Hewlett Packard Enterprise rozšiřuje možnosti HPE GreenLake VDI pro práci na dálku

Praha, 7. prosince 2020 – Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) 

v rámci řešení HPE GreenLake vylepšila infrastrukturu virtuálních desktopů (VDI). Tímto krokem pomáhá firmám řešit rostoucí potřebu vzdálené práce zaměstnanců a zajistit tak jejich neomezené podnikání. Inovované cloudové služby HPE GreenLake pro VDI nabízí společnostem osvědčenou sadu technologií, které se díky zjednodušené správě, rychlejšímu zajištění produktivity, většímu zabezpečení a úsporám finančních nákladů rychle přizpůsobí požadovanému počtu zaměstnanců. Nové cloudové služby využívají technologie klíčových partnerů HPE, jako je Citrix, Nutanix, NVIDIA a VMware.

Podle analytické společnosti IDC mělo v předkoronavirové době pouze 20 % firem zaměstnance na home-office. Aktuálně už více než polovina firem očekává, že na konci roku 2020 budou mít velkou část svých zaměstnanců pracujících z domova. Nedávná studie společnosti Gartner také ukázala, že téměř polovina zaměstnavatelů dnes uznává práci na dálku jako součást své strategie – před pandemií to byla necelá třetina – a přibližně 80 % zaměstnanců by chtělo mít i nadále možnost někdy pracovat na dálku.

Virtuální řešení pro 100 i 1000 zaměstnanců

HPE poskytuje špičkové cloudové služby a řešení, které organizacím dávají možnost zprostředkovat zaměstnancům práci z domova a na mobilních zařízeních, přičemž jim i nadále poskytuje bezpečné a produktivní uživatelské prostředí. HPE v dubnu významně podpořila iniciativu VDI a díky tomu v poslední době přivítala nové zákazníky z celé řady průmyslových odvětví. Současné oznámení má posílit specializované nabídky VDI a dále rozšiřovat partnerství, která poskytnou zákazníkům kompletní řešení.

HPE nabízí zákazníkům kombinaci počítačů a zařízení a poskytuje služby v modulech optimalizovaných pro každého uživatele formou služby. Nově navržené VDI konfigurace v HPE GreenLake jsou optimalizovány pro každý typ vzdálené práce. Konfigurace jsou cenově dostupné, sestavené a dodávané v předdefinovaných velikostech – pro 100, 300, 500, 1 000 uživatelů. Zákazník prostřednictvím předplatného platí na základě toho, kolik uživatelů VDI využívá, podle potřeby je možné konfiguraci škálovat. To umožňuje bezpečnou práci na dálku optimalizovanou pro všechny typy pracovníků v organizaci:

  • Power users, jako jsou vývojáři aplikací, kteří používající více kancelářských aplikací, ale nemají příliš velké nároky na grafiku či více obrazovek, mohou nyní získat své aplikace v trvalém nebo non-perzistentním modelu prostřednictvím HPE ProLiant serverů nebo HPE Nimble Storage dHCI hyperkonvergovanými systémy a NVIDIA GPU v kombinaci se softwarem NVIDIA Virtual PC.
  • Techničtí specialisté, kteří využívají CAD/CAE systémy, případně zaměstnanci ve financích, kteří jsou nároční na grafiku nebo analýzu dat, mají nyní k dispozici více výpočetních výkonů díky podpoře GPU a ukládání dat do vysoce výkonného úložiště umístěného v blízkosti výpočetních prostředků, čímž je minimalizována latence. Děje se tak prostřednictvím serverů HPE ProLiant nebo hyperkonvergovanými systémy HPE Nimble Storage dHCI a NVIDIA GPU v kombinaci se softwarem NVIDIA Virtual Workstation.
  • Běžní uživatelé využívající běžné kancelářské aplikace a prohlížeč mohou být nově až stovky tisíc. Zajistí to model využívající servery HPE ProLiant, HPE Nimble Storage dHCI nebo hyperkonvergované systémy HPE SimpliVity.
  • Zaměstnanci zpracovávající úlohy, jako jsou zástupci kontaktních center, kteří obvykle používají malý počet aplikací s nízkým výpočetním výkonem, nyní mohou využívat servery HPE ProLiant nebo HPE Nimble Storage dHCI hyperkonvergované systémy.

„Naši zákazníci se potýkají s neočekávaným přechodem na práci z domova způsobeným pandemií Covid-19,“ řekl Keith White, senior viceprezident a generální ředitel HPE GreenLake Cloud Services. „Kromě počátečních opatření, která jsme všichni museli přijmout, nyní organizace přemýšlejí strategičtěji v novém normálním postpandemickém pracovním světě a žádají o naši pomoc při formování toho, jak bude vypadat budoucí pracoviště. S HPE GreenLake pro VDI můžeme poskytovat standardizovaná, prověřená řešení jako službu, která zlepšují bezpečnost a produktivitu a zároveň snižují náklady a zjednodušují správu,“ dodává.

Rozšíření partnerského ekosystému HPE

Společnost HPE prostřednictvím svého ekosystému partnerů rozšiřuje počet kanálů, kterými si lze řešení HPE GreenLake pro VDI pořídit. K řešení VDI dostupného od společnosti Citrix nově přibylo řešení VMware Horizon.

Partnerský ekosystém HPE je složen z předních systémových integrátorů, kteří implementovali do svých systémů HPE GreenLake. Díky tomu partneři jako Wipro a Accenture nyní nabízejí své vlastní pokročilé služby využívající řešení HPE GreenLake. Cloudové služby HPE GreenLake poskytují zákazníkům výkonný základ pro řízení digitální transformace prostřednictvím elastické platformy jako služby, která může běžet jako on-premise či na okraji sítě nebo v kolokačním centru.

HPE GreenLake kombinuje jednoduchost a agilitu cloudu s řízením, která je součástí hybridního IT. HPE GreenLake nabízí řadu cloudových služeb, které urychlují inovace, včetně cloudových služeb zaměřených na výkon, správu kontejnerů, ochranu dat, HPC, operace strojového učení, sítě, SAP HANA a úložiště, VDI a virtuální počítače.

HPE GreenLake Cloud Services je rychle rostoucí službou, kterou využívá již více než 700 partnerů prodávajících HPE GreenLake, a více než 1 000 zákazníků ve všech odvětvích různých velikostí, včetně společností v žebříčku Fortune 500.

Představené novinky společnosti HPE a nových partnerství ekosystému budou k dispozici v prosinci 2020.

O společnosti Hewlett Packard Enterprise 

Hewlett Packard Enterprise je globální společností poskytující IT služby, implementace a konzultace, které firmám pomáhají zefektivnit podnikání využitím IT řešení a hodnoty jimi nashromážděných dat na maximum, a to kdekoliv. Společnost HPE staví na desetiletích vývoje a inovací s cílem nabídnout nejlepší možnosti, jakými společnosti mohou podnikat. HPE poskytuje jedinečná řešení s dlouholetou zkušeností v cloudových platformách a se zpracováním IT úloh na okraji sítě, které pomáhají zákazníkům rozvíjet nové obchodní modely a celkově zvýšit jejich provozní výkon. Pro více informací navštivte: http://www.hpe.com.