Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: dokonalý mobilní zážitek, jedinečný v každém směru

Galaxy S21 Ultra 5G nabízí dosud nejvyspělejší a nejchytřejší fotoaparát profesionální kvality, nejlepší displej v historii řady Galaxy a celkově nejlepší výkon, jaký Samsung pamatuje 

PRAHA – 14. ledna 2021 – Společnost Samsung Electronics představila vlajkovou loď Galaxy S21 Ultra 5G, přístroj, který ve světě chytrých telefonů posouvá hranice možného. Toužíte-li po tom nejlepším, co v této oblasti existuje, je S21 Ultra 5G jasnou volbou. Mezi největší přednosti patří nejlepší fotoaparát profesionálních kvalit a nejchytřejší displej s nejlepším obrazem v historii řady Galaxy. Navíc se tu poprvé v řadě S setkáváme s oblíbeným dotykovým perem S Pen, což posouvá na vyšší úroveň produktivní a kreativní možnosti telefonu.

„Galaxy S21 Ultra opět ukazuje, jak Samsung podporuje důležité inovace a nabízí uživatelům jedinečné, na míru šité zážitky, které jim obohatí život a umožní osobní vyjádření,“ říká TM Roh, prezident a ředitel divize mobilních komunikací Samsung Electronics. „Technologie se pro nás v současné době stala nezastupitelnou součástí života a my chceme udělat další velký skok a posunout ve světě chytrých telefonů hranice možného.“ 

Galaxy S21 Ultra tvoří nejnovější kapitolu v desetileté historii řady Galaxy, jejíž zástupci po celou dobu přinášejí uživatelům špičkové mobilní technologie a služby. Nový telefon je určen pro zájemce o naprostou špičku v současné telefonní nabídce, kteří chtějí být v neustálém spojení se světem a v kontaktu s tím, co pro ně má největší význam. Galaxy S21 Ultra se tak stává novým členem rodiny Galaxy S a posouvá její kvality na vyšší úroveň. 

Špičkové inovace v jedinečném provedení

Všechny modely řady Galaxy S21 se vyznačují odvážným originálním designem, díky němuž jsou mezi současnými chytrými telefony okamžitě poznat. Díky provedení Contour Cut Camera splývají objektivy s kovovým rámem. Působí to elegantně a moderně. Galaxy S21 Ultra je k dispozici ve dvou barevných variantách Phantom Black (černá) a Phantom Silver (stříbrná), v obou případech se můžete těšit na luxusní kouřovou povrchovou úpravu a celkově velmi sofistikovaný nadčasový vzhled. O ochranu displeje se stará tvrzené sklo Corning Gorilla Glass Victus, nejodolnější varianta Gorilla Glass v historii. 

 Galaxy S21 Ultra je ze všech novinek v řadě Galaxy S21 největší, Dynamic AMOLED 2X display má úhlopříčku 6,8 palců neboli 17,3 cm. Také je ze všech našich displejů nejinteligentnější. Vůbec poprvé nebudou uživatelé muset volit, zda dát přednosti špičkové obnovovací frekvenci 120 Hz nebo rozlišení Quad HD+, protože S21 Ultra umožňuje obojí. Obnovovací frekvence se automaticky upravuje v rozsahu 10 až 120 Hz podle obsahu, takže si můžete obraz vychutnávat v maximální kvalitě, a přitom se nemusíte bát, že baterii rychle dojde energie. V porovnání s řadou Galaxy S20 je displej modelu S21 Ultra o 25 % jasnější – nabízí maximální jas 1500 nitů, u chytrých telefonů Galaxy dosud nejvíc. Poměr kontrastu se zvýšil o 50 %, výsledný obraz je tudíž dokonale čistý a krásně viditelný i ve venkovním světle. Podobně jako Galaxy S21 a S21+ i Galaxy S21 Ultra disponuje funkcí Eye Comfort Shield, která šetří zrak. 

Nejlepší fotoaparát ve své třídě

Ze všech chytrých telefonů značky Samsung má Galaxy S21 Ultra nejvyspělejší fotoaparát profesionálních kvalit, takže se zájemci můžou těšit na špičkové snímky jako z ateliéru, ať už fotografují v jakémkoli světle a prostředí. Milovníkům videozáznamů udělá radost celá řada vylepšených funkcí s umělou inteligencí, které posouvají natočená videa na vyšší úroveň.  

Baterii fotoaparátů na zadní straně tvoří čtyři moduly – ultraširoký, širokoúhlý a dva teleobjektivy. Základem systému je výrazně vylepšený snímač s rozlišením 108 megapixelů, schopný pořídit HDR fotografie v 12bitové hloubce se 64násobnou barevnou paletou a víc než trojnásobným dynamickým rozsahem. Při natáčení lze vůbec poprvé v řadě Galaxy zvolit rozlišení 4K při rychlosti 60 obr/s při využití všech objektivů včetně předního, takže můžete měnit perspektivu absolutně bez ztráty kvality. A možnost fotografovat do RAW v 12bitové hloubce je zárukou neomezených možností při zpracování snímků. 

Ani při zoomování nemusíte mít o kvalitu obrazu strach. Galaxy S21 Ultra nabízí technologii Space Zoom se 100násobným přiblížením, na níž se vůbec poprvé u Samsungu podílí duální systém objektivů – jeden má trojnásobný zoom, druhý desetinásobný, oba jsou vybavené systémem automatického ostření Dual Pixel (2PD). Telefon se tím pádem hodí i ke skutečnému akčnímu fotografování. 

Při fotografování a natáčení ve slabém světle oceníte další z průlomových vynálezů Samsungu, speciální snímač Bright Night. Rozdíl v kvalitě je opravdu obrovský. K nočním nebo interiérovým záběrům se hodí zejména vylepšený režim Night Mode s odstraněním šumu a technologií 12MP Nona-binning

Chytré a bleskurychlé spojení různých přístrojů 

Galaxy S21 Ultra navazuje na tradice předchozích modelů a nabízí špičkové technologie jako Ultra-wideband (UWB) i moderní způsoby připojení, které výrazně mění způsob, jakým uživatelé pracují se svými přístroji. 

Zájemci o Galaxy S21 Ultra nepochybně počítají s tím, že jim nová vlajková loď Samsungu výrazně rozšíří kreativní i produktivní možnosti. Poprvé v řadě S se proto u modelu Galaxy S21 Ultra setkáváme s oblíbeným dotykovým perem S Pen s technologií Wacom. Pero lze používat k celé řadě účelů od psaní poznámek přes úpravu fotografií až po podpis dokumentů. Zájemci můžou použít libovolné pero známé z modelů řady Galaxy Note nebo Galaxy Tab nebo si S Pen dokoupit, samotně nebo v pouzdře. 

Kvůli lepší a rychlejší konektivitě je Galaxy S21 Ultra jedním z prvních telefonů na světě s podporou Wi-Fi 6E. Zájemci se tedy můžou těšit na rychlejší internetové připojení a širší vlnové pásmo, což znamená mimo jiné lepší možnosti při streamingu i sdílení multimediálního obsahu. A díky bleskurychlému připojení 5G s krátkou odezvou je Galaxy S21 Ultra jako dělaný pro rychlé stahování videa, bezproblémové videokonference a streaming všeho druhu.

Díky technologii Ultra-wideband (UWB), kterou podporují Galaxy S21 Ultra a S21+, lze tyto modely využívat například k automatickému odemykání aut, aniž by bylo nutno používat klíčky. Modely Galaxy S21 Ultra a Galaxy S21+ s UWB rovněž umožňují použít vyhledávač s funkcí rozšířené reality (AR), díky němuž dáte ostatním majitelům chytrých telefonů Galaxy vědět, že jste něco ztratili a hledáte to.

Aplikace SmartThings na platformě Android Auto zase umožňuje použít telefon řady Galaxy S21 k ovládání chytrých přístrojů v domácnosti přímo z auta. Stačí připojit telefon Galaxy S21 k vozu se systémem Android Auto a pak lze vzdáleně třeba rozsvěcet světla v domácnosti nebo zapnout topení. 

A samozřejmě počítáme i s tím, že potřebujete nepřerušené a dlouhotrvající připojení celého ekosystému propojených zařízení. Za tímto účelem nabízí Galaxy S21 Ultra technologii Dual Bluetooth, která umožňuje stálé připojení příslušenství typu sluchátek Galaxy Buds Pro s menší spotřebou energie. 

Spolehlivý výkon a ochrana 

Za špičkovým fotoaparátem, displejem i konektivitou stojí dosud nejvýkonnější čipset v historii modelů Galaxy. Nabízí vyšší rychlost, špičkový výpočetní výkon a výtečnou energetickou účinnost. A když energie dochází, dobije se Galaxy S21 Ultra na 50 % za pouhých 30 minut. 

Na chytré telefony v poslední době spoléháme víc než kdykoli v minulosti, a tím pádem musíme i úzkostlivěji chránit data, která do nich ukládáme. O bezpečí modelů řady Galaxy S21 se stará Samsung Knox Vault, osvědčená bezpečnostní platforma z dílny Samsungu fungující na úrovni čipsetu. 

Kromě toho jsme telefony Galaxy S21 vybavili i novým nástrojem ochrany soukromí. Má název Private Share a můžete díky němu například bezpečně odstranit z fotografií všechny lokalizační údaje, než je zveřejníte na internetu. Kromě toho můžete nastavit i pravidla pro to, kdo má vámi sdílený obsah vidět a jak dlouho mají být fotografie nebo videozáznamy sdílené. 

Dostupnost a ceny Galaxy S21 Ultra 5G v ČR

Mobilní telefon Galaxy S21 Ultra 5G bude v České republice ke koupi od 29. ledna 2021 v černé (Phantom Black) a stříbrné (Phantom Silver) barevné variantě. Doporučená maloobchodní cena činí 33 499 Kč za verzi s 12 GB RAM/128 GB interního úložiště, 34 999 Kč za verzi s 12 GB RAM/256 GB interního úložiště a 37 999 Kč za verzi s 16 GB RAM/512 GB interního úložiště.

Přeodbjednávky

Zákazník, který si v období od 14. 1. 2021 do 28. 1. 2021 (včetně) předobjedná zařízení Galaxy S21 Ultra 5G z e-shopu www.samsung.cz, ve značkových prodejnách Samsung nebo u vybraných prodejců elektroniky a zároveň splní další podmínky stanovené v podrobných pravidlech kampaně, získává nárok na bonus v podobě bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Pro a lokalizačního přívěsku Galaxy SmartTag (Bluetooth verze) v celkové hodnotě 6 898 Kč. S lokalizačním přívěskem Galaxy SmartTag můžou uživatelé sledovat vše, na čem záleží. Lze ho připevnit ke klíčům, tašce, mazlíčkovi nebo čemukoliv, o čem chtějí mít přehled.

Zákazník se kvůli získání bonusu musí zaregistrovat nejpozději do 28. 1. 2021 na stránce http://www.samsung-bonus.eu, vyplnit své osobní údaje, model smartphonu a informace o prodejci, u kterého ho předobjednal. Po tomto datu už registrace není možná a zaniká nárok na bonus. Po obdržení přístroje musí zákazník nejpozději do 28. 2. 2021 (včetně) dokončit už vytvořenou registraci na stránce http://www.samsung-bonus.eu doložením fotokopie faktury nebo dokladu o koupi spolu s IMEI nového přístroje. Po schválení kompletní registrace přijde zákazníkovi e mailem e-voucher na získání příslušného bonusu. E-voucher na uplatnění bonusu může zákazník po vygenerování využít do 29. 3. 2021 v e-shopu Samsungu na http://www.samsung.cz. Bonus přijde bezplatně na adresu zákazníka uvedenou při registraci.

Podrobný popis uplatnění bonusu k předobjednávce je k dispozici na stránce www.samsung-bonus.eu

Volitelná služba Samsung Care+

Chcete-li mít naprostý klid v duši a využít možnosti Galaxy S21 Ultra 5G na maximum, doporučujeme službu Samsung Care+. V rámci programu Samsung Care+ získáte nad rámec základní záruky pojištění náhodného poškození až po dobu dvou let. Službu Samsung Care+ si můžete pořídit s novým telefonem Galaxy nebo do 30 dnů od zakoupení. Objednat ho lze na adrese https://www.samsung.com/cz/offer/samsung-care-plus//

Další informace o modelu Galaxy S21 Ultra najdete na webových stránkách http://www.samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy nebo www.samsung.com/cz/galaxy/galaxy-s21-ultra-5g/. Informace o modelech Galaxy S21 5G a S21+ 5G najdete na stránkách www.samsung.com/cz/galaxy/galaxy-s21-5g/.

 Galaxy S21 Ultra 5G
Displej Edge QHD+ 6,8“ (17,3 cm)Dynamic AMOLED 2X Infinity-O Display (3200×1440), 515 ppi, HDR10+
Adaptivní obnovovací frekvence 120 Hz (10~120 Hz)Filtr Eye Comfort Shield
* Rozměr displeje 6,8“ představuje úhlopříčku obdélníku bez zaoblených rohů. Se započtením zaoblených rohů měří úhlopříčka displeje Galaxy S21 Ultra 5G 6,6“ (16,8 cm). Skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru pro objektiv fotoaparátu.
Rozměry a hmotnost Rozměry: 75,6 x 165,1 x 8,9 mmHmotnost: 227 g
Fotoaparát[Přední strana]40 MPix, automatické ostření fázovým posunem, úhel záběru 80°, f 2,2, 0,7 µm
[Zadní strana]Čtyři fotoaparáty 
Ultraširoký: 12 MPix Dual Pixel AF, úhel záběru 120°, f 2,2, 1,4 µmŠirokoúhlý: 108 MPix, automatické ostření fázovým posunem, úhel záběru 83°, stabilizátor, f 1,8, 0,8 µmTeleobjektiv 1: 10 MPix Dual Pixel AF, optický zoom 3x, úhel záběru 35°, stabilizátor, f 2,4, 1,22 µmTeleobjektiv 2: 10 MPix Dual Pixel AF, optický zoom 10x, úhel záběru 10°, stabilizátor, f 4,9, 1,22 µm
100X Space Zoom Laserový senzor pro automatické ostření 
*Technologii 100X Space Zoom tvoří 10x optický zoom a až 100x Super Resolution Zoom. Super Resolution Zoom je digitální zoom, který může zhoršovat kvalitu obrazu.
Procesor Procesor 5nm 64-bit Octa-Core 2,9 GHz (max. rychlost) + 2,8 GHz +2,2 GHz
*Může se lišit podle trhu a mobilního operátora 
Paměť 12 GB RAM (LPDDR5) a 128 GB/256 GB interní úložný prostor 16 GB RAM (LPDDR5) a 512 GB interní úložný prostor
* Úložný prostor se může lišit podle trhu, modelu a mobilního operátora. Skutečná kapacita úložného prostoru závisí na zemi, modelu, velikosti a formátu souborů.
Baterie 5000 mAh (typická kapacita)
* Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960. Jmenovitá (minimální) kapacita je u modelu Galaxy S21 Ultra 5G 4855 mAh. Skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, typu využití apod.
DobíjeníVylepšené bezdrátové rychlé dobíjení s technologií Fast Wireless Charging 2.0Certifikace USB PD 3.0 (PPS) Fast Charging pro kabelové dobíjení (kompatibilní s QC2.0 a AFC). * Bezdrátové dobíjení – certifikace WPC *Wireless PowerShare
*Systém Fast Wireless Charging 2.0 je v současné době k dispozici se zařízeními Wireless Charger Stand, Wireless Charger Duo Pad a dalšími přístroji, které podporují bezdrátové dobíjení s výkonem 10 W či vyšším. Prodává se samostatně. Skutečná rychlost dobíjení se může lišit v závislosti na využití, podmínkách dobíjení a dalších faktorech. Bezdrátové dobíjení vyžaduje připojení k elektrické síti. Doporučuje se využívat přiložený dobíjecí kabel a cestovní adaptér prodávaný samostatně, výrobky třetích stran můžou zařízení Wireless Charger Stand, Wireless Charger Duo nebo Wireless Charger Trio poškodit, případně dobíjení zpomalit.* Wireless PowerShare je omezeno na telefony Samsung nebo jiné značky s WPC Qi, např. Galaxy S21, 21+, S21 Ultra 5G, Galaxy Z Fold2, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra 5G, Galaxy S20, S20+, S20 Ultra 5G, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, S10 5G, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5, a příslušenství, jako Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds, Galaxy Watch3, Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch. Klesne-li stav baterie pod 30 %, nemusí Wireless PowerShare fungovat. Nemusí fungovat s některým příslušenstvím, obaly, modely jiných značek nebo některými nositelnými zařízeními Samsung. Může mít vliv na příjem signálu či datové služby, záleží na prostředí v síti.
Operační systém Android 11
Sítě a konektivita [5G] 5G Non-Standalone (NSA), Standalone (SA), Sub6[Wi-Fi 6E] [Ultra Wideband] 
* Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.
* Vyžaduje optimální připojení 5G. Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.
*Ultra Wideband podporují modely Galaxy S21+ a S21 Ultra.*Wi-Fi 6E podporuje jen S21 Ultra.
PlatbyNFC, MST
*K dispozici na vybraných trzích. Platební řešení a funkce se můžou lišit u jednotlivých trhů, operátorů a poskytovatelů služeb.
SenzoryUltrazvukový snímač otisků prstů, akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor, senzor přítomnosti, senzor okolního světla
AutentifikaceBlokování: obrazec, PIN, hesloBiometrické blokování: otisk prstu, rozpoznávání tváře
Audio[Ultra high quality audio playback]Podpora UHQ 32-bit &DSD64/128 PCM: Až 32 bit, DSD: DSD64/128*Podpora DSD64 a DSD128 závisí na formátu souborů.
[Podporované formáty]MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF
[Bluetooth]Dual Audio.*U dvou připojených zařízení se může projevit rozdíl ve zvukovém výstupu.Scalable Codec*K dispozici jen u některého příslušenství značky Samsung, např. Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds. 
[Nahrávání]Kvalitu záznamu vylepšuje mikrofon High AOP Mic s minimalizací zkreslení v hlučném prostředí.*AOP: hranice akustického přetížení
Video[Podporované formáty]MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
[Připojení k TV]Bezdrátové: Smart View (zrcadlení displeje 1080p při 30 obr/s)Kabelové: podpora DisplayPort přes USB-C. Podporovaný videovýstup přes HDMI adaptér. (DisplayPort 4K UHD při 60 obr/s)
Odolnost proti vlhkostiIP68
*IP68 platí pro testovací podmínky při ponoření do 1,5 m sladké vody max. na 30 minut. Při namočení opláchněte a osušte. Nehodí se pro použití na pláži nebo u bazénu.

*Všechny funkce, technické údaje, specifikace a další produktové informace v tomto dokumentu, včetně uváděných předností, údajů o designu, cenách, komponentech, výkonu, dostupnosti a schopnostech produktů, se můžou bez ohlášení měnit. 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy USD. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.