Herní konzole, drony, mobilní telefony, tablety a hlavně nákupy přes internet. Takové budou letošní Vánoce

O drony a herní konzole se letos rozšíří žádané kategorie elektro produktů, které lidé nakupují jako vánoční dárky. Z předchozích let zůstávají oblíbené mobilní telefony, tablety, kávovary a produkty z oblasti péče o tělo. Velká část nákupů se letos přesune na internetový obchod. 

„Výrazně zvýšená poptávka po zábavní elektronice napovídá, jaký bude trend letošních Vánoc. Lidé, s ohledem na pandemickou situaci v letošním roce, nakupují produkty, které jim zpříjemňují volný čas strávený doma. Jde to vidět například na prodejích herních konzolí, které meziročně vzrostly o více něž šest set procent, her, dronů, domácích kin, čteček knih nebo nositelné elektroniky vhodné při sportování“, řekla Eva Kočicová, mluvčí značky DATART. Současně zůstává vysoká každoroční poptávka po mobilních telefonech, tabletech, robotických vysavačích, kávovarech a výrobcích z řady péče o tělo a vlasy. 

DATART očekává na velký nápor nákupů přes internet. Aby zajistil stejnou dostupnost zboží, posílil vlastní dopravu, po které vzrostla meziroční poptávka o 34 procent. „Rozšířili jsme naši flotilu o nové dodávky a budeme rozvážet ještě 24. prosince dopoledne. Termíny doručení externích dopravců, jako je Česká pošta, TOPTRANS a DPD garantovat nemůžeme, ty budou záviset na jejich kapacitním vytížení. Očekáváme ale, že dopravci budou velmi vytížení, také proto se snažíme dopravě trochu ulevit a všechny naše prodejny jsme otevřeli v režimu výdejen, kde si lidé mohou zboží objednané v e-shopu osobně vyzvednout podle svých časových možností, a to i na Štědrý den,“ uvádí Eva Kočicová a dodává, že obzvlášť letos by lidé neměli nechat nákupy na poslední chvíli. A to jak kvůli velkému náporu na dopravce, kteří nemusejí stihnout odbavit všechny objednávky včas do Vánoc, tak kvůli možnému nedostatku zboží na trhu. Zásoby produktů se tenčí a některé dodávky od výrobců jsou ve zpoždění, nelze tedy zaručit jejich dostupnost na trhu. To se týká například kuchyňských robotů, notebooků či herních konzolí.

DATART je jedním z největších elektro prodejců v České republice a na Slovensku. Společnost vznikla v roce 1990, od roku 2018 se stala součástí skupiny HP TRONIC. Datart v současnosti v ČR provozuje více než 100 elektroprodejen.         www.datart.cz 

HP TRONIC je českou společností s významnou pozicí na trhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v ČR a na Slovensku s téměř třicetiletou tradicí. Do jejího portfolia patří značky Datart, Euronics, Eta a e-shop Kasa.cz. Společnost působí také oblasti cestovního ruchu a gastronomie, provozuje mimo jiné Resort Valachy se čtyřmi hotely s wellness centry, ski areálem a golfovým hřištěm. V současné době dohromady zaměstnává více než 2 600 lidí.       www.hptronic.cz