Nejprestižnější český esportový turnaj začíná. Desátý ročník Vodafone MČR v počítačových hrách startuje titulem Counter-Strike: Global Offensive

Česká esportová sezóna vrcholí! Právě dnes začíná jubilejní 10. ročník nejprestižnějšího českého turnaje Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách. Diváci budou moci sledovat přímé přenosy na Twitch kanále agentury PLAYzone, na HbbTV televizních stanic skupiny Prima a na facebookovém profilu televizní stanice Prima COOL. Vysílání bude probíhat z jednoho z nejmodernějších a největších esportových studií ve střední Evropě o celkové rozloze 400 m2. Vodafone MČR v počítačových hrách se zároveň zapojí do iniciativy Zdravý hráč, která si klade za cíl motivovat, inspirovat a aktivně zapojovat hráče do pohybu.

V loňském roce napsala organizace eXtatus během Vodafone MČR v počítačových hrách pohádkový příběh. V posledních zápasech svého fungování si dokráčela až na příčku nejvyšší. Kdo se zlatým písmem objeví v kronice jubilejního desátého ročníku? Na startovním poli se objevuje hned několik nových týmů, které mají ty nejvyšší ambice. Vůbec poprvé se na největším esportovém turnaji v Česku představí suverén letošní sezóny – tým SINNERS, premiéru zažijí i celky Sampi.Tipsport, Entropiq a ENTERPRISE esports. Jim se postaví stálice české scény CZC.eSuba, Dark Tigers, Eclot Gaming, a eEriness MARVO.

„Desátý ročník Vodafone MČR v počítačových hrách bude oslavou českého esportu. Mezi novinky letošního turnaje patří i nové studio, jehož součástí je i 23metrová LED stěna. Na té diváci uvidí všechny potřebné informace. Diváci zároveň budou moci fandit svému oblíbenému týmu nejenom u obrazovek a monitorů, ale zapojit se mohou i skrze videokonferenci ZOOM, kde najdou virtuální místnost svého oblíbeného týmu. Všechny bych proto chtěl pozvat ke sledování přímých přenosů,“ říká Tomáš Mikula, hlavní organizátor Vodafone MČR v počítačových hrách.

„Letošní mistrovství je mimořádné, protože se hráči spolu nesejdou, ale budou soutěžit ze svých domovů. Všem jim proto přeji, aby internetové připojení nikdy neomezovalo jejich výkon. Připojení s rychlostí 1 Gb/s, které Vodafone nabízí od letoška v Česku pro více než 1,3 milionu domácností a firem, je toho zárukou. Divákům přeji nerušenou podívanou, aby vždy zůstali ve spojení se svým oblíbeným týmem a společně mohli prožívat úspěchy. I proto se společnost Vodafone po roce opět stala hrdým partnerem turnaje,“ říká Radek Hanzlík, který se ve Vodafonu oblasti esportu věnuje.

Pětidenní turnaj ve hře Counter-Strike: Global Offensive začíná 18. listopadu a vítěz se z titulu bude moci radovat už tuto neděli 22. listopadu. Týmy si mezi sebou rozdělí finanční odměny ve výši 170 000 korun. Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách bude vysíláno nejenom na Twitch kanále PLAYzone, ale také na facebookových stránkách televizní stanice Prima COOL. Kompletní pokrytí také nabídne HbbTV televizních stanic Prima. Přímé přenosy si tak budou moci fanoušci vychutnat i u svého televizoru. Ve vysílání se kromě zápasů a analytických rozborů objeví i praktické rady, které hráčům ukážou, jak se například protáhnout mezi dlouhými zápasy či jak mohou zapracovat na své fyzické kondici.

Vítězové letošního ročníku Vodafone Mistrovství České republiky si kromě finanční odměny odnesou také unikátní pohár, který měří 80 centimetrů a váží více než 26 kilogramů. Turnaj podpořila celá řada významných partnerů, díky kterým se mohla akce uskutečnit. Strategickým partnerem se pro tento rok stal operátor Vodafone, generálními partnery pak byli výrobce počítačů HAL3000, sázková kancelář Tipsport. Hlavními partnery soutěže byli výrobce hardware AORUS, výrobce monitorů AOC, výrobce herního příslušenství Trust Gaming a výrobce herních židlí DXRacer

Odkazy na vysílání

Twitch PLAYzone: https://www.twitch.tv/playzonecz

Facebook Prima COOL: https://www.facebook.com/primacool 

webová stránka Vodafone MČR v počítačových hrách: www.mcrpc.cz 

O PLAYzone

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Vodafone Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

O Vodafone MČR v počítačových hrách a Samsung MČR v mobilních hrách

Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách a Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách jsou vrcholné akce profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011 společností PLAYzone, která se stala jeho novým pořadatelem. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách: https://www.mcrpc.cz/ a https://www.mcrmobil.cz/.