Minecraft RTX v plné verzi, Cyberpunk 2077 za dvěřmi a NVIDIA DLSS ve 4 nových hráchDLSS v dalších hrách během prosince

Během prosince zamíří DLSS do čtyřech nových titulů. Jde o CRSED: F.O.A.D. (dříve Cuisine Royale, vyšlo 3. prosince), Moonlight Blade (7. prosince), Mount & Blade II: Bannerlord (bude vydáno v prosinci) a Scavengers („technical test“). Celkový počet her s podporou této technologie tak již dosáhl třech desítek.

Technologie DLSS zvyšuje výkon:

  • až o 40% v CRSED: F.O.A.D., což znamená, že na každé GeForce RTX lze hru hrát v rozlišení 4K při více než 90 FPS.
  • V Moonlight Blade může snímkovou frekvenci více než zdvojnásobit. Díky tomu bude možné na všech GeForce RTX hrát hru v rozlišení 4K a více než 60 FPS.
  • až o 50% v Mount & Blade II: Bannerlord, což znamená, že na kterékoliv GeForce RTX lze ve 4K dosáhnout více než 60 FPS.
  • ve Scavengers až o 40%. Opět bude možné na kterékoliv GPU GeForce RTX hru hrát při 60 FPS a více ve 4K rozlišení. 

Minecraft je nyní oficiálně RTX ON!

Minecraft s RTX pro Windows 10 opouští beta fázi a přechází do plné verze.

Veškeré osvětlení hře využívá formu ray tracingu, tedy simulaci průchodu světelných paprsků scénou, známou jako path tracing. Také Minecraft s RTX podporuje NVIDIA DLSS a díky tomu lze při zapnutém path tracingu zvednout snímkovou frekvenci až na dvojnásobek. Hráči k tomu dostanou vylepšení v podobě balíčku textur pro Physically Based Rendering, který lze využít v podporovaných světech a spolu s ray tracingem dopomůže k ještě realističtějšímu vzhledu prostředí.  

U příležitosti vydání plné verze Minecraftu s RTX oznámila NVIDIA vydání dvou nových světů. Tím se celkový počet oficiálních světů s podporou RTX zvýšil na 15. První z nich, Colosseum, je již k dispozici. Druhý, s názvem Dungeon Dash, přijde brzy.

Další podrobnosti najdete v našem článku o vydání GeForce.com zde.

Benchmarky v Minecraft s RTX

Minecraft nabízí také benchmark v RTX světě Portal Pioneers, který lze najít na Minecraft Marketplace. Lze jej snadno spustit a trvá přibližně minutu.

Více informací lze najít na www.nvidia-press.com.

Cyberpunk 2077 nabídne na GeForce RT DLSS a ray tracing už v den vydání

Cyberpunk 2077 vychází za dva dny a je nabitý technologiemi včetně ray tracovaných stínů, odrazů, difúzního osvětlení, globálního osvětlení a ambientní okluze. Ani zde nechybí NVIDIA DLSS pro vyšší snímkovou frekvenci i kvalitní a ostrý obraz.

Díky realistické simulaci světla nabídne Cyberpunk 2077 skutečně next gen grafické efekty a strhující filmový zážitek. Sluneční stíny, globální osvětlení, obloha, lesklé a zářící povrchy – to vše vypadá překvapivě realisticky. Vysokou snímkové frekvence pak pomůže dosáhnout technologie DLSS. A nejen to, obraz bude s jejím využitím detailní a ostrý. V den vydání PC verze hry tak nabídne herní platforma GeForce RTX nejlepší vizuální zážitek.

DLSS je zásadní inovací

Technologie DLSS, poháněná dedikovanými procesory AI na grafických kartách GeForce RTX s názvem Tensor Cores, zvyšuje výkon již ve 30 hrách a dává tak prostor hraní ve vyšších rozlišení a s maximálními nastaveními grafiky, včetně ray tracingových efektů.

Doporučené odkazy:

GeForce.com – 4 nové hr s podporou DLSS:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/december-2020-rtx-dlss-game-update

Vydání Minecraft s RTX:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/minecraft-rtx-dlss-official-release

Moonlight Blade RTX On video:

Scavengers s NVIDIA DLSS video: