Novým šéfredaktorem deníku E15 a webu E15.cz se stane Nikita Poljakov

Od 1. února 2021 obsadí pozici šéfredaktora redakce deníku a webu E15 Nikita Poljakov. V pozici nahradí Terezu Zavadilovou, která působila na postu šéfredaktorky od začátku roku 2014 a které mediální dům Czech News Center za odvedenou práci velice děkuje. 

Nikita Poljakov je novinář s více než dvanáctiletou praxí, držitel dvou novinářských cen Nadace OSF. Po studiu žurnalistiky na Univerzitě Karlově se věnoval studiu politických věd na University College London a následně mezinárodní ekonomice na The London School of Economics and Political Science. Od roku 2010 působil ve vydavatelství Economia, kde pracoval jako londýnský korespondent a věnoval se ekonomickým tématům. V roce 2016 se stal vedoucím ekonomického oddělení v Hospodářských novinách. Od března 2017 pak zástupcem šéfredaktora deníku, tuto pozici zastával do konce roku 2019. V posledním roce pracoval na strategii digitalizace Hospodářských novin.

Za každou výraznou mediální značkou je výrazný šéfredaktor. Tereza Zavadilová bude takto s E15 již vždy spojena. A přejeme si, aby se podobně zásadně zapsal v další etapě vývoje E15  profesionalitou i tvůrčí osobností Nikita Poljakov,“ komentuje změnu na postu šéfredaktora E15 předsedkyně představenstva a Co-CEO CNC Libuše Šmuclerová.

„Těším se na nové působení v Czech News Center. Věřím, že má E15 obrovský potenciál, a pokusím se udělat maximum pro to, abych tento potenciál využil k dalšímu rozvoji deníku,“ uvádí ke své nové pozici Nikita Poljakov.

„Mediální dům Czech News Center je inspirativní prostředí, děkuji za možnost v něm několik let působit. V deníku E15 najde nový šéfredaktor skvělý, dlouhodobě stabilizovaný a loajální tým kolegů, kteří mají chuť titul dále posouvat,“ dodává Tereza Zavadilová.

Deník E15 patří již od roku 2007 mezi nejrespektovanější zpravodajská média v České republice. Společně s webem E15.cz je komplexním a aktuálním zdrojem zpráv z domácí a světové ekonomiky, politiky, byznysu a financí. Zpravodajský ekonomický web E15.cz přináší denně aktuální zprávy nejen z prostředí ekonomiky a byznysu, ale věnuje se i politice, osobním financím nebo technologickým novinkám. Jeho ekonomický záběr v širokém kontextu dění mu dává jedinečné postavení na trhu. Deník E15 rozšiřují tematické speciály, které se převážně věnují různým obchodním, technologickým a inovativním tématům. Dvouměsíčník E15 Magazín je hloubkovou sondou do jednoho aktuálního byznysového segmentu a utváří tak platformu pro odborné diskuze o klíčových tématech. Na E15 Magazín navazují tematické eventy.


CZECH NEWS CENTER a. s. je lídrem na českém mediálním trhu, který prostřednictvím svých produktů oslovuje miliony čtenářů tisku a návštěvníků internetu. Stovky tisíc dalších uživatelů využívají ostatní digitální produkty, služby a aplikace CNC.