s SACD přehrávačem

Marantz představil první dva prémiové hi-fi komponenty symbolizující nový koncept a vizi tohoto japonského výrobce audiotechniky – integrovaný zesilovač a streamer kombinovaný s přehrávačem disků SACD. Oba přístroje ztělesňují špičkové řešení pro moderní způsob poslechu hudby v nejvyšší kvalitě a přicházejí s novou vizí designu, která se postupně otiskne do dalších nových výrobků Marantz. 

Praha, 12. října 2020 – Marantz uvádí na náš trh dvě světové novinky pro moderní poslech hudby v nejvyšší kvalitě – integrovaný zesilovač „Model 30“ a síťový streamer kombinovaný s SACD přehrávačem „SACD 30n“. Oba produkty předznamenávají novou éru v historii této japonské audio značky, a staví na firemní filozofii zakladatele Saula Marantze, jehož snem bylo umožnit posluchačům co možná nejvěrnější reprodukci originální nahrávky. Nové přístroje, jejichž vývoj probíhal v průběhu posledních tří let, jsou pečlivě vyráběny v japonské Shirakawě. Výrazný design se symetricky uspořádanými ovládacími prvky odkazuje na některé typické znaky legendárních audio komponentů Marantz z předchozích dekád. Inspirací byly dnes již ikonické přístroje modelových řad Audio Consolette, Model 30, Model 2250 a zesilovač Model 9. Nová konstrukce kombinuje jejich výrazné prvky a přidává moderní provedení s využitím prémiových materiálů. Tento koncept bude postupně využíván u dalších novinek tohoto výrobce.

Zesilovač Model 30 i streamer SACD 30n patří do nejvyšší kategorie výrobků označované jako Premium Plus, které představují to nejlepší, co značka nabízí. K dispozici jsou ve dvou barevných provedeních – Silver-Gold a Black. Jejich tříletý vývoj probíhal pod taktovkou zvukových mistrů Marantz s přispěním jejich vášně, zkušeností a mimořádného sluchu.

Integrovaný zesilovač Model 30

Zesilovač Model 30 nabízí maximální čistotu signálu a dodává výkon potřebný i pro vybuzení náročných reprosoustav. Koncový stupeň poskytuje při zatížení 8 Ohmů výkon až 2 x 100 W a v kombinaci s reprosoustavami s nižší impedancí je schopný dodávat až 2 x 200 W. Díky použití speciální konstrukce spínaného zesilovače není frekvenční rozsah ovlivněn impedancí použitých reprosoustav. Samotný výkonový zesilovač je připojen přímo k reproduktorovým terminálům na zadním panelu a signálová cesta je proto nejkratší možná. Pro poslech gramofonových desek je klíčová kvalita vestavěného korekčního Phono předzesilovače, vhodného pro přenosky MM a MC. V případě použití přenosky MC je navíc k dispozici třístupňové přizpůsobení její zátěžové impedance. Výsledkem kombinace modulů HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module) a unipolárních tranzistorů JFET v sekci předzesilovače je nízká hodnota vstupní impedance, což zjednodušilo obvodové řešení. To přispělo k celkové redukci zkreslení. 

Síťový streamer s SACD přehrávačem pro poslech v nejvyšší kvalitě a multiroom

Dnešní doba si žádá moderní přístup k poslechu hudby. Přístroj SACD 30n vychází vstříc příznivcům tradičního poslechu i moderního pojetí. V jednom těle totiž kombinuje dva nově navržené špičkové komponenty – přehrávač SADC/CD disků a síťový streamer, který podporuje jak přehrávání z domácí sítě, tak i z populárních internetových služeb nabízejících streaming v nejvyšší dostupné kvalitě. 

Nový přehrávač SACD 30n vychází z patentovaných řešení Marantz a využívá vlastní špičkovou mechaniku SACDM-3L. O převod digitálních dat do analogové hudební stopy pro další zpracování v zesilovači se stará firmení technologie Marantz Musical Mastering. Původní data přečtená z CD disku, nebo zaslaná z externího zdroje do digitálních vstupů, jsou ve dvou stupních pomocí obvodů MMM-Stream a MMM- conversion přímo v přehrávači převedena na jednobitový datový tok a dále zpracována v doméně DSD vzorkovacím kmitočtem až 11,2 MHz. Výsledkem je analogový výstupní signál nejvyšší kvality. Dvojité systémové hodiny zajišťují přesné převzorkování vstupního signálu z disku i digitálních vstupů v rozpětí od 44,1 kHz do 384 kHz. Tato unikátní konfigurace je pro mimořádnou kvalitu zvuku vyladěna použitím dvojice DSP s hloubkou 32 bitů.

Posluchači si mohou vychutnat hudbu ze svých sluchátek ve stejné kvalitě, jakou poskytují špičkové samostatné sluchátkové zesilovače. K tomuto účelu je v přístroji implementován sluchátkový zesilovač s modulem využívajícím oceňovanou technologii HDAM s mimořádnými hodnotami odstupu signál/šum. Možnost nastavení tří úrovní zisku umožňuje uživatelům využít široké spektrem sluchátek.

Milovníkům moderního způsobu poslechu nahrávek z lokálních datových úložišť a hudebních streamovacích služeb vychází vstříc platforma HEOS, která dovoluje streamovat soubory FLAC od 44,1 kHz až do 192 kHz při 24bitovém rozlišení, DSD 2,8 MHz a DSD 5,6MHz, ALAC (Apple Lossless) a MP3 z předních streamovacích služeb Amazon Music HD, Tidal a dalších. HEOS zároveň umožňuje zapojit přístroj do multiroom řešení bezdrátového rozvodu hudby v bytě a rozšiřuje možnosti z hlediska obsluhy pomocí hlasových asistentů. 

Obě novinky jsou k dostání u autorizovaných prodejců produktů Marantz nejvyšší kategorie za doporučenou koncovou cenu 80 000 Kč za kus. 

O společnosti Marantz:

Marantz je společnost, která vyvíjí a prodává špičkové audio produkty. Založena byla v New Yorku a nyní sídlí v Japonsku. První produkt Marantz navrhl a vyrobil Saul Marantz ve svém domě v Kew Gardens v New Yorku. Společnost měla zásadní vliv na vývoj audio systémů nejvyšší kvality. Největšího rozmachu dosáhla v polovině a na konci 70. let a v osmdesátých letech byla průkopníkem technologií kompaktních disků. Počátkem 90. let se zaměřila na komponenty vyšší třídy. V roce 2001 získala společnost Marantz Japan značku od společnosti Philips a vlastní všechny zahraniční dceřiné společnosti. V roce 2002 se spojila s konkurenční společností Denon do společnosti D&M Holdings Inc., později přejmenované na D + M. 1. března 2017 dokončila akvizici D + M Holdings společnost Sound United LLC. 

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.