Čtveřice novinek využívá NVIDIA DLSS, Fortnite má novou #RTXOn mapu

Call of Duty: Black Ops Cold War a 3 další novinky nabízejí podporu NVIDIA DLSS, technologie, která pomocí AI navýší snímkovou frekvenci při zachování ostrého obrazu. Celkový počet her s podporou této technologie je již přes 25.

Nejnovější Call of Duty je #RTXOn

Call of Duty: Black Ops Cold War nabízí širokou škálu nejnovějších technologií pro hráče včetně DXR ray tracingu, NVIDIA DLSS, Reflex, Ansel a Highlights. Právě NVIDIA DLSS, kterou nabízí GeForce RTX, dokáže zvýšit snímkovou frekvenci ve 4K rozlišení až o 85 %.

DLSS je nyní k dispozici War Thunderu a 2 dalších hrách

DLSS není jen pro velká studia. Sada funkcí DLSS SDK NVIDIA používána ke zvýšení výkonu i menšími vývojáři a nezávislých vývojářů. Mezi další hry, které nyní vycházejí s podporou NVIDIA DLSS, patří: 

  • (nově ohlášeno) War Thunder – až o 30 % více výkonu ve 4K
  • Enlisted – až o 55 % více výkonu ve 4K
  • Ready or Not – až o 120 % více výkonu ve 4K

Technologii DLSS pohání procesory dedikované AI s názvem Tensor Cores, kterými jsou vybaveny GPU GeForce RTX. Dnes ji najdeme již ve více než 25 hrách, kde se stará o značné navýšení snímkové frekvence a umožňuje ušetřený výkon grafické karty využít pro hraní ve vyšším rozlišení a se zapnutými náročnými grafickými efekty, jako je např. ray tracing v reálném čase.

Detailní informace o přínosu DLSS v nových hrách jsou k dispozici zde.

Fortnite dostává novou #RTXOn mapu „RTX Deathrun“

18. listopadu vydávají NVIDIA a Epic novou mapu pro Fortnite s názvem „RTX Deathrun“ od autorů Shride a Pimit. Je dostupná v kreativním režimu Fortnite po zadání kódu mapy 2623-0157-9251.

Během tohoto deathrunu budou hráči v nejkratším možném čase překonávat nástrahy a objevovat při tom různé funkce ray tracingu. První prostředí, Shattered Reality, oživují ray tracované odrazy a odlesky. V Mystic Cave zase nabídnou realistické stíny. Military Base využívá ray-tracované globální iluminace k vykreslení interaktivního nepřímého osvětlení.  

Doporučené odkazy:

Detailní informace o přínosu DLSS v nových hrách:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/november-2020-rtx-dlss-game-update

Call of Duty: Black Ops Cold War a technlogie NVIDIA:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/call-of-duty-black-ops-cold-war-out-now-rtx-reflex-more/

Fortnite s RTX na GeForce.com:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/campaigns/play-fortnite-with-rtx/
Doporučená videa:

Official Call of Duty: Black Ops Cold War – PC trailer s RTX On:

Enlisted s NVIDIA DLSS:

Fortnite Official GeForce RTX Reveal Trailer: