Aukce Aurory R11 v Cyberpunk designu pomůže mladým lidem k bionické protéze

Praha, 9. prosince 2020 – Alienware je partnerem RPG videohry Cyberpunk 2077, která patří mezi nejočekávanější hry roku 2020. K příležitosti vydání této hry organizuje Alienware charitativní streamovanou akci na Twitchi, kde dostanou diváci možnost sledovat gameplay Cyberpunk 2077 na tematicky speciálně upraveném herním počítači Alienware Aurora R11. Tento počítač se bude během živého streamu dražit. Diváci se mohou těšit na streamera Patrika Turiho, hráče bez paže. Akce se koná 10. prosince 2020 s cílem podpořit veřejnou sbírku Konto Bariéry a obeznámit diváky s tím, jak se žije s bionickou protézou.

Gameplay Cyberpunk 2077 bude možné sledovat na Twitchi, který pro Alienware zajišťuje Esports RDY. Celý herní stream moderuje Alžběta Trojanová, nejoblíbenější česká herní novinářka a herní cosplayerka. Hlavním streamerem je Patrik Turi, vítěz soutěže Tvář Twitche 2019, který se je známý tím, že i přes své tělesné postižení je vášnivým hráčem videoher. Akce se zúčastní i populární hráč videoher a esportový nadšenec Martin Rota, který musel v roce 2016 podstoupit amputaci nohy.

V průběhu streamu se bude nejen hrát Cyberpunk 2077, ale diváci také budou moct diskutovat s mladými lidmi, kteří budou sdílet své příběhy o životě s bionickou protézou. Například youtuber Lukáš Polčák je populární na sociálních sítích, protože se i přes své tělesné postižení věnuje sportu, hudbě a hrám. V současné době potřebuje bionickou paži.

Alienware vytvořil pro hráče v Česku jedinečnou variantu herního počítače Alienware Aurora R11 ve futuristickém tematickém designu Cyberpunk 2077. Každý, kdo se účastní streamovaného hraní na Twitchi dostane možnost jej získat, a to díky živé aukci. Celý výtěžek následně poputuje na účet Konta Bariéry.

Součástí bude i talkshow s Ali Cosplay o tvorbě cosplaye rekvizit. Tento mladý pár vytváří jedny z nejlepších cosplayových rekvizit v České republice. Program obohatí i soutěž o Alienware merch a DJ Buldog, který se často věnuje mixování hudby s herními zvuky.

Stream proběhne 10. 12. od 15.00 hodin zde: twitch.tv/patrikturi.

Více o akci najdete zde: https://www.facebook.com/events/173516754450727

“Jsme rádi, že se Alienware rozhodl podpořit právě projekt Bionická ruka. Moderní technika, prostřednictvím dražby super výkonného počítače, pomůže Lukášovi získat protézu, která jakoby vypadla z kyberprostoru. Futuristické protézy už nejsou jen záležitostí science fiction a vzdálené budoucnosti. Naši klienti jsou toho důkazem. Přestože jsme projekt Bionická ruka spustili teprve před třemi lety, usnadňují díky dárcům Konta Bariéry tyto technické zázraky každodenní život již 30 mladým lidem. Bionické protézy jsou pomůcky budoucnosti, které využívají senzory a detekují pohyby svalů, které obstarávají otevírání a zavírání dlaně. Díky tomu mohou do značné míry nahradit končetinu z masa a kostí. Bohužel futuristický je na těchto protézách nejen vzhled a funkčnost, ale i jejich cena. Ne každý si může bionickou protézu dovolit a navíc pojišťovny na ně přispívají zatím jen výjimečně,” říká Sandra Štefaniková z nadace Konto Bariéry.

„Robotika, kybernetika nebo počítačové vědy proměňují svět, ve kterém žijeme, závratnou rychlostí. Umožňují nám prožívat něco, co bychom jinak nemohli. Ať už jsou to zážitky v herních světech nebo pro většinu obyčejné uchopení předmětu ve skutečném světě. V technologiích je budoucnost a těší mě, že ty naše mohou nyní sloužit nejen k zábavě ale i k pomoci,“ říká Zuzana Ulmanová, Partner Marketing Manager ve společnosti Dell Technologies.

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies pomáhá organizacím a jednotlivcům budovat svoji digitální budoucnost, transformovat způsob, jakým pracují, žijí a hrají. Společnost poskytuje a dodává zákazníkům nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio technologií a služeb, aby dokázali úspěšně konkurovat v dnešní éře dat.