Klapuška a neandertálci – sranda z české politiky s obálkou, která v noci svítí

Na vánoční trh se blíží velké zvíře! Obálka s českou loďkou, kterou neznámá chobotnice stahuje do hlubin, se stává hitem vánočního trhu. Nemálo k tomu přispívá i fluorescenční tisk, díky kterému knížka v noci svítí.

Pokračování legendární knihy Kočky jsou vrženy! je tady. První díl s mluvícím Kocourem Klapuškou, který kandiduje na českého prezidenta, evidentně čtenáře zaujal. Satirický román se totiž s nákladem 20 000 výtisků umístil na třetí příčce v kategorii Kosmas cena čtenářů Magnesia Litera. 

Nyní jeho autor Jakub Horák přichází s pokračováním, ve kterém Kocour Klapuška cestuje po světě a navazuje diplomatické styky s neexistujícími státy, jako je Sealand, Abcházie a Gurkhaland či Liberland. S malou Sněženkou tak putuje na neobyčejném vynálezu geniálního matematika Karla Janečka – lokomotivě ve tvaru slona. Zároveň se v Praze chystá „duel filosofů“ mezi Slavojem Žižekem a autoritativním klinickým psychologem Jordanem Petersonem. A zdánlivě už mrtvý Miloš Zeman se podivuhodně proplétá s pátráním po mystickém místu Žiži na Pražském Hradě.

UKÁZKA Z KNIHY

„Není to doufám restaurace?“ zkoumal plukovník Prymula s podezřením jídelní lístek, vyvěšený v zasklené vitrínce na zdi.

„Kdepak, kdepak,“ chlácholil ho Faltýnek. „Je to církevní stavba, znáš kněží, rádi si dopřejou. Tady si navleč na hlavu ten pytel..,“ vytáhl cosi zpod kabátu.

„Vojenské tajemství? Tady?“ divil se Prymula, ale protože prvnímu místopředsedovi hnutí vděčil za lukrativní funkci, nechal si obalit hlavu bez protestů.

„Tak – co vidíš?!“ zeptal se Faltýnek plukovníka vítězoslavně, když dorazili konečně na místo a on strhl pytel z hlavy vojenského lékaře.

„Bordel?“ prohlížel si udiveně Prymula zrcadla na zdi. 

„To je kapitula!“ oznámil mu důležitě Faltýnek. „Nechal jsem se od Ovčáčka pokřtít, tak mohu využívat tyhle soukromé církevní prostory.“

“Není tamhleto pípa?” ukázal plukovník znepokojeně na výčepní zařízení s nápisem Pilsen.

“To je potrubní pošta, vede do Vatikánu,” uklidnil vojáka Faltýnek.

„A proč jsou tady všude ty lahve?“

„To je mešní víno,“ odbyla ho Babišova pravá ruka. „Podívej se sem!“ sáhl znovu do kabátu a vytáhl hrst rezatých injekčních stříkaček. „To je ruská vakcína Sputnik, mám ji od Nejedlého, už měsíc ji zkouší na prezidentovi a minulý týden si ji píchl i on sám. Všechny v Moravskoslezském kraji s ní naočkuješ.“

Originální crossover mezi verneovským cestopisem a politickou satirou opět před vydáním vybral na serveru HitHit stovky tisíc korun a nechybí v něm ani oblíbený Ovčáček.

Jakub Horák je politický marketér, který dobře rozumí české politice a stál mj. za kampaní Pirátů do Sněmovny. 

„Svítící obálka? Zase? Je to totální úpadek autora když si uvědomím, že třeba dialogy Jordana Petersona a Slavoje Žižeka jsem v knize dával dohromady dva měsíce tak, aby každý z nich byl přesnou citací. S Ovčáčkem jsme se musel dokonce i osobně potkat! Ovšem koho tohle zajímá, že,“ komentuje titulek článku autor Jakub Horák, který vám všem zároveň přeje zábavné a šťastné Vánoce.

Knihu si můžete koupit na jeho eshopu https://www.kockyjsouvrzenyshop.cz

nebo ve všech internetových a kamenných knihkupectvích.

Bestseller Kočky jsou vrženy vyšel i jako audiokniha, kterou namluvil známý herec Tomáš Měcháček https://audioteka.com/cz/audiobook/kocky-jsou-vrzeny