Realtify posiluje mezi českými developery a realitními agenturami. Spolupracuje se Skanskou, Daramis, EBM Group a Gartalem

Český proptech startup Realtify, původně známý pod názvem Realtorify, od začátku roku rychle nabírá významné klienty. Analytický nástroj poskytující ta nejpodrobnější a nejpřesnější data pro důkladný průzkum hodnoty nemovitostí si získal důvěru hned několika předních českých developerů, realitních agentur a startupů. S novým rokem začíná své služby poskytovat stavebním společnostem Skanska, Daramis a EBM Group, Gartal.

Platforma Realtify kombinuje rozsáhlé datasety z více než 650 zdrojů, jako je například katastr nemovitostí, GIS, nabídky realitních kanceláří, ale i údaje o životním prostředí společně se svým vlastním algoritmem. Ten doplňuje chybějící informace a zajišťuje tak kompletní odhad ceny nemovitostí na základě podrobných dat z několika sfér. Právě komplexním průzkumem a zohledněním všech důležitých aspektů pro klientovo podnikání nástroj Realtify oslovil několik významných developerských společností.

Jedním z nových klientů je Skanska, která patří mezi stavební a developerské lídry na světě. V Praze úspěšně dokončila 9 komerčních a 10 rezidenčních projektů, čímž vytvořila nový domov pro bezmála 21 tisíc lidí. Klienty se stala i realitní a investiční společnost Daramis a EBM Group, skupina společností pokrývající vlastní kapacitou všechny základní činnosti v oblasti stavebnictví a realit. 

Novým klientem je i developer GARTAL, který úspěšně využívá aplikaci Realtify již několik měsíců. Její přehlednost, rychlost a aktuálnost je důležitá hlavně pro obchodní oddělení společnosti. Na základě zadaných parametrů je během několika minut k dispozici návrh vlastního ceníku nového developerského projektu, který mimo jiné zohledňuje lokalitu, dopravní dostupnost nebo ceny nemovitostí v místě projektu.

Velmi užitečné jsou také reporty, které aplikaci Realtify generuje. “Může se jednat o analýzu konkurence, hodnocení lokality z pohledu budoucího klienta nebo celkový přehled trhu. Díky komplexnímu přehledu již není nutné využívat další zdroje dat,” říká Ing. Rostislav Petchenko, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti GARTAL a dodává: “ Aplikace Realtify zohledňuje při nastavení cen také odhadovanou poptávku po nemovitostech v dané lokalitě a tím nám pomáhá zvyšovat prodej jednotek v bytových projektech GARTAL.”

“Důvěra, kterou nám projevují významné české developerské firmy ukazuje, že na trhu je hlad po kvalitních datových nástrojích. V dnešní době už není myslitelné, aby profesionální firmy projekty plánovaly bez pokročilých analytických nástrojů. Jsme hrdí, že náš produkt oslovil přední české developery jako je Skanska, Deremis a EBM Group a věříme, že naše služby značně usnadní budoucí rozhodování v rámci jejich podnikatelské činnosti,” říká k nově uzavřeným spolupracím Vladislav Kochetov, CEO Realtify.

Realtify na českém trhu aktivně působí od druhé poloviny roku 2020 a během šesti měsíců se jeho klientské portfolio rychle rozrostlo. Svým stávajícím a nově příchozím klientům poskytuje služby automatizované analytiky rezidenčních realitních dat a zjednodušuje tak jejich rozhodování počínaje průzkumem trhu, analýzy konkurence, plánováním projektů, zahájením prodeje až po aktualizaci cen. 

O Realtify

Realtify vzniklo na konci prosince roku 2019 a začalo první verzi svého produktu prodávat klientům v České republice v srpnu 2020. V současnosti má přes 20 klientů, mezi nimiž jsou developeři, investoři, ale i realitní kanceláře či další proptech startupy.. Realtify vyvíjí co nejdokonalejší automatickou analytiku pro development rezidenčních nemovitostí. Klientům poskytuje data, business intelligence a ocenění hodnoty nemovitostí. Firma úspěšně prošla předním evropským akcelerátorem a nejaktivnějším investorem rizikových kapitálů StartUp Wise Guys a to včetně seed investice 100 000 eur. V budoucnu chce Realtify rozšířit nabídku svých produktů a expandovat na trhy ve střední a východní Evropě.