Advokátní kancelář BBH uspěla v mezinárodní soutěži The Lawyer European Awards 2020

Praha 7. 12. 2020 – Advokátní kancelář BBH získala zvláštní ocenění Highly Commended v kategorii Právnická firma roku pro střední Evropu na The Lawyer European Awards 2020. BBH tak předstihla řadu českých i zahraničních advokátních kanceláří. 

The Lawyer European Awards je prestižní soutěž, která hodnotí nejlepší práci na evropském právním trhu. Své přihlášky letos odeslalo přes 120 firem působících na starém kontinentu, a to jak národních, tak i globálních. „Velice si vážíme tohoto úspěchu, zejména od poroty složené z nezávislých expertů z vysoce respektovaných institucí a kanceláří. Jsme velmi rádi, že BBH potvrzuje svoje dominantní postavení mezi elitou advokátních kanceláří v Evropě a navazuje tím na získání samotné ceny za nejlepší firmu v roce 2015,“ říká managing partner Petr Mlejnek k významnému úspěchu BBH.

Hodnocení v rámci soutěže The Lawyer European Awards je velmi komplexní. Posuzují se hlediska, jako je rozvoj firmy na daném trhu za poslední rok, reference deseti největších klientů, reference deseti nejvýznamnějších případů, hodnotí se finanční výsledky za předchozí rok a jejich meziroční srovnání. Kromě toho porota dále posuzuje i dlouhodobou strategii rozvoje, technologické zázemí, programy inovace, diverzity a plány rozvoje talentů v rámci firmy. Rovněž se hodnotí schopnost přeshraniční spolupráce a kooperace s velkými globálními firmami. 

Své hodnocení porota staví nejen na přihláškách účastníků soutěže, ale organizátoři pro porotu získávají k jednotlivým účastníkům nezávislé informace z trhu, berou v potaz i hodnocení v dalších mezinárodních soutěžích a žebříčcích a celkově se snaží zohlednit všechny relevantní aspekty trhu právních služeb. „Ocenění potvrzuje, že BBH je přední advokátní kanceláří v České republice zastupující význačné klienty středoevropského regionu. BBH komplexně zajišťovala nespočet nejvýznamnějších domácích i mezinárodních transakcí a případů ze všech oblastí obchodního práva, soudních sporů i mezinárodní arbitráže. Rozrůstající se agenda a praxe společnosti vedly nejen k růstu firmy na domácí půdě, ale také daly příležitost k tomu, aby BBH otevřela kancelář v Bratislavě,“ doplňuje Petr Mlejnek.

V posledním roce BBH zastupovala třeba vývojáře virtuální hry Beat Saber při akvizici firmou Facebook, hájí poškozené české spotřebitele kauzou Dieselgate proti koncernu Volkswagen, právně zajišťovala akvizici obchodníka s cennými papíry Colosseum či mnohamiliardové financování pro skupinu společnosti Škoda Transportation. Zastupuje třeba i největšího věřitele Citibank v rámci insolvence společnosti OKD.

Označeno tagem