Netatmo rozšiřuje řadu Energy a uvádí na trh vlastní Inteligentní modulační termostat

Praha, 29. října 2020 – Netatmo, přední francouzský výrobce inteligentních zařízení pro bezpečnější a komfortnější domov představuje nový Inteligentní modulační termostat.

Inteligentní modulační termostat je kompatibilní s kotli s řízením OpenTherm. Termostat umožňuje uživateli díky individuálnímu plánu vytápění přizpůsobit vytápění vlastním potřebám a životnímu stylu a současně uživatel může skrze aplikaci Home + Control ovládat vytápění na dálku. Díky funkci Auto-Adapt a technologii OpenTherm termostat přesně upravuje vytápění v závislosti na venkovní teplotě a tepelných vlastnostech budovy.

„Inteligentní modulační termostat jsme navrhli, abychom zvýšili komfort uživatelů, kteří mají domácnost vybavenou kotlem s řízením OpenTherm, a snížili plýtvání elektrickou energií,“ uvedl Fred Porter, zakladatel společnosti Neatmo a ředitel pro technologie programu Eliot od společnosti Legrand. „Tento termostat doplňuje řadu Energy a rozšiřuje služby nabízené uživatelům našich zařízení. Od nynějška si tak pro dálkové ovládání vytápění a snižování spotřeby elektrické energie mohou uživatelé vybrat v závislosti na své instalaci mezi Inteligentním termostatem a Inteligentním modulačním termostatem.“ Dodal Potter. 

Inteligentní modulační termostat pro dálkové ovládání vytápění

Inteligentní modulační termostat umožňuje ovládat vytápění na dálku skrze smartphone nebo tablet, a to pomocí aplikace Home + Control vyvinutou společností Legrand. Například, v případě, že uživatel vrací dříve z práce, může zvýšit teplotu vytápění nebo zapnout vytápění ještě před návratem z dovolené. 

Jako doplněk k ovládání na dálku, může být vytápění ovládáno ručně na termostatu bez spuštění aplikace.

Vyladěné vytápění pro snížení spotřeby energií 

Inteligentní modulační termostat umožní uživateli optimalizovat vytápění domácnosti a topit pouze tehdy, když to potřebuje. Technologie OpenTherm mění teplotu vody v topné soustavě a lépe tak využívá kapacity kondenzačního kotle. 

Asistent v aplikaci Home + Control umožňuje vytvářet plán vytápění kopírující životní styl členů domácnosti, díky němuž uživatelé ušetří a zvýší vlastní komfort. Plán je sestavený na základě pěti otázek týkajících se zvyků obyvatel domácnosti. Ke snížení teploty dochází, když členové rodiny odchází do práce a topení se spouští před jejich návratem, což zajišťuje příjemně vytopenou domácnost. Toto plánování je doplněné režimy Mimo domov a Ochrana proti zamrznutí, které upravují vytápění, pokud je uživatel několik dní mimo domov.

Funkce Auto-Adapt analyzuje izolaci budovy a venkovní teplotu. Ve spojení s řízením OpenTherm tato funkce umožňuje automaticky určit dobu potřebnou pro dosažení požadované teploty. V danou chvíli tak poskytuje optimální komfort a snižuje nadbytečnou spotřebu energií.

Ovládání ohřevu užitkové vody v případě používání kotlů OpenTherm s akumulační nádrží

Uživatel, který má domácnost vybavenou kotlem OpenTherm s akumulační nádrží (slouží současně k vytápění a ohřevu užitkové vody) může pomocí daného plánu regulovat i ohřev teplé užitkové vody. Odjíždí-li na dovolenou, může ohřev vody jednoduše vypnout v aplikaci a při návratu ho zase zapnout. Pomocí smartphonu může rovněž upravit teplotu vody.

Funkce Auto-Care pro případ, že nastane problém

Inteligentní Modulační Termostat díky funkci Auto-Care upozorní na případné chybné fungování kotle. Pokud dojde u kotle ke zjištění poruchy, je na ni uživatel upozorněn skrze aplikaci. Snadno tak může identifikovat závadu a informaci sdělit servisnímu technikovi, který nebude muset k uživateli jezdit osobně, jen aby provedl diagnostiku.

Hlasově ovládané vytápění

Inteligentní modulační termostat Netatmo je kompatibilní s HomeKit společnosti Apple. To uživateli umožňuje ovládat vytápění hlasem. Funkce se hodí v případě, že má uživatel plné ruce práce, třeba v kuchyni. Stačí jednoduše vyslovit hlasový příkaz: Hey Siri, lower the temperature in the bedroom by three degrees.“

Instalace a kompatibilita

Inteligentní modulační termostat je kompatibilní s většinou kotlů OpenTherm, včetně kotlů s akumulační nádrží bez ohledu na využívanou energii: plyn, topný olej nebo dřevo.

Termostat může být také instalován s kotli s bezproudovým kontaktem. V takovém případě funguje Inteligentní modulační termostat jako Inteligentní termostat: zapíná nebo vypíná kotel, aby dosáhl správné teploty, ale nemění teplotu vody v topném okruhu.

Pro instalaci musí uživatel využít služeb ověřeného instalačního technika. 

Inteligentní modulační termostat s designem Philippa Starcka je bezdrátový a lze ho umístit do kterékoliv místnosti v domě. Součástí balení jsou čtyři přilnavé barevné fólie, díky nimž se Termostat snadno stane součástí každého interiéru.

Inteligentní modulační termostat je také kompatibilní s Inteligentními termostatickými hlavicemi Netamto, které regulují vytápění v každé místnosti samostatně.

Cena a dostupnost

Doporučená prodejní cena Inteligentního modulačního termostatu je 5999,99 Korun. Termostat je dostupný počínaje dneškem na oficiálním e-shopu společnosti Netatmo a u prodejců profesionálního vybavení a energetických dodavatelů.

OTH-Valve-2-WEB
OTH-persp-transp-WEB
OTH-Wall-Kitchen-2-WEB
OTH+Mobile-EN

O společnosti Netatmo

Netatmo je jedním z lídrů v oblasti chytré domácnosti, který navrhuje a vyrábí intuitivní inteligentní zařízení pro bezpečnější a komfortnější domov.

V roce 2012, kdy společnost vznikla, se zavázala nadále navrhovat a uvádět na trh zařízení, pro něž platí:

  • 100 % bez poplatků: bez předplatného a jiných nákladů
  • 100% zabezpečení: garance ochrany údajů a respektování soukromého života uživatelů
  • 100% průběžný vývoj: pravidelné aktualizace a přidávání funkcí zdarma

Netatmo v současnosti nabízí 13 zařízení a příslušenství pro chytrou domácnost. Užitečná a snadno použitelná zařízení uživatelům usnadňují každodenní život a současně zvyšují komfort jejich domácnosti.

Kromě řady výrobků určených pro širokou veřejnost se společnost v rámci programu „with Netatmo“ ve spolupráci s předními značkami z oblasti stavebnictví podílí na vývoji možnosti integrace řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. 

V roce 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovému specialistovi v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.