Charitativní stream přinesl 153 000 Kč pro Konto Bariéry

Praha, 16. prosince 2020 – Ve čtvrtek 10. prosince 2020 proběhl na platformě Twitch charitativní stream s názvem Pomoc z budoucnosti, jehož hlavním organizátorem byla společnost Alienware. Akce proběhla k příležitosti vydání očekávané hry Cyberpunk 2077. Alienware poskytl pro nejštědřejšího dárce herní PC Aurora R11 upravený do stylu hry Cyberpunk – existuje pouze jeden kus na světě. Do charitativního streamu se zapojilo přes 5200 diváků. Vybranou částku 153 000 korun využije Konto Bariéry na pořízení bionické ruky pro mladého sportovce a youtubera Lukáše Polčáka.

Hlavními hvězdami streamu Pomoc z budoucnosti byl streamer s jednou paží Patrik Turánský (známý jako Patrikturi), který v průběhu streamu hrál novinku Cyberpunk 2077, a první dáma české herní žurnalistiky a zapálená cosplayerka Alžběta Trojanová, která více než 5hodinový stream moderovala. 

V průběhu celého odpoledne mohli diváci také diskutovat s mladými lidmi, kteří sdíleli své příběhy o životě s tělesným postižením. Jedním z nich byl youtuber Lukáš Polčák, který je populární na sociálních sítích a i přes své tělesné postižení se věnuje sportu, hudbě a hraní her. V současné době potřebuje bionickou paži a právě díky této sbírce ji bude moci získat, což mu otevře nové životní možnosti. Akce se zúčastnil i popularizátor vědy a esportový nadšenec Martin Rota, který musel v roce 2016 podstoupit amputaci nohy.

Jak je pro streamovací platformu Twitch typické, v hlavní roli byli samotní diváci streamu, kteří kromě posílání příspěvků na charitu zaplavili společný chat tisícovkami zpráv a vzkazů. Streamovací den byl plný emocí, inspirace i zvratů. Nejvyšší částkou v charitativní sbírce přispěl uživatel LastGameBlitz, který daroval 40 000 Kč a zároveň oznámil, že nehledě na pořadí přenechá první místo (a i zmíněný prémiový počítač) dalšímu v pořadí, aby se ve sbírce pro Konto Bariéry vybralo co nejvíce.

Celá myšlenka charitativního streamu vznikla právě kolem zasazení hry do futuristického světa, kde si lidé zcela běžně kupují robotické ruce, mozkové implantáty a další vylepšení. A podobně jako ve hře se diváci a hráči skládali na bionickou ruku pro Konto Bariéry, která může změnit někomu život. „Robotika, kybernetika nebo počítačové vědy proměňují svět, ve kterém žijeme, závratnou rychlostí. Umožňují nám prožívat něco, co bychom jinak nemohli. Ať už jsou to zážitky v herních světech nebo pro většinu obyčejné uchopení předmětu ve skutečném světě. V technologiích je budoucnost a těší mě, že ty naše mohou nyní sloužit nejen k zábavě ale i k pomoci,“ říká Zuzana Ulmanová, Partner Marketing Manager ve společnosti Dell Technologies.

Myšlenku sbírky popsal Ondřej Kolek, Head of Content v Brute Esports: „Všichni jsme od dětství slýchávali, že hry jsou ztráta času. Přesně tohle se snažíme s týmem Brute vyvracet. Někdo se naučí díky hraní anglicky lépe než zbytek třídy na základní škole. Někomu otevřou hry kariérní cestu. A na akci Pomoci z budoucnosti se sešlo několik tisíc hráčů, kteří během streamu hry přispěli více než 150 tisíci Kč na pomoc člověku s tělesným postižením. Toto samotné dokazuje, že hry nejsou ztráta času.”

Pro Konto Bariéry znamenal charitativní stream hry Cyberpunk 2077 nový pohled do netradičního světa. „Byli jsme všichni u vytržení co se dělo a do jakého světa jsme se díky organizátorům podívali! Děkujeme! Výsledek je fantastický,” popsala výsledek streamu ředitelka Konto Bariéry Božena Jirků.

Charitativní streamovací akci i její atmosféru pochválil Patrik Turánsky alias Patrikturi: „Probíhalo to fakt skvěle, byla tam přátelská atmosféra a i s Alžbětou jsme si dobře sedli. Je to moc příjemná slečna a rozhovor s ní byl famózní. Musím pochválit Alienware celý tým ESPORTS RDY a BRUTE, který pracoval s produkcí a scénářem, zmákli to na jedničku. Také mě překvapil Twitch chat, kde se uživatelé nechovali toxicky a celé to brali vážně. Moc mě to bavilo. Nakonec se vybrala hromada peněz, v kterou jsem ani nedoufal, takže mě to zahřálo u srdíčka, že jsme se jako hráči složili na dobrou věc takhle před Vánoci.”

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies pomáhá organizacím a jednotlivcům budovat svoji digitální budoucnost, transformovat způsob, jakým pracují, žijí a hrají. Společnost poskytuje a dodává zákazníkům nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio technologií a služeb, aby dokázali úspěšně konkurovat v dnešní éře dat.