Panasonic: Evropa je připravená na Gemba Process Innovation

Praha, 11. listopadu 2020 – Evropské podniky čelí bezprecedentním změnám v nákupním chování a v oblasti digitalizace. Podle společnosti Panasonic nastal ten pravý čas představit evropským firmám inovační řešení s názvem Gemba Process Innovation. To vychází ze zkušeností společnosti Panasonic v Japonsku a kombinuje důkladné porozumění organizací s nejnovějšími technologiemi. Napomáhá tak přetvořit způsob fungování podniku.

B2B divize společnosti Panasonic přináší řešení Gemba Process Innovation do Evropy. Spojuje své znalosti v oboru, hardware, softwarové inženýrství a umění integrace, aby firmám nabídla integrovaná řešení na míru, která pomohou v cestě za jejich transformací. Gemba je japonský výraz, který doslova znamená „fyzické místo, kde se vytváří hodnota“. V dodavatelském řetězci je gemba místem, kde se věci vyrábějí, přesouvají nebo prodávají.

V Evropě se řešení Gemba Process Innovation nejlépe hodí pro firmy věnující se výrobě, logistice a maloobchodu, ale využít se dá i v mnoha dalších odvětvích. Ve výrobním procesu může Gemba Process Innovation urychlit automatizaci pomocí technologií, jako je robotika. Logistickým společnostem nabízí schopnost třídit, plánovat, dohledávat a monitorovat stav zboží pomocí senzorových technologií hloubkového učení a konektivity internetu věcí (IoT). V maloobchodu pomůže při řízení personalizovaného digitálního marketingu pomocí integrace technologie umělé inteligence (AI) a kamerového systému. Výhody přinese také díky možnosti automatického objednávání zásob k optimalizaci dostupnosti produktů.

„Vnější tlaky, které ovlivňují podnikání v celé Evropě, nebyly nikdy silnější,“ řekl Hirojuki Nišiuma, nový jednatel společnosti Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU). „Příkladem jsou změny nákupních zvyklostí spotřebitelů, zvyšování povědomí o environmentálních a etických otázkách a stárnutí populace, což vede ke snížení počtu pracujících osob. Jelikož podniky řeší problémy další vlnou technologických inovací, společnost Panasonic má v plánu jim pomoci poskytováním kompletních služeb zaměřených na průmyslová řešení, která přetvářejí gembu, tedy „místo, kde se vytváří hodnota.”

Více o řešení Gemba Process Innovation společnosti Panasonic se dočtete v článku pana Nišiumy zde.

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky. 

Další informace o společnosti Panasonic: https://www.panasonic.com/cz/ 

O divizi Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

Společnost PSCEU se sídlem ve Wiesbadenu (Německo) je odpovědná za Connected Network Solutions (CNS) po celé Evropě a prostřednictvím svých obchodních jednotek doručuje širokou škálu B2B produktů a řešení.

Divize PSCEU se skládá z pěti obchodních jednotek: Mobilní řešení (tablety, notebooky, kapesní počítače a zařízení 2 v 1 prodávaná pod značkou Toughbook), Média a zábava (projektory, profesionální displeje a řešení pro vysílání a ProAV), Komunikační řešení (hardware, cloud, software a profesionální skenery dokumentů), Bezpečnostní řešení (CCTV bezpečnostní kamery, softwarové AI aplikace a produkty Industrial Medical Vision) a Obchodní a průmyslová řešení (B&I).