Bolt získává investici ve výši téměř 4 mld. Kč. Využije ji na další zlepšení kvality a bezpečnosti svých služeb

Přední evropská přepravní platforma Bolt získává v novém investičním kole financování ve výši 150 milionů € (téměř 4 mld. Kč). V historii Boltu se jedná o doposud největší jednorázovou investici.

V čele investice stojí fond D1 Capital Partners a účastní se jí také investoři z Darsana Capital Partners. Bolt získané prostředky využije k dalšímu zvýšení bezpečnosti a kvality svých služeb, což půjde ruku v ruce s dalším rozvojem přepravy auty, řešení z oblasti mikromobility a aplikace na doručování jídla v Evropě a Africe.

Bolt již řadu bezpečnostních funkcí nabízí ve své aplikaci na objednání odvozu auty a to jak ve variantě pro cestující, tak řidiče. Příkladem je SOS tlačítko, které umožňuje uživatelům v případě potřeby rychle kontaktovat pomoc. Na začátku tohoto měsíce Bolt představil své elektrokoloběžky čtvrté generace, které byly vyvinuty interním týmem inženýrů v Boltu. Navrženy byly s cílem stát se nejbezpečnějším modelem elektrokoloběžek na trhu. Docílit toho chce díky senzorům, které odhalují jízdní styl, který může být potenciálně rizikový a rovněž díky konstrukci optimalizované pro maximální stabilitu a bezpečné ovládání.

V roce 2021 se Bolt chystá představit další nové funkce za účelem posílení bezpečnosti svých služeb. V plánu je například ověření obličeje řidiče, automatické sledování jízdy, které dokáže předvídat a zabraňovat potenciálním nehodám, a to za pomoci umělé inteligence.

“Navzdory dopadům pandemie COVID-19 jsme byli v Boltu za uplynulý rok svědky neskutečného růstu. Podařilo se nám téměř zdvojnásobit počet zákazníků a naše služby, které sahají od přepravy auty po řešení z oblasti mikromobility a doručování jídla, jsme představili v 50 nových městech. Miliony cestujících milují Bolt kvůli dostupným cenám a rychlým službám. V roce 2021 budeme dále pracovat na tom, abychom byli leadery v oblasti bezpečnosti a kvality. I nadále budeme našim zákazníkům poskytovat službu na nejvyšší možné úrovni,” říká Markus Villig, spoluzakladatel a CEO Boltu.

“Z naší spolupráce se společností Bolt jsme nadšeni nejen proto, že se jí nadále daří budovat přední platformu pro mobilitu v Evropě a Africe. Jejich týmu se během tohoto náročného roku vedlo neuvěřitelně dobře a i nadále budou milionům uživatelů nabízet bezpečnost, flexibilitu a kvalitní službu. Věříme, že po konci pandemie COVID-19 budou příležitosti pro další růst ještě větší. Máme radost z toho, že můžeme Bolt v následujících letech podporovat při jejich investicích do inovací,” dodává Dan Sundheim, zakladatel D1 Capital.

Na konci roku 2020 nabízí Bolt své služby ve 200 městech ve 40 zemích. Jeho služby využívá 50 milionů uživatelů po celém světě. Vedle dalšího rozvoje platformy v oblasti přepravy osob auty se Bolt plánuje během příštího roku stát největším poskytovatelem mikromobility v Evropě. Sdílená kola a koloběžky příští rok spustí ve více než 100 městech. Aplikace Bolt Food, která byla představena v roce 2019, je v současné době dostupná v 16 zemích a 33 městech.

V České republice Bolt nabízí aktuálně odvoz autem v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Kladně, Liberci a Jablonci nad Nisou. Sdílené elektrické koloběžky provozuje v Olomouci, Boskovicích a Pardubicích. Elektrická kola spustil v říjnu letošního roku v Praze. V průběhu jarních měsíců došlo v Praze také ke spuštění aplikace na dovoz jídla Bolt Food. Bolt je připraven své služby rozšiřovat do všech českých a moravských měst, ve kterých bude po nich vnímat poptávku a domluví se s místními radnicemi na podmínkách provozu dané služby.

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejímž cílem je zajistit, aby doprava ve městech byla ještě dostupnější, pohodlnější a udržitelnější.

Bolt má více než 50 milionů uživatelů ve více než 40 zemích v Evropě a Africe. V současné chvíli nabízí jak přepravu auty, tak řešení z oblasti mikromobility (elektrické koloběžky a kola) a rovněž dovoz jídla nebo doručování balíčků.

Společnost se v ekologickém programu nazvaném Green Plan zavázala k úplné kompenzaci emisí vzniklých při přepravě skrze aplikaci Bolt v Evropě, což přispívá ke snížení dopadu podnikání společnosti na životní prostředí.

O D1 Capital Partners

D1 Capital Partners je celosvětově působící investiční společnost, která zhodnocuje jak soukromé, tak veřejné peníze. Spojuje v sobě talent a bezchybné fungování charakteristické pro velké a prémiové investiční firmy s flexibilitou a dlouhodobým investičním horizontem tzv. family office. Založena byla v roce 2018 Danielem Sundheimem. Zaměřuje se na investice do globálních internetových řešení, technologií, telekomunikací, médií, spotřebního zboží, zdravotnictví, financí, průmyslu a nemovitostí.

O Darsana Capital Partners

Darsana je investiční společnost s dlouhodobým horizontem, která se zaměřuje na investice do veřejně obchodovaných a soukromých firem. Založena byla v roce 2014 a sídlí v New Yorku.

Označeno tagem