Společnost C.S.CARGO jede na LNG. Do flotily zařadila tři nová vozidla značky SCANIA

Praha, 15. 1. 2021 – Dopravní a logistická společnost C.S.CARGO i přes nepříznivou situaci během pandemie zvládla investovat do pravidelné obnovy vozového parku a do své flotily zařadila první tři vozidla poháněná zkapalněným zemním plynem (LNG). Od konce loňského roku proto zajišťují přepravu zboží z České republiky do Německa nové tahače SCANIA řady R o výkonu 410 koní. Spolu se svými klienty tak klade větší důraz na ekologický dopad svého podnikání. 

Na silnici jsou LNG (Liquefied Natural Gas) soupravy takřka k nerozeznání od těch klasických, nicméně jejich provozovatelé je označují zelenými piktogramy. Jediným viditelným rozdílem je tvar palivových nádrží. Vše ostatní je v plynovém pohonu, jehož výhodou je snižování emisí oxidu uhličitého, oxidů dusíků a pevných částic v dopravě. Použití technologie zkapalněného zemního plynu také konečně nabízí prakticky použitelný dojezd umožňující zapojení těchto tahačů do běžného mezinárodního provozu. Nákupem LNG vozidel C.S.CARGO pokračuje v modernizaci flotily v souladu s aktuálními požadavky na ekologičtější dopravu. Spolu s tím zajišťuje nově přidané přepravní trasy pro svého klienta.  

„V poslední době zaznamenáváme zvyšující se požadavky na dopravu s nižší ekologickou zátěží. V souladu s tím nabízíme našim zákazníkům vždy nejvýhodnější řešení pro určitý typ přepravy: nejen LNG a CNG, ale i auta na elektropohon či velkoobjemové speciály. Jedinou komplikací u vozidel na LNG pohon je zatím nedostatečné množství čerpacích stanic. Trasy tedy vyžadují opravdu precizní plánování. S rozvojem ekologičtějších dopravních technologií zároveň vnímáme zatím nedostatečnou koncepci ze strany státu včetně podpory českých dopravců na nákup a provoz ekologických vozidel. Uvítali bychom detailnější a dlouhodobější dopravní vizi státu v tomto směru,“ říká Petr Volák, generální ředitel společnosti C.S.CARGO a.s. 

Společnost C.S.CARGO svůj vozový park inovuje pravidelně. Navyšováním podílu vozidel dle nejnovější normy EURO VI step D a vozidel na alternativní paliva také pomáhá svým zákazníkům snižovat ekologickou zátěž spojenou s dopravou jejich produktů. 

Skupina C.S.CARGO          

Skupina C.S.CARGO aktivně působí prostřednictvím svých dceřiných společností v zemích středoevropského regionu (Česká republika, Slovensko a Polsko). Patří mezi vedoucí středoevropské subjekty poskytující silniční, leteckou a námořní dopravu včetně komplexních logistických služeb. Zákaznické portfolio skupiny tvoří přední společnosti řady průmyslových odvětví (automobilový průmysl, potravinářství a nápoje, stavební průmysl, elektronika a maloobchod a obalový průmysl). Více na www.cscargo.cz.