Startup Realtorify získal investici 2,7 milionů korun od předního evropského fondu Startup Wise Guys

Praha, 14. 10. 2020 – Český startup Realtorify, který se zabývá automatizací analytiky pro development rezidenčních nemovitostí získal seed investici 100 000 eur, tedy přes 2,7 milionů korun, od předního evropského B2B akcelerátoru Startup Wise Guys. Investice pomůže startupu ve vývoji produktu, nabírání klientů a expanzi do zemí střední a východní Evropy. 

Realtorify je nástroj na důkladný průzkum hodnoty nemovitostí na základě dat. V současné verzi je jeho zákazníkem realitní developer, banka nebo konzultační firma, tedy zákazníci, kteří potřebují dělat informovaná rozhodnutí o velkých investicích v řádech desítek či stovek milionů korun. “Máme od srpna už sedm klientů a další naši službu aktivně testují. Z naší zkušenosti víme, že mnoho firem developerské projekty hodnotí na základě nepřesných informací a dat či odhadů. Tato práce navíc velkým týmům analytiků zabírá několikanásobně více času. Náš algoritmus je schopen tuto práci vykonat zhruba za minutu a je přitom přesnější,” říká k projektu Vladislav Kochetov, CEO Realtorify.

Viděli jsme už několik pokusů o vytvoření podobného produktu, ale žádný z nich nebyl založený na tak podrobné datové analytice. Na trhu vidíme příležitost pro jeho rychlé škálování. Při výběru startupů je pro nás nicméně vždy hlavním kritériem tým. V případě Realtorify jsme byli ohromeni Vladislavovým odhodláním, vytrvalostí a tím, jak rychle projekt posouval dopředu. Jsme velmi rádi za příležitost spolupracovat s Realtorify v rámci našeho nejnovějšího litevského Fintech programu,“ říká Jone Vaituleviciute, litevský partner SWG a Managing Director programu Fintech. 

StartUp Wise guys je přední evropský B2B startupový fond, jímž z českých firem prošli například Trisbee, ImpromptMe nebo Amio. Úspěšnou seed investici považujeme za potvrzení kvality a udržitelnosti našeho projektu. Aktuálně pracujeme na B2B verzi, ale v pipeline máme mnoho dalších produktů, včetně takových, které cílí na širší publikum nebo veřejnost. Jednoznačným plánem je pak expanze na trhy střední a východní Evropy, kde zatím nevidíme významnou aktivitu konkurence,” dodává Vladislav Kochetov.  

Algoritmus Realtorify zpracovává přes dva miliony datových vstupů, pět let historických dat o každé prodané či koupené nemovitosti a v reálném čase přes dvě stě zdrojů dat. V přehledném rozhraní najdou klienti údaje o odhadu ceny nemovitosti a dalších metrikách, mimo jiné i přehled projektů konkurence v dané oblasti, stav infrastruktury, dopravní dostupnosti a občanské vybavenosti. Nástroj je schopen zhodnotit i socioekonomický aspekt lokality a stav životního prostředí – hlučnost, stav ovzduší a zeleně. V Česku jsou data dostupná pro Prahu a střední Čechy, brzy budou zpřístupněna i data pro Jižní Moravu, Moravskoslezský kraj, Pardubice a Plzeň.  

O Realtorify

Realtorify vzniklo na konci prosince roku 2019 a začalo první verzi svého produktu prodávat klientům v České republice v srpnu 2020. V současnosti má sedm klientů a několik dalších potenciálních zákazníků jej testuje. Startup chce vyvinout co nejdokonalejší automatickou analytiku pro development rezidenčních nemovitostí. Klientům poskytuje data, business intelligence a ocenění hodnoty nemovitostí. Realtorify úspěšně prošlo předním evropským akcelerátorem StrtUp Wise Guys a to včetně seed investice 100 000 eur. V budoucnu chce Realtorify rozšířit nabídku svých produktů a expandovat na trhy ve střední a východní Evropě.