Čtyři designové prvky, díky kterým si smartphone Huawei Mate 40 Pro ihned zamilujete

Ve světě chytrých telefonů si milovníci jedinečného designu jen zřídka přijdou na své. Jeden z výrobců však nikdy nepřestal z jednolitého proudu vybočovat – Huawei. Společnost nedávno uvedla na trh vysoce očekávaný model Huawei Mate 40 Pro, svůj vlajkový telefon, který obsahuje jeden z nejlepších mobilních hardwarů. Ten je navíc korunovaný propracovaným designem, který si zamilují i nejnáročnější uživatelé. Pojďme se na něj podívat blíže.

Huawei Mate 40 Pro

Horizontální displej Huawei 88°

Huawei Mate 40 Pro se řadí mezi špičkové technické počiny. Při hodnocení designu smartphonu je povinnost začít s displejem, protože to je první věc, kterou po rozbalení uvidíme. V tomto případě čeká uživatele setkání s ohromujícím Huawei 88° Horizon Display, který navazuje na úspěch Horizon Display z předchozí řady Mate 30 Series.

Takřka neviditelné hrany displeje rozšiřují perspektivu, která nabízí pohlcující vizuální zážitek. Efektní obrazovka vyplňuje celý čelní pohled na zařízení a přesahuje okraje, přičemž je zarovnaná na úroveň středního rámu, což zajišťuje pohodlnější držení. Ultra-curved design je dokonalou ukázkou toho, jak může fyzický vzhled zvýraznit uživatelský zážitek, který zařízení nabízí.

Ultra Vision Selfie Camera na smartphonu Huawei Mate 40 Pro

Ultra Vision Selfie Camera

Nejnovější vlajková loď společnosti Huawei je vybavena velkolepým předním fotoaparátem, který umožňuje pořizovat kvalitní selfie během vteřiny. Technické specifikace nechme tentokrát stranou, tématem je nyní design – a v něm vývojáři předvedli svou vynalézavost. Fotoaparát s rozlišením 13 MPx slouží zároveň jako snímač gest a umožňuje nové funkce, jako je například Smart Gesture Control, kdy telefon ovládáte pohyby rukou bez jediného doteku.

Malý výřez pro přední fotoaparát je důležitý hned z několika důvodů. Uživatelé, kteří denně dojíždějí do práce nebo školy, mají tendenci trávit většinu tohoto času brouzdáním na telefonu. Byla by škoda, kdyby velký výřez zbytečně zabíral další místo na displeji a omezil tím vizuální zážitek z telefonu. S Huawei Mate 40 Pro to však nebude problém, jelikož jeho malý výřez zabírá jen minimum místa.

Space Ring Design na zadní straně telefonu Mate 40 Pro

Space Ring Design

Když telefon Huawei Mate 40 Pro otočíte, spatříte na zadní straně ikonický Space Ring Design. Podle společnosti Huawei je tento charakteristický prvek inspirovaný vůbec první fotografií černé díry na světě. Tři objektivy jsou uspořádány do kruhového tvaru a prostor uprostřed nese logo firmy Leica – další základní prvek vlajkových telefonů Huawei. Díky jedinečnému Space Ring Design jsou tyto smartphony snadno rozpoznatelné už z dálky.

Huawei Mate 40 Pro v barvě Mystic Silver

Mystic Silver

Už od vydařeného provedení Greenery v řadě P10 je společnost Huawei známá svými nápaditými barevnými variacemi. Huawei Mate 40 Pro je k dispozici v černé barvě a také provedení Mystic Silver (na fotce), které je designovým zlatým hřebem tohoto modelu. Povrchová úprava varianty Mystic Silver se skládá ze tří vrstev – matného skla, gradientního barevného povlaku a kovové CNC vrstvy. Jejich poměr je vyvážený tak, aby se dosáhlo jemného a zároveň působivého vizuálního efektu.

Duhové zabarvení varianty Mystic Silver se proměňuje v závislosti na okolním osvětlení

Ačkoli je Huawei Mate 40 Pro designově povedené zařízení, nejde v jeho případě zdaleka jen o vzhled. Procesor Kirin 9000 nabízí vysoký výkon, efektivní využití baterie a rychlé 5G v jednom balení. Ultra Vision Cine Camera poskytuje nové možnosti pro fotografování a nahrávání videa. Díky EMUI 11 je součástí nejnovější vlajkové lodi Huawei také bohaté a inteligentní uživatelské prostředí, které disponuje spoustou užitečných funkcí. Na novém Mate 40 Pro samozřejmě najdete také AppGallery, jeden ze tří nejlepších obchodů s aplikacemi na světě, a Petal Search, oficiální vyhledávací program Huawei, který doplňuje AppGallery v práci s aplikacemi.

Petal Search, který je nyní k dispozici ve více než 170 zemích a ve více než 50 jazycích, vyhledá rychle a pohodlně jakékoliv oblíbené aplikace, stejně jako zprávy, videa, obrázky, nákupy, cestování, letenky nebo místní firmy. Uživatelé Huawei si přes Petal Search mohou snadno stáhnout oblíbené aplikace jako Instagram, Facebook, WhatsApp či Zoom.

Nový telefon Huawei Mate 40 Pro je k dostání v autorizovaných prodejnách Huawei Chodov a Quadrio a zároveň na shop.huawei.com.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/
Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group
Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 33letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.