Europoslanec Zdechovský podpoří v Bruselu plzeňského výrobce ochranných masek WPA

Praha, 26. 11. 2020 – Tento týden navštívil plzeňského výrobce ochranných masek WPA europoslanec Tomáš Zdechovský, který aktivně podporuje české podnikatele. Během své návštěvy nejvíce ocenil schopnost společnosti vyrábět nezbytné pomůcky pro boj s koronavirem. Sám Zdechovský totiž působil i jako dobrovolník v Berounské nemocnici, kde se z první linie pravidelně setkával s COVID-19 pozitivními pacienty. I proto se rozhodl podpořit společnost WPA a několik dalších výhradně českých firem přímo na půdě Evropského parlamentu. 

Při návštěvě byl Zdechovskému odprezentován celý technologický postup vývoje včetně nezbytných certifikací či kompletní postup výroby až po distribuci. Výrobní kapacita společnosti je v současné době na úrovni 4 000 ks masek denně, přičemž může být flexibilně navýšena až na 30 000 kusů denně. Maskami disponují zaměstnanci řady nemocnic napříč Českou republikou, jednotky městských policií a nově probíhá testování masek také u hasičů v USA. 

Společnost je díky svým zkušenostem z leteckého průmyslu schopna distribuovat masky po celém světě, což je podle Zdechovského přidanou hodnotou, a proto se rozhodl společnost WPA podpořit i na půdě evropského Parlamentu. „Jsme rádi, že jsme mohli panu Zdechovskému ukázat, jak naše maska vzniká a jaká další vylepšení masky plánujeme. Stihli jsme probrat i to, jaké potřeby má kritická infrastruktura nejen v Česku, ale i v celé Evropě,“ řekl Jiří Heckel, ředitel WPA. 

Firma se excelentně přizpůsobila situaci

„Firma WPA, která do pandemie koronaviru vyráběla komponenty pro letecký průmysl, byla schopna flexibilně zareagovat na situaci a rozšířila své portfolio o vysoce kvalitní ochranné masky, aby pomohla zdravotníkům. Jde o ukázkový příklad toho, jak firma dokáže velmi rychle změnit svou výrobu a přizpůsobit se současné situaci. O to víc mě těší, že se jedná o českou společnost,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a dodává: „Já sám nosím masku od WPA pravidelně a za mě je to špičkový produkt, který by měly mít k dispozici minimálně všechny jednotky spadající do kritické infrastruktury v České republice a ideálně také po celé Evropě.“Tomáš Zdechovský mimo jiné působil jako dobrovolník v Berounské nemocnici a mohl tak masku i s dalšími zdravotníky testovat přímo při práci s COVID-19 pozitivními pacienty. „Při práci na infekčním oddělení je naprosto zásadní používat maximálně funkční ochranné prostředky, WPA masky však vyloženě předčily očekávání a nemůžu se proto dočkat, až je představím v Bruselu, aby je začalo používat co nejvíce zdravotníků,“ dodává závěrem Zdechovský.