Hewlett Packard Enterprise zrychluje běžnou adopci High Performance Computingu v podnicích

Praha, 10. prosince 2020 – Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) dnes oznámila, že zrychluje běžnou adopci High Performance Computingu (HPC) v podnicích s nabídkou špičkových HPC řešení, využívaných formou služby prostřednictvím HPE GreenLake. Nové cloudové služby HPE GreenLake pro HPC umožňují zákazníkům kombinovat sílu agilního
a pružného cloudového prostředí, placeného dle využití, s ​​celosvětově nejosvědčenějšími HPC systémy od HPE. 

Tato nová nabídka odstraňuje složitost a náklady spojené s tradičním nasazením HPC, když poskytuje plně spravované, předpřipravené služby, založené na účelových HPC systémech, softwaru, úložištích a síťových řešeních, která jsou k dispozici v malých, středně velkých i rozsáhlých řešeních. Zákazníci si je mohou objednat prostřednictvím samoobslužného portálu s jednoduchými funkcemi a ovládáním, kde si vyberou správnou konfiguraci pro potřebu svých pracovních úloh a získají ji za pouhých 14 dní.

„Masivní růst objemu dat spolu s umělou inteligencí a vysoce výkonnou analýzou vede ke zvýšené potřebě HPC řešení v podnicích všech velikostí, od těch v žebříčku Fortune 500 až po start-upy,“ řekl Peter Ungaro, senior viceprezident a generální ředitel, HPC and Mission Critical Solutions (MCS) ve společnosti HPE. „Transformujeme trh poskytováním špičkových HPC řešení ve zjednodušených předkonfigurovaných službách, které prostřednictvím HPE GreenLake řídí náklady a zlepšují správu, škálovatelnost i agilitu,“ dodává Peter Ungaro.

Celosvětově nejvýkonnější portfolio HPC je nyní běžně dostupné díky plně řízeným službám, dostupným na vyžádání a placeným dle jejich využití 

HPC poskytuje obrovský výpočetní výkon spolu s modelovacími a simulačními schopnostmi, aby proměnil složitá data na digitální modely, které pomohou vědcům a technikům pochopit, jak bude něco vypadat a fungovat ve skutečném světě. HPC také poskytuje optimální výkon pro provoz umělé inteligence (AI) a analytiky ke zvýšení předvídatelnosti. Podle průzkumu Intersect360 bude trh HPC růst o více než 40 % a do roku 2024 dosáhne tržeb téměř 55 miliard dolarů. Tím podpoří pokračující růst objemu dat, včetně dat z nově vznikajících aplikací a koncových bodů, jako jsou tréninkové modely AI a zařízení na okrajích sítě, při efektivním zpracování a analýze dat. 

Tradiční způsob nasazení a správy systémů HPC je však nákladný, složitý a náročný na zdroje. Jak uvádí Hyperion Research, mezi hlavní obavy patří náklady na celý systém, provozní náklady související s napájením a chlazením a nedostatek technického personálu, kvalifikovaného pro HPC. 

HPE tuto zkušenost dramaticky zjednodušuje, když urychluje nasazení HPC projektů až o 75 % a snižuje investiční výdaje až o 40 % tím, že nabízí své špičkové portfolio HPC prostřednictvím cloudových služeb HPE GreenLake. Podniky mohou tyto služby nasadit v jakémkoli prostředí datového centra, ať už on-premise ve svém vlastním podniku, nebo v kolokačním zařízení. Získají tím plně spravované služby, které jim umožní platit pouze za to, co používají, což jim umožňuje soustředit se na provozování svých projektů, zkrátit čas jejich realizace a zrychlit inovace. 

Cloudové služby HPE GreenLake pro HPC

HPE zpočátku nabídne službu HPC založenou na systémech HPE Apollo, v kombinaci s úložnými a síťovými technologiemi, které jsou účelově vytvořeny pro provozování úloh v oblastech modelování a simulace. Tato služba také využívá klíčový HPC software pro správu pracovních úloh HPC, podporu kontejnerů specifických pro HPC i orchestraci, správu a monitorování HPC klastrů. HPE plánuje v budoucnu rozšířit zbytek svého portfolia HPC o nabídky poskytované formou služeb.

Od výzkumu k realitě: Zlepšení přesnosti, produktového designu a kvality   

HPC může jakémukoli podniku pomoci zvýšit přesnost a dosahovat výsledků při provozování úloh datové vědy a pomáhá jim přijímat informovaná podnikatelská rozhodnutí, která mohou vést ke zdokonalenému designu a kvalitě produktů, konkurenceschopnosti na trhu a celkově lepším zkušenostem, včetně: 

  • Výroby bezpečnějších automobilů – Výrobci automobilů mohou modelovat a testovat funkce vozidel za účelem zlepšení designu, od simulace účinnosti různých typů pryže v pneumatikách až po provádění simulací nárazu a testování jejich dopadu na případná zranění řidičů a cestujících. 
  • Zlepšení výroby pomocí udržitelných materiálů – Simulace se používá k objevování nových materiálů pro další, udržitelné možnosti používání hliníkových a plastových obalů, aby se zvýšila účinnost a snížily náklady.
  • Rozhodování na finančních trzích během milisekund – Finanční analytici mohou během milisekund předvídat kritické trendy akcií
    a obchodování, a dokonce vylepšit řízení rizik, v rychlém prostředí finančních služeb, kde je kriticky důležitý rychlý a přesný přehled.
  • Pokrok v objevech při vývoji léků – Vědci ve výzkumných laboratořích a farmaceutických společnostech mohou provádět složité simulace, aby porozuměli biologickým a chemickým interakcím, které mohou vést k novým léčebným postupům při léčbě nemocí. 

Dostupnost 

Úvodní, předem připravené nabídky cloudových služeb HPE GreenLake pro HPC budou zákazníkům po celém světě všeobecně k dispozici na jaře 2021.

Všechny cloudové služby HPE GreenLake včetně služeb HPC jsou dostupné prostřednictvím partnerského programu společnosti HPE.

O společnosti Hewlett Packard Enterprise 

Hewlett Packard Enterprise je globální společností poskytující IT služby, implementace a konzultace, které firmám pomáhají zefektivnit podnikání využitím IT řešení a hodnoty jimi nashromážděných dat na maximum, a to kdekoliv. Společnost HPE staví na desetiletích vývoje a inovací s cílem nabídnout nejlepší možnosti, jakými společnosti mohou podnikat. HPE poskytuje jedinečná řešení s dlouholetou zkušeností v cloudových platformách a se zpracováním IT úloh na koncových bodech, které pomáhají zákazníkům rozvíjet nové obchodní modely a celkově zvýšit jejich provozní výkon. Pro více informací navštivte: http://www.hpe.com.