Telefony Samsung Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G přinášejí mimořádné zážitky každý den

Nejnovější modely řady Samsung Galaxy S vás spojí s celým světem, umožňují sdílet špičkové fotografie a videa, pyšní se jedinečným designem a dokonalými možnostmi konektivity 

PRAHA – 14. ledna 2021 – Společnost Samsung Electronics představila chytré telefony Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G, nejnovější vlajkové lodě značky. Galaxy S21 5G je přístroj určený k současnému způsobu života – je doslova nadupaný nejnovějšími výdobytky moderní technologie, abyste si s ním mohli užívat každé chvíle. Mezi největší přednosti nových přístrojů patří jedinečný, na první pohled rozpoznatelný design, špičkový fotoaparát profesionálních kvalit pro pokročilé i začátečníky a nejvýkonnější obrazový procesor, jaký byl v řadě Galaxy kdy k vidění. Oba přístroje navíc nabízejí takové možnosti konektivity, výkon a funkce, jaké najdeme jen u Samsungu. 

Vlajkové lodě v řadě Galaxy S zná svět už déle než deset let. Za tu dobu prolomily mnohé hranice a nabídly jedinečné zážitky uživatelům, pro něž je chytrý telefon cestou k vyjádření, ke spojení se světem a k zábavě. Nová řada Galaxy S21 na tuto tradici samozřejmě navazuje, takže se zájemci opět můžou těšit, že zažijí nevídané a každý den bude jedinečný. V řadě Galaxy S21 nabídne Samsung hned několik modelů, z nichž si každý jistě vybere podle svého osobního stylu a potřeb. Toužíte-li po nejlepším telefonu ve své cenové kategorii, s fotoaparátem profesionálních kvalit a vysokým výkonem, budou se vám Galaxy S21 5G i Galaxy S21+ 5G určitě líbit. 

Odvážný nový styl 

Galaxy S21 5G s odvážným novým designem potěší především uživatele, pro něž je chytrý telefon prostředkem k vyjádření vlastního stylu. Štíhlé provedení doplňuje velmi kvalitní displej s úhlopříčkou 6,2 palce (15,7 cm). Galaxy S21+ 5G je větší, displej má úhlopříčku 6,7“ (17 cm) a také baterie má vyšší kapacitu, takže se telefon hodí pro náruživé hráče a milovníky filmů a seriálů. 

Oba modely řady Galaxy S21 zaujmou novým designovým řešením fotoaparátu – díky provedení Contour Cut Camera objektivy splývají s kovovým rámem, působí to elegantně a moderně. Galaxy S21 5G i S21+ 5G budou k dispozici v několika atraktivních barevných variantách, včetně fialové novinky Phantom Violet. V obou případech se můžete těšit na luxusní kouřovou povrchovou úpravu zadní strany a celkově velmi sofistikovaný vzhled. 

Galaxy S21 se dále pyšní inteligentním displejem Dynamic AMOLED 2X Infinity-O s adaptivní obnovovací frekvencí 120 Hz, který zabírá prakticky celou čelní plochu telefonu a jeho adaptivní podoba umožňuje podstatně plynulejší překreslení pohybu i listování v aplikacích. Při sledování filmů nebo brouzdání po sociálních sítích displej automaticky přizpůsobuje obnovovací frekvenci obsahu. Kromě toho je obraz příjemný pro oči – zásluhu na tom má především technologie Eye Comfort Shield, která automaticky nastavuje intenzitu modrého světla podle denní doby, obrazu a času, kdy obvykle chodíte spát. 

Ať je každý okamžik jedinečný

Galaxy S21 navazuje na předchozí modely a nabízí špičkový fotoaparát s profesionálními parametry a funkcemi pro fotografování i natáčení videozáznamů, který ocení začátečníci i pokročilí. Ať už fotografujete nebo natáčíte první krůčky vašeho štěněte, nejlepší scény z videoher nebo úchvatné záběry z dovolené, Galaxy S21 5G ani Galaxy S21+ 5G vás rozhodně nezklamou. Stačí namířit objektiv na scénu a stisknout spoušť, o zbytek se postará samotný přístroj. 

Vylepšená funkce 8K Snap umožňuje ukládat jednotlivá okénka z videozáznamu v rozlišení 8K jako samostatné snímky. Můžete tedy akci natáčet, a ještě z ní mít působivé fotografie. I když natáčený je natáčený děj bleskurychlý nebo točíte z auta jedoucího po hrbolaté silnici, na záznamu bude vše krásně stabilní a plynulé díky stabilizační technologii Super Steady na frekvenci 60 obr/s. Nová funkce Director’s View umožňuje náhled scény a rychlé přepínání mezi záběry. Pomocí nástroje Vlogger View lze pořizovat působivé akční záběry předním i zadním fotoaparátem současně, funkce Live Thumbnails umožňuje snadno měnit úhel záběru a zoomovat. V kombinaci s novými sluchátky Samsung Galaxy Buds Pro lze současně nahrávat okolní zvuky a vlastní hlas. Umožňuje to funkce souběžného záznamu zvuku. Můžete Galaxy S21 přepnout na stativu do režimu Pro Video a využít k nahrávání hlasu mikrofon ve sluchátkách Buds Pro, zatímco mikrofon v telefonu bude nahrávat zvuky z okolí. Vše se ukládá v nejvyšší kvalitě. Samozřejmě je k dispozici i oblíbený režim Single Take s umělou inteligencí, díky němuž lze jediným stiskem spouště zachytit sérii fotografií i krátkých videozáznamů. Do nabídky přibyly profesionálně působící funkce, jako Highlight Video nebo Dynamic Slow-Mo, s nimiž se můžete soustředit na nejzajímavější okamžiky natáčených akcí. 

Galaxy S21 5G i Galaxy S21+ 5G jsou vybaveny trojitými fotoaparáty profesionálních kvalit. Nepochybně je ocení kreativní jedinci, pro něž fotografování či natáčení není jen bezmyšlenkovité mačkání spouště. Systém fotoaparátů intuitivně hodnotí scénu v záběru a nastavuje parametry tak, aby snímky i videozáznamy vypadaly co nejlépe v jakémkoli prostředí. V portrétním režimu se opět uplatní umělá inteligence, která pomocí vyspělé 3D analýzy vyhodnotí scénu a precizně oddělí ústřední motiv od rozostřeného pozadí. Kromě toho lze použít virtuální studiové světlo a efekty v pozadí, opět vytvořené pomocí umělé inteligence, takže ústřední motiv vynikne opravdu na první pohled. Režim funguje i při fotografování selfies. A pokud si potřebujete přiblížit vzdálenou scénu, ať už v krajině nebo třeba při koncertu na stadióně, je k dispozici vylepšená funkce Space Zoom. Nový nástroj Zoom Lock funguje u Galaxy S21 5G i Galaxy S21+ 5G jako inteligentní stabilizátor – i při 30násobném přiblížení udrží snímek ostrý, umělá inteligence navíc systému nedovolí vypustit ze záběru ústřední motiv, ani když se vám třesou ruce. A výkonný obrazový procesor umožňuje digitálně prosvětlit i snímky pořízené v šeru, takže se můžete těšit na působivé západy slunce a noční městská panoramata. 

Vysoký výkon a bohaté možnosti konektivity 

Telefony Samsung jsou zárukou, že nikdy nepřijdete o kontakt se světem a vaše data přitom budou vždy v bezpečí, vše pohodlným, na míru šitým způsobem. Galaxy S21 nejenže zvládá náročné úkoly, ale navíc vás bez obtíží spojí s ostatními součástmi ekosystému Galaxy, takže se můžete s důvěrou pustit, do čeho chcete. 

Uživatelé modelů Galaxy od svých telefonů očekávají především jedinečný zážitek. Kvůli tomu jsou modely řady Galaxy S21 vybaveny nejnovějším a nejvyspělejším čipsetem, který se v této řadě kdy objevil. Výsledkem je rychlejší provoz, úspora energie a vynikající výpočetní výkon pro 5G připojení i úkoly vyžadující práci umělé inteligence. Telefony řady Galaxy S21 slouží jako dostatečně výkonné nástroje pro zpracování fotografií, natáčení videozáznamů v rozlišení 8K, hraní v cloudu a podobně. 

Na chytré telefony v poslední době spoléháme víc než kdykoli v minulosti a tím pádem musíme i úzkostlivěji chránit data, která do nich ukládáme. O bezpečí modelů řady Galaxy S21 se stará Samsung Knox Vault, osvědčená bezpečnostní platforma z dílny Samsungu fungující na úrovni čipsetu. 

Kromě toho jsme telefony Galaxy S21 vybavili i novým nástrojem ochrany soukromí. Má název Private Share a můžete díky němu například bezpečně odstranit z fotografií všechny lokalizační údaje, než je zveřejníte na internetu. Kromě toho můžete nastavit i pravidla, kdo má vámi sdílený obsah vidět a jak dlouho mají být fotografie nebo videozáznamy sdílené. 

Díky funkci SmartThings Find lze libovolný kompatibilní přístroj z řady Galaxy kdykoli najít a lokalizovat, dokonce i v režimu offline. Je jedno, jestli jste ho nechali ve vedlejší místnosti, v autě nebo v jiném městě, systém vás vždycky pošle správným směrem. A díky novému Bluetooth lokalizačnímu zařízení – přívěsku Galaxy SmartTag lze lokalizovat i přístroje, které v systému zapojené nejsou. Stačí připevnit SmartTag na klíče, batoh nebo třeba psí obojek a už nikdy je nebudete marně hledat. 

Dostupnost modelů 

Mobilní telefony Galaxy S21 5G a S21+ 5G se začnou v České republice prodávat 29. ledna 2021.

Galaxy S21 5G bude k dostání v šedé (Phantom Gray), bílé (Phantom White), růžové (Phantom Pink) a fialové (Phantom Violet) barvě. Doporučená maloobchodní cena je 22 499 Kč za verzi s 8 GB RAM/128 GB interní paměti a 23 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/256 GB interní paměti.

Galaxy S21+ 5G se bude prodávat v černé (Phantom Black), stříbrné (Phantom Silver) a fialové (Phantom Violet) barvě. Doporučená maloobchodní cena je 27 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/ 128 GB interní paměti a 29 499 Kč za verzi s 8 GB RAM/256 GB interní paměti.

Přeodbjednávky

Zákazník, který si v období od 14. 1. 2021 do 28. 1. 2021 (včetně) předobjedná zařízení Galaxy S21 5G nebo Galaxy S21+ 5G z e-shopu http://www.samsung.cz, ve značkových prodejnách Samsung nebo u vybraných prodejců elektroniky a zároveň splní další podmínky stanovené v podrobných pravidlech kampaně, získává nárok na bonus v podobě bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Live a lokalizačního přívěsku Galaxy SmartTag (Bluetooth verze) v celkové hodnotě 5 398 Kč. S lokalizačním přívěskem Galaxy SmartTag můžou uživatelé sledovat vše, na čem záleží. Připevnit ho lze ke klíčům, tašce, mazlíčkovi nebo čemukoliv, o čem chtějí mít přehled.

Zákazník se kvůli získání bonusu musí zaregistrovat nejpozději do 28. 1. 2021 na stránce http://www.samsung-bonus.eu, vyplnit své osobní údaje, model smartphonu a informace o prodejci, u kterého jej předobjednal. Po tomto datu už registrace není možná a zaniká nárok na bonus. Po obdržení přístroje musí zákazník dokončit nejpozději do 28. 2. 2021 (včetně) už vytvořenou registraci na stránce http://www.samsung-bonus.eu doložením fotokopie faktury nebo dokladu o koupi spolu s IMEI nového přístroje. Po schválení kompletní registrace dostane zákazník e-mailem e-voucher k získání příslušného bonusu. E-voucher na uplatnění bonusu může zákazník po vygenerování využít do 29. 3. 2021 v e-shopu Samsungu na http://www.samsung.cz. Bonus přijde bezplatně na adresu zákazníka uvedenou při registraci.

Podrobný popis uplatnění bonusu k předobjednávce je k dispozici na stránce www.samsung-bonus.eu

Volitelná služba Samsung Care+

Chcete-li mít naprostý klid v duši a využít možnosti Galaxy S21 na maximum, doporučujeme službu Samsung Care+. V rámci programu Samsung Care+ získáte nad rámec základní záruky pojištění náhodného poškození až po dobu dvou let. Službu Samsung Care+ si můžete pořídit s novým telefonem Galaxy nebo do 30 dnů od zakoupení. Objednat lze na adrese https://www.samsung.com/cz/offer/samsung-care-plus//

Další informace o modelu Galaxy S21 Ultra najdete na webových stránkách http://www.samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy nebo www.samsung.com/cz/galaxy/galaxy-s21-ultra-5g/. Informace o modelech Galaxy S21 5G a S21+ 5G najdete na stránkách www.samsung.com/cz/galaxy/galaxy-s21-5g/.

 Galaxy S21 5GGalaxy S21+ 5G
Displej Flat FHD+ 6,2“ (15,7 cm)Dynamic AMOLED 2XInfinity-O Display (2400×1080), 421 ppi, HDR10+
Adaptivní obnovovací frekvence 120 Hz (48~120 Hz)Filtr Eye Comfort Shield
Flat FHD+ 6,7“ (17 cm)Dynamic AMOLED 2XInfinity-O Display (2400×1080), 394 ppi, HDR10+
Adaptivní obnovovací frekvence 120 Hz (48~120 Hz)Filtr Eye Comfort Shield
*Měřeno úhlopříčně. Rozměr displeje Galaxy S21 5G: 6,2“ modelu bez zaoblených rohů, 6,1“ (15,5 cm) se započtením zaoblených rohů. Rozměr displeje Galaxy S21+ 5G: 6,7“ modelu bez zaoblených rohů, 6,5“ (16,5 cm) se započtením zaoblených rohů.  Skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru objektivu fotoaparátu.
Rozměry a hmotnost Rozměry: 71,2×151,7×7,9 mmHmotnost: 169 gRozměry: 75,6×161,5×7,8 mmHmotnost: 200 g
Fotoaparát[Přední strana]10 MPix, automatické ostření Dual Pixel AF, úhel záběru 80°, f 2,2, 1,22 µm
[Zadní strana]Tři fotoaparáty 
Ultraširoký: 12 MPix FF, úhel záběru 120°, f2,2, 1,4 µmŠirokoúhlý: 12 MPix, automatické ostření Dual Pixel AF, úhel záběru 79°, stabilizátor, f 1,8, 1,8 µmTeleobjektiv: 64 MPix, automatické ostření fázovým posunem, hybridní optický zoom 3x, úhel záběru 76°, stabilizátor, f 2,0, 0,8 µm
30X Space Zoom
[Přední strana]10 MPix, automatické ostření Dual Pixel AF, úhel záběru 80°, f 2,2, 1.22 µm
[Zadní strana]Tři fotoaparáty 
Ultraširoký: 12 MPix FF, úhel záběru 120°, f2,2, 1,4 µmŠirokoúhlý: 12 MPix, automatické ostření Dual Pixel AF, úhel záběru 79°, stabilizátor, f 1,8, 1,8 µmTeleobjektiv: 64 MPix, automatické ostření fázovým posunem, hybridní optický zoom 3x, úhel záběru 76°, stabilizátor, f 2,0, 0,8 µm
30X Space Zoom
*Technologii 30X Space Zoom tvoří 3x hybridní optický zoom a až 30x Super Resolution Zoom. Super Resolution Zoom je digitální zoom, který může zhoršovat kvalitu obrazu.
Procesor Procesor 5nm 64-bit Octa-Core 2,9 GHz (max. rychlost) + 2,8 GHz +2,2 GHz
*Může se lišit podle trhu a mobilního operátora
Paměť 8 GB RAM (LPDDR5) a 128 GB/256 GB interní úložný prostor
* Úložný prostor se může lišit podle trhu, modelu a mobilního operátora. Skutečná kapacita úložného prostoru závisí na zemi, modelu, velikosti a formátu souborů.
Baterie 4000 mAh (typická kapacita)4800 mAh (typická kapacita)
* Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960. Jmenovitá (minimální) kapacita je u modelu Galaxy S21 5G 3880 mAh a u modelu Galaxy S21+ 5G 4660 mAh. Skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, typu využití apod.
DobíjeníVylepšené bezdrátové rychlé dobíjení s technologií Fast Wireless Charging 2.0Certifikace USB PD 3.0 (PPS) Fast Charging pro kabelové dobíjení (kompatibilní s QC2.0 a AFC). * Bezdrátové dobíjení – certifikace WPC *Wireless PowerShare
*Systém Fast Wireless Charging 2.0 je v současné době k dispozici se zařízeními Wireless Charger Stand, Wireless Charger Duo Pad a dalšími přístroji, které podporují bezdrátové dobíjení s výkonem 10 W či vyšším. Prodává se samostatně. Skutečná rychlost dobíjení se může lišit v závislosti na využití, podmínkách dobíjení a dalších faktorech. Bezdrátové dobíjení vyžaduje připojení k elektrické síti. Doporučuje se využívat přiložený dobíjecí kabel a cestovní adaptér prodávaný samostatně, výrobky třetích stran můžou zařízení Wireless Charger Stand, Wireless Charger Duo nebo Wireless Charger Trio poškodit, případně dobíjení zpomalit.* Wireless PowerShare je omezeno na telefony Samsung nebo jiné značky s WPC Qi, např. Galaxy S21, 21+, S21 Ultra, Galaxy Z Fold2, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, S10 5G, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5, a příslušenství, jako Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds, Galaxy Watch3, Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch. Klesne-li stav baterie pod 30 %, nemusí Wireless PowerShare fungovat. Nemusí fungovat s některým příslušenstvím, obaly, modely jiných značek nebo některými nositelnými zařízeními Samsung. Může mít vliv na příjem signálu či datové služby, záleží na prostředí v síti.
Operační systém Android 11
Sítě a konektivita [5G] 5G Non-Standalone (NSA), Standalone (SA), Sub6[Ultra Wideband]
* Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.
* Vyžaduje optimální připojení 5G. Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.*Ultra Wideband podporují modely Galaxy S21+ a S21 Ultra.
PlatbyNFC, MST
*K dispozici na vybraných trzích. Platební řešení a funkce se můžou lišit u jednotlivých trhů, operátorů a poskytovatelů služeb.
SenzoryUltrazvukový snímač otisků prstů, akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor, senzor přítomnosti, senzor okolního světla
AutentifikaceBlokování: obrazec, PIN, hesloBiometrické blokování: otisk prstu, rozpoznávání tváře
Audio[Ultra high quality audio playback]Podpora UHQ 32-bit &DSD64/128 PCM: Až 32 bit, DSD: DSD64/128*Podpora DSD64 a DSD128 závisí na formátu souborů.
[Podporované formáty]MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF
[Bluetooth]Dual Audio*U dvou připojených zařízení se může projevit rozdíl ve zvukovém výstupu.Scalable Codec*K dispozici jen u některého příslušenství značky Samsung, např. Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds. 
[Nahrávání]Kvalitu záznamu vylepšuje mikrofon High AOP Mic s minimalizací zkreslení v hlučném prostředí.*AOP: hranice akustického přetížení
Video[Podporované formáty]MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
[Připojení k TV]Bezdrátové: Smart View (zrcadlení displeje 1080p při 30 obr/s)Kabelové: podpora DisplayPort přes USB-C. Podporovaný videovýstup přes HDMI adaptér. (DisplayPort 4K UHD při 60 obr/s)
Odolnost proti vlhkostiIP68
*IP68 platí pro testovací podmínky při ponoření do 1,5 m sladké vody max. na 30 minut. Při namočení opláchněte a osušte.

*Všechny funkce, technické údaje, specifikace a další produktové informace v tomto dokumentu, včetně uváděných předností, údajů o designu, cenách, komponentech, výkonu, dostupnosti a schopnostech produktů, se můžou bez ohlášení měnit. 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy USD. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.