Aktualizace firmwaru vybraných videokamer Canon přináší vylepšení a nové funkce, včetně podpory nových formátů záznamu

Praha, 7. prosince 2020 – Společnost Canon Europe dnes oznámila, že vydala soubor aktualizací pro několik svých videokamer. Uživatelé kamer XF405 / XF400 (Firmware 1.0.5.0), XA55 / XA50 (Firmware 1.0.1.0), XA40 (Firmware 1.0.1.0), Canon Legria HF G60 a HF G50 (Firmware 1.0.1.0) získají rozsáhlou aktualizaci firmwaru, která vylepšuje kreativní možnosti, kvalitu obrazu a funkce přístroje.

Kamera XA40, která dosud umožňovala záznam pouze ve formátu MP4 150 Mb/s, bude po aktualizaci nově podporovat i profesionální formát XF-AVC. Nově přidaný záznamový formát obsahuje rozšířená metadata, která uživatelům poskytují širší kreativní možnosti při postprodukci. Kamera XA40 získává tyto režimy záznamu XF-AVC:

  • 4K UHD – 3840×2160 – 29,97P / 23,98P / 25P
  • FHD – 1920×1080 – 59,94i / 59,94p / 50i / 50p / 29,97p / 25p / 23,98p

Všechny kamery, pro něž jsou k dispozici aktualizace firmwaru, získají novou funkci s názvem Custom Picture, která umožňuje upravit nastavení obrazu včetně ostrosti, sytosti, detailu pokožky a odstranění šumu. Tato nová funkce dává uživatelům větší tvůrčí flexibilitu. U kamer bude navíc po aktualizaci možné přiřadit programovatelným tlačítkům další funkce, jako je zobrazení přepalů, oblasti zaostření a kompozičních značek. 

Aktualizace kamer XF405 / XF400 a XA55 / XA50 přidávají do vlastního nastavení parametrů obrazu barevné matice EOS Standard a Production Camera. Uživatelé těchto kamer nyní mohou změnit barevnou matici tak, aby lépe odpovídala obrazu z jiných kamer při téže produkci a dosáhnout tak vyšší konzistentnosti konečného díla. Tyto kamery nově nabídnou i korekci Canon Log 3, která poskytuje širší dynamický rozsah při postprodukci.

U kamer XF405 / XF400, XA55 / XA50 a HF G50 / HF G60 aktualizace vylepšují přesnost automatického ostření při použití transfokátoru. Jedná se o důležitou funkci a příklad toho, jak Canon pomáhá dosahovat vysoce kvalitních výsledků. Aktualizace kamer XF405 / XF400 navíc zvyšují obrazovou kvalitu v režimu Digital Zoom Advanced 30X, což uvítají ti, kdo používají prodloužený rozsah transfokátoru v rozlišení FHD.  

Fotografie videokamer Canon s aktualizací firmwaru najdete ZDE.

-KONEC-

 O společnosti Canon Europe

Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon Europe působí přibližně ve 120 zemích, zaměstnává okolo 13 500 lidí a přispívá zhruba čtvrtinou ke globálním ročním výnosům společnosti Canon.  
Společnost Canon byla založena v roce 1937 a po celou dobu své osmdesátileté existence přináší zákazníkům špičkovou obrazovou techniku. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitosti k růstu, od fotoaparátů po komerční tiskárny a od podnikového poradenství po lékařskou techniku. 
Firemní filozofie společnosti Canon je Kyosei, což znamená „žít a pracovat společně pro obecné blaho“. V regionu EMEA společnost Canon Europe usiluje o trvale udržitelný obchodní růst a zaměřuje se na snižování svého dopadu na životní prostředí a pomáhá jej snižovat i svým zákazníkům pomocí svých produktů, řešení a služeb. 
Je průkopníkem neustále měnícím svět obrazové techniky pro vyšší dobro. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného, abychom mohli vidět svět z nových pohledů. Pomáháme vnášet do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože můžeme-li náš svět vidět, dokážeme jej měnit k lepšímu.
Další informace o společnosti Canon Europe naleznete na stránkách www.canon-europe.com