Vizuální styl realitní skupiny Trikaya zvítězil v prestižní designérské soutěži WOLDA

Brněnská společnost Trikaya vsadila při loňském redesignu na logo a vizuální styl od úspěšné grafičky a designérky Věry Marešové. Realizovaný návrh nyní zabodoval
u porotců mezinárodní soutěže World Logo Design Awards (WOLDA) a získal zlatou cenu v kategorii IDENTITA. 

Porota soutěže WOLDA, která se za jedenáct let svého trvání sešla poprvé pouze virtuálně, hodnotila projekty z celkem 30 zemí. Česká republika v soutěži uspěla již loni, kdy si jednotný vizuální styl projektu Sčítání lidu, domů a bytů 2021 odnesl druhé místo v kategorii Corporate Identity. Nejvyšší ocenění však tuzemský návrh získal vůbec poprvé. „Náš nový vizuální styl neplní jen estetickou funkci. Je vnějším vyjádřením změn, k nimž ve společnosti Trikaya došlo na organizační úrovni a částečně také v oblasti firemní strategie. Vyjadřuje, kým jsme a za čím si stojíme. Velmi nás proto těší, že jej oceňují také odborníci v oblasti designu. Věře Marešové moc děkujeme, k vítěznému prvnímu místu srdečně blahopřejeme
a těšíme se na spolupráci na dalších projektech,“ reagoval na výsledky soutěže WOLDA obchodní ředitel společnosti Trikaya František Šudřich.

Designérka, která mimo jiné navrhla vizuální styl pro města Brno a Mělník nebo pro jeden z ročníků české literární soutěže Magnesia Litera, se společností Trikaya spolupracovala již v minulosti. Podílela se například na projektu bytového domu Ponavia rezidence v brněnské čtvrti Královo Pole. „Při redesignu loga a navrhování nového vizuálního stylu ve mě společnost Trikaya vložila plnou důvěru. Díky tomu vznikl kompaktní a výrazný vizuální styl, který plně vystihuje misi společnosti a její ideje,“ popisuje designérka Věra Marešová okolnosti tvorby vítězného návrhu.

Motivy, které se v novém jednotném vizuálním stylu objevují, stavějí na nejdůležitějších vlastnostech značky, kterými jsou bezpečí, jistota a spolehlivost, ale také inovace a vysoká odbornost. Nové logo tvaru písmene T pak symbolizuje otevřené dveře. Otevřené dveře do domovů a kanceláří, ale i vstup na další cesty, které Trikaya umí ve svém širokém spektru služeb zabezpečit. 

O společnosti Trikaya

Realitní skupina Trikaya je skupinou společností podnikajících v oblasti výstavby a investic do nemovitostí v České republice se specializací na druhé největší město u nás, Brno. Společnost byla založena v roce 2010 a původně se věnovala čistě developmentu rezidenčních budov. V současné době společnost realizuje kromě rezidenční výstavby také výstavbu administrativních budov a investice do velkých obchodních center s plánovanou rekonstrukcí a jejich rozvojem. Cílem společnosti Trikaya je budovat inovativní projekty, které nabídnou klientům nejen vysokou kvalitu, ale i standardy běžné v ostatních vyspělých státech světa.