Samsung rozšiřuje měření krevního tlaku a EKG pomocí hodinek Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2 do 31 dalších zemí

Díky aplikaci Samsung Health Monitor si můžete snadno a kdekoli měřit důležité zdravotní údaje

Praha – 26. ledna 2021 – Společnost Samsung Electronics zpřístupňuje aplikaci Samsung Health Monitor, umožňující monitoring zdravotního stavu a dosahování nejrůznějších cílů spojených s fitness a wellness, v dalších 31 zemích. Majitelé chytrých hodinek Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2 si mohou pomocí aplikace Samsung Health Monitor měřit krevní tlak i EKG, a mít tak k dispozici důležité informace o vlastním zdravotním stavu, ať jsou kdekoli. V Čechách a na Slovensku budou tyto funkce dostupné v průběhu března 2021 v závislosti na rychlosti a výsledku registrace kompatibilních zařízení jako zdravotnického prostředku.

Aplikace Samsung Health Monitor získala v prosinci 2020 certifikát CE, což Samsungu umožňuje rozšířit službu do 28 evropských zemí. Certifikát CE potvrzuje, že produkt splňuje požadavky na bezpečnost, zdraví a ekologický standard na území EU. Díky tomu si budou moct měřit krevní tlak a EKG uživatelé v následujících zemích: Belgie, Bulharsko, Česko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Island, Irsko, Itálie, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie. Kromě toho bude aplikace Samsung Health Monitor dostupná i v Chile, Indonésii a Spojených arabských emirátech, takže celkový počet nových zemí naroste na 31. 

„Aplikaci Samsung Health Monitor od jejího spuštění v Koreji loni v červnu používá k monitoringu svého zdravotního stavu už přes milion lidí,“ říká TaeJong Jay Yang, vrchní viceprezident a ředitel zdravotnického oddělení v divizi mobilní komunikace Samsung Electronics. „Jsme moc rádi, že ji můžeme nabídnout většímu množství uživatelů po celém světě. Poslední vývoj pro nás znamená velký milník v plnění našeho poslání.“ 

Měření krevního tlaku

Vysoký krevní tlak bývá obvyklým projevem onemocnění mozku, ledvin či srdce. V případě zanedbání může vést k srdečnímu selhání či jiným kardiovaskulárním problémům. Díky chytrým hodinkám Samsung Galaxy lze ovšem krevní tlak měřit prostřednictvím aplikace Samsung Health Monitor, takže si uživatelé mohou udělat přesnější obrázek o svém zdravotním stavu a kvalifikovaněji rozhodovat o svých potřebách. 

Po kalibraci hodinek Galaxy Watch3 nebo Galaxy Watch Active2 pomocí tradiční tlakoměru s manžetou lze jednoduše klepnout na příkaz Měřit a přístroj změří krevní tlak kdykoli a za jakýchkoli okolností. Tlak se měří pomocí analýzy pulsu, který snímají senzory na hodinkách. Program analyzuje poměr kalibrované hodnoty a změny tlaku a z toho odvodí stávající hodnotu tlaku. 

Video měření krevního tlaku je ke stažení ZDE.

EKG 

Podle odhadů trpí zhruba 33,5 milionu lidí po celém světě fibrilací síní, což je běžná forma poruchy srdečního rytmu. Fibrilace síní je častou příčinou srdečních problémů, k nimž patří krevní sraženiny, srdeční selhání či infarkt. 

EKG neboli elektrokardiogram se měří pomocí analýzy srdeční činnosti senzorem na hodinkách Galaxy Watch3 nebo Galaxy Watch Active2. Stačí se pohodlně usadit, otevřít v telefonu Galaxy aplikaci Samsung Health Monitor a ujistit se, že vám hodinky sedí pevně na zápěstí. Pak si položte předloktí na rovný povrch a špičkou prstu druhé ruky zlehka přitiskněte horní tlačítko na hodinkách na dobu 30 vteřin. Aplikace změří vaši srdeční činnost a rytmus a zařadí ho buď do kategorie sinusoidy (běžný, pravidelný tlukot srdce) nebo do kategorie fibrilace, pokud srdce tluče nepravidelně.

Video měření EKG je stažení ZDE.

Dostupnost

K měření krevního tlaku nebo EKG je zapotřebí aplikace Samsung Health Monitor nainstalovaná jak v chytrých hodinkách Galaxy Watch3 nebo Galaxy Watch Active2, tak i v telefonu řady Samsung Galaxy. Aplikace Samsung Health Monitor se instaluje automaticky, když si uživatelé své hodinky Galaxy aktualizují na nejnovější verzi prostřednictvím aplikace Galaxy Wearable. Aplikace v hodinkách pak otevře odkaz, který uživatele v internetovém obchodě Galaxy Store nasměruje ke stažení aplikace pro telefon. 

Aktualizovaná aplikace Samsung Health Monitor bude na modelech Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2 postupně k dispozici od 4. února. V Čechách a na Slovensku budou funkce dostupné v průběhu března 2021 v závislosti na rychlosti a výsledku registrace kompatibilních zařízení jako zdravotnického prostředku. Další informace o modelech Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2 najdete na webových adresách www.samsung.cz.  

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy USD. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.