Optimalizujte své zážitky z fotoaparátu pomocí propracované aplikace od Motorola: Představujeme aplikaci Kamera 3.0

Dnešní uživatelé smartphonů požadují od svých fotoaparátů stále více. Neslouží jen k zachycení vzpomínek, které právě prožívají, ale i pro tvorbu vlastního obsahu. Spoléhají se také na to, že jim fotoaparáty pomohou udržet kontakt s důležitými lidmi v jejich životě.

Požadujeme nejen vysoce kvalitní fotografie, ale i vysoce kvalitní zážitek – od kamerových systémů s více senzory až po funkce jako Zvýrazněná barva nebo Optimalizace snímku. Uživatelé smartphonů chtějí zařízení, které jim usnadní fotografování. První filozofie designu je ve společnosti Motorola založená na přímé zpětné vazbě od spotřebitelů a na porozumění toho, jak se zařízení používají ve skutečném životě a jak důležitou roli hraje uživatelské rozhraní při co nejplynulejším používání fotoaparátu. Nově propracovaná aplikace Kamera 3.0 vylepšuje předchozí generace tak, aby poskytovala lepší výsledky a celkově lepší zážitek.

Aktualizovaná aplikace fotoaparátu byla představena při nedávném uvedení motorola razr 5G, který je vybaven nejpokročilejší selfie kamerou na trhu1. Kamera bude dostupná i v budoucích zařízeních. Uživatelské rozhraní bylo vyvinuto tak, aby bylo pružnější a modulárnější a mohlo růst společně s výškou větších obrazovek. Nová Kamera 3.0 byla vyvinuta s ohledem na pět základních designových principů a na různé aktualizace, které nabízejí intuitivnější uspořádání a snadnější přístup k nastavením a funkcím:

  •  Intuitivní: Přidání funkcí umělé inteligence do dnešních senzorů fotoaparátu ve smartphonu může pomoci dosáhnout kvalitnějších fotografií. Vzhledem k automatickému charakteru jejich užívání může být matoucí orientovat se v tom, které z nich se používají a jak je zapnout a vypnout. Pro usnadnění byly některé možnosti ovládání, například Časovač a Blesk, přesunuty pod hledáček a funkce, jako je Přiblížení, byly přemístěny do spodní části hledáčku, což usnadňuje manipulaci s telefonem jednou rukou. 
  • Inteligentní: Zařízení Motorola dělají práci za vás pomocí funkcí umělé inteligence, jako je Detekce scény, Optická stabilizace snímku (OIS) a automaticky kompenzují rozmazané fotografie a videa v důsledku náhodného pohybu fotoaparátu, jakož i pomocí snímače Time Of Flight (TOF), který se stará o rychlé zaostření při slabých světelných podmínkách. S novým rozhraním byly tyto funkce přemístěny do horní části obrazovky, takže je uživatelé mohou snadno zapínat a vypínat a rychle vidět, kdy zařízení automaticky detekuje scénu nebo navrhuje určité režimy, jako například Noční vidění nebo Portrét.
  • Vylepšené: Pro vylepšení poutavého zážitku obsahuje propracovaná aplikace Kamera 3.0 i celkové vizuální obnovení. Od zjednodušeného ovládání, počtu ikon a celkově snadného použití pro aplikaci fotoaparátu až po prvky, jako je efekt živého rozostření, zaoblený rohů a méně ikon, si můžete vychutnat čistší a rafinovanější vzhled.
  • Posílené: Stále více hledáme osobnější zkušenost se zařízeními a službami, které používáme a schopnost přizpůsobit si tuto zkušenost přináší další úroveň spokojenosti. Zpětná vazba od spotřebitelů ukázala společnosti Motorola, že přizpůsobitelnost je velmi důležitým parametrem, což bylo zohledněno při redesignu aplikace Kamera 3.0. Například karusel „režimů snímání“ byl zjednodušen a přesunut do dolní části hledáčku pro rychlé přepínání mezi fotografií a videem. Toto je také možné přizpůsobit pomocí nejčastěji používaných režimů, abyste na základě svých zkušeností s používáním aplikace fotoaparátu dostali přesně to, co chcete.
  • Flexibilní: Nové rozhraní bylo vyvinuto tak, aby bezchybně fungovalo ve všech budoucích zařízeních – bez ohledu na velikost obrazovky nebo sérii. Například při razr 5G je klíčové mít bezproblémové rozhraní na malém displeji Quick View a také na větším hlavním displeji, což umožňuje i upravená aplikace fotoaparátu.

Tyto změny umožňují uživatelům optimalizovat jejich zkušenosti s fotoaparátem a upřednostňují režimy snímání a nastavení obrazu, které používají nejvíce. Propracovaná aplikace pro fotoaparáty (Kamera 3.0) byla uvedena na trh s novým razr 5G v září a bude k dispozici i v dalších zařízeních, jež budou uvedeny na trh letos a v příštím roce.

Kamera 3.0 v praxi

Jak funguje Kamera 3.0? Představujeme 4 nejoblíbenější a nejvyužívanější foto režimy, jejichž používání si díky Kamera 3.0 zamilujete.

1. Inteligentní kompozice 

Inteligentní kompozice je nejjednodušší cesta k profesionálně vypadajícím fotografiím.

Kamera rozeznává potenciální kompoziční vylepšení a automaticky vytváří optimální druhou verzi snímku.

Jak to funguje?

Inteligentní kompozice využívá systém umělé inteligence AI na rozpoznání potenciálního vylepšení kompozice pomocí „pravidla třetin“, na základě čehož vyrovnává fotografii podle horizontu. Díky tomu pro vás automaticky generuje druhý, nově poskládaný obrázek. Inteligentní kompozice se zapíná v nastavení fotoaparátu.


Vyzkoušejte si to: 

Aplikace Kamera → Nastavení → AI Nastavení → Inteligentní kompozice

2. Fotografie pomocí gesta

Řekněte kameře, kdy jste připraveni na selfie. Díky režimu Fotografie pomocí gesta stačí ukázat snímači otevřenou dlaň a spustí se odpočítávání samospouště. Následně vás fotoaparát vyfotí.

Jak to funguje?

Systém umělé inteligence vás automaticky vyfotí, když detekuje dlaň otevřené ruky. Tento režim funguje pouze u přední kamery. Režim Fotografie pomocí gesta lze vypnout / zapnout v nastavení fotoaparátu.

Vyzkoušejte si to: 

Aplikace Kamera → Nastavení -> Nastavení umělé inteligence -> Fotografie pomocí gesta

3. Režim Noční vidění 

Přepněte do režimu Noční vidění při slabých světelných podmínkách a získejte ty nejlepší detaily a barvy, které ve tmě zaniknou bez ztráty kvality snímku.

Jak to funguje?

Noční vidění spojuje 8 snímků dohromady pomocí dynamické expozice a EV v kombinaci s dynamickým čištěním šumu a ostrostí. Režim Noční vidění funguje mezi 60 a 0,1 lux světelnými levely. Spusťte režim Noční vidění prostřednictvím nabídky režimů nebo prostřednictvím optimalizace snímek pomocí umělé inteligence.

Vyzkoušejte si to: 

Aplikace Kamera → Klepněte na tlačítko se třemi čárkami na spodní liště -> Režim Noční vidění

4. Zvýrazněná barva videa

Vytvořte si umělecké video pomocí zvýraznění barvy na vybraném místě snímku a zbytek videa se automaticky změní na černobílou barvu.

Jak to funguje?

Poté, co si uživatel zvolí barvu, software eliminuje vše, co se neshoduje s vybranou barvou pro dosažení finálního výsledku. Uživatelé si mohou hrát se sytostí barev, aby z videa vytěžili maximum. V různých fázích videa je také možné měnit zvýrazněnou barvu.

Vyzkoušejte si to: 

Aplikace Kamera → Klepněte na tlačítko se třemi čárkami na spodní liště → Klikněte na Zvýrazněná barva videa -> Pohybujte selektorem barev dokud nenajdete požadovanou barvu, kterou chcete zvýraznit -> stiskněte nahrávání!

Další informace o razr 5G najdete na našem webu

Dostupnost

razr 5G je v České republice dostupný od 39 990 Kč. Úplné informace o cenách a technické údaje naleznete na webové stránce. Fotografie najdete zde (Při stahování obrázků nebo videí souhlasíte s našimi licenčními podmínkami).

Právní vyloučení zodpovědnosti 

1 Na základě následující jedinečné kombinaci funkcí, kterou nenajdete v jiných telefonech; velká velikost snímače (1 / 2.25 „), velká velikost pixelů Quad Pixel (1.6um), široká clona (f / 1.7), vysoké rozlišení snímače (48MP Quad Pixel), optická stabilizace obrazu a snímač měření vzdálenosti (TOF).

Motorola razr 5G se bude v Severní Americe nazývat „motorola razr“.

MOTOROLA, stylizované logo M, skupina MOTO a skupina značek MOTO jsou ochranné známky společnosti Motorola Trademark Holdings, LLC. Google a Android jsou ochranné známky společnosti Google, LLC. Qualcomm Snapdragon je produktem společnosti Qualcomm Technologies, Inc. a / nebo jejích dceřiných společností. Qualcomm a Snapdragon jsou ochranné známky společnosti Qualcomm Incorporated, registrované v USA a dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. © 2020 Motorola Mobility LLC. Všechna práva vyhrazena.

O společnosti Motorola

Společnost Motorola Mobility LLC byla zakoupena holdingem Lenovo Group v roce 2015. Motorola Mobility je stoprocentní dceřinou společností Lenovo a má na starosti navrhování a výrobu všech mobilních telefonů značky Moto.

O společnosti Lenovo

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je společnost s hodnotou 50 miliard USD, která se nachází v žebříčku Fortune Global 500, zaměstnává 57 000 lidí a podniká na 180 trzích po celém světě. Soustředíme se na jasnou vizi přinášet inteligentnější technologie pro všechny, vyvíjíme technologie, které mění svět a vytvářejí inkluzivnější, důvěryhodnější a udržitelnější digitální společnost. Vývojem, designováním a budováním nejkomplexnějšího portfolia inteligentních zařízení a infrastruktury jsme lídrem inteligentní transformace, abychom vytvořili lepší zážitky a příležitosti pro miliony zákazníků z celého světa. Pro více informací navštivte www.lenovo.com, sledujte nás na LinkedInu, Facebooku, Twitteru, Instagramu, Weibo, přečtěte si o nejčerstvějších novinkách prostřednictvím našeho Storyhubu.