D-Link doplňuje řadu 10gigabitových Smart Managed switchů o modely s vyšším počtem portů a podporou 25GE

Nové Smart Managed switche DXS-1210-28S a DXS-1210-28T představují cenově dostupnou a chytrou volbu pro agregaci a přístup ve velkých podnikových sítích nebo pro páteřní sítě malých a středních firem

(DXS-1210-28S a DXS-1210-28T)

[Praha, Česká republika – 22. října 2020]– Společnost D-Link, nadnárodní výrobce síťových zařízení, obohatila svoje portfolio 10gigabitových Smart Managed switchů DXS-1210 o dva nové modely s velkým počtem portů – DXS-1210-28S a DXS-1210-28T. Tyto nové přepínače jsou intuitivní, flexibilní a cenově výhodnou volbou pro IT manažery, kteří chtějí vybudovat přístupovou nebo agregační vrstvu velké podnikové sítě nebo zajistit páteřní část sítě v menší firmě.

DXS-1210-28T nabízí 24 10GBASE-T portů a čtyři 25GE SFP28 porty. 10GBASE-T porty umožňují snadný upgrade na 10gigabitové připojení pomocí stávající strukturované kabeláže CAT6/7, zatímco 25GE SFP28 porty poslouží pro širokopásmové připojení k serverovým farmám nebo k páteřní síti. DXS-1210-28S je vybaven 24 SFP+ porty a čtyřmi 10GBASE-T porty, což umožňuje připojení na velké vzdálenosti pomocí optických transceiverů a flexibilní využití doplňkových metalických portů. Oba switche mají vysoký výkon a nízkou latenci, takže jsou vhodné pro podporu virtualizace, cloudových služeb i aplikací typu server-to-server a představují ideální volbu pro pokrytí požadavků na velkou šířku pásma.

Switche řady DXS-1210 disponují rozsáhlou sadou funkcí na 2. vrstvě (L2) pro zlepšení správy a výkonu sítě. Patří mezi ně zrcadlení portů (port mirroring), Spanning Tree Protocol (STP) pro kruhové topologie a Link Aggregation Control Protocol (LACP) pro agregaci linek. Switche nabízí také základní funkce na 3. vrstvě (Lite L3), jako je statické směrování mezi VLAN (inter-VLAN static routing), které zvyšuje efektivitu sítě díky snížení zatížení hraničního routeru a páteřní sítě. 

Všechny switche řady DXS-1210 nabízejí také mnoho sofistikovaných, ale snadno použitelných bezpečnostních funkcí, včetně inovativního systému D-Link Safeguard Engine™, který chrání před zahlcením provozu způsobeným škodlivými útoky. Switche navíc podporují ověřování přístupu k síti na základě portů a hostitelů podle standardu 802.1X, řízení přístupu pomocí ACL pravidel, prevenci před ARP Spoofing útoky a funkci DHCP Server Screening chránící před neoprávněnými DHCP servery v síti. Tím se zvyšuje zabezpečení sítě a zlepšuje ochrana před hrozbami.

Technologie D-Link Green pomáhá minimalizovat spotřebu energie a požadavky na chlazení switchů například vypínáním nepoužívaných portů. Šetří přírodní zdroje a snižuje uhlíkovou stopu zařízení.

Switche řady DXS-1210 lze spravovat pomocí bezplatného nástroje D-Link Network Assistant (DNA), který umožňuje provádět souběžnou konfiguraci a údržbu několika switchů v daném L2 segmentu sítě. Správu sítě lze provádět také z webového uživatelského rozhraní, pomocí CLI příkazů přes Telnet či konzolový port nebo z platformy pro správu sítě D-View 7.

Dostupnost a cena

Switche DXS-1210-28S a DXS-1210-28T jsou v České republice a na Slovensku dostupné za maloobchodní ceny 40 500 Kč a 45 900 Kč bez DPH, respektive 1500 EUR a 1700 EUR bez DPH. Pro získání dalších informací kontaktujte místní pobočku
D-Link.

http://www.dlink.com

O společnosti D-Link

Společnost D-Link již více než 30 let navrhuje, vyvíjí a vyrábí oceňovaná síťová a bezdrátová zařízení, zabezpečovací řešení pro IP kamerové systémy a technologie pro automatizaci domácnosti. Jako světový lídr v oblasti konektivity, společnost D-Link transformuje firemní sítě a jejich vybavení tak, aby fungovaly efektivněji. Je také klíčovým inovátorem v oblasti chytrých domácností. Umožňuje majitelům nemovitostí monitorovat, automatizovat a ovládat domácnost kdykoliv a kdekoliv i pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.

D-Link nabízí své rozsáhlé produktové portfolio organizacím a spotřebitelům prostřednictvím své globální sítě obchodních partnerů a poskytovatelů služeb. 

Pro více informací o společnosti D-Link navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz nebo www.linkedin.com/company/dlinkcz