Nadělujte dárky profesionálněji než Ježíšek s aplikací Tomikup

[Praha – 30. listopadu 2020] Už víte, co nadělíte svým blízkým pod stromeček? Nebo stále nemáte žádný dárek ani nápad? Ideální by bylo dostat od každého seznam přání. Z tohoto důvodu vznikla aplikace Tomikup, jejímž hlavním smyslem je omezit utrácení peněz za nevhodné dárky a šetřit čas při jejich vymýšlení. Tato malá sociální sít umožňuje nakouknout do seznamu přání svých nejbližších, se kterými si dáváte dárky. Konkrétní prezent si pak můžete rezervovat a zajistit tak, aby ho dotyčná osoba nedostala dvakrát. Vytvářet můžete i seznamy s vašimi nápady, anebo prozkoumávat tipy od vašich přátel. S Tomikup máte možnost dostávat i dávat skvělé a chtěné dárky, které vám udělají opravdovou radost. 

Nápady na skvělé dárky chodí kdykoliv, jenom ne když jsou potřeba. „Když se vás teď zeptám, jaké dárky byste koupil své rodině, vzpomenete si jen na zlomek nápadů, které vás přes rok napadly. Anebo když se vás zeptám, co byste si přál k narozeninám, řeknete, že vás nic nenapadá. Takovou odpovědí nutíte lidi improvizovat a výsledkem jsou často takové dárky, abyste jen něco měli. A to mě dovedlo k realizaci aplikace. Nesnášel jsem předvánoční brouzdání po nákupních centrech, kde jsem hledal inspiraci na dárky pro babičku nebo rodiče. Ve výsledku jsem po několika hodinách stejně odešel s dárkem, který byl ve stylu – tak mám pro ni alespoň něco,” uvádí zakladatel Tomikup Daniel Fajmon.

Uživatelé aplikace se ale takové situaci vyhnou, protože vidí přesné seznamy přání svých blízkých a mohou vytvořit i seznam svůj, díky němuž dostanou vhodný dárek. Nezáleží na tom, zda se jedná o narozeniny, Vánoce, svatbu či dar k novorozenému dítěti, seznam může být vytvořen k jakékoliv příležitosti. Tomikup nabízí spoustu funkcí včetně hlídacího psa a upozorňování na slevové kódy (zde). Tou nejzásadnější je ale možnost rezervace dárků, díky které nedostane nikdo stejný dar dvakrát. O rezervaci se však obdarovaný nedozví, nedojde tak ke zkažení překvapení. A pokud by přeci jen všechny možnosti selhaly, je v aplikaci k dispozici dárkový rádce, který může efektivně zachránit situaci. 

Aplikace je určena pro všechny ve všech věkových kategoriích, kteří se nebrání používání moderní technologie při nákupu vhodných dárků. „Nejvíce ji ale využívají mladší lidé ve věku od 25 do 35 let, kteří už nebydlí s rodiči, a tudíž tolik nevidí do svých každodenních potřeb. Především jde ale o to, že každý zná tu beznaděj, když dostane s láskou a snahou vybraný dárek za nemalé prostředky, se kterým vůbec nevíme, jak naložit. Cítíme pocit zmaru, někdy i lítosti a stejně se snažíme usmívat a děkovat za dárek a hrajeme nadšené. V Tomikup tomu říkáme dárkoksicht,“ komentuje Daniel Fajmon.

Na Tomikup neexistují nákupy pouze z vybraných e-shopů 

Velkou výhodou aplikace Tomikup je, že není nutné vybírat produkty jen z vybraných e-shopů. Na wishlist lze přidat pouze položku „kytara“ bez toho, aniž by se muselo specifikovat z jakého obchodu má být. Přidávat lze jakákoliv přání a tipy na nákup dárků kdekoliv bez jakýchkoli omezení. Aplikace funguje jak v mobilních telefonech, tak ve webovém rozhraní, navíc v počítači má uživatel možnost použít při vyhledávání dárku v e-shopech okamžité využití rychlého ukládání prostřednictvím chytrého tlačítka Tomikup (zde). Mobil lze tedy využít k zapisování aktuálních nápadů a v prohlížeči následně vybrat a nakoupit dárky. Bonusem je, že celá aplikace Tomikup je bezplatně k užívání.