Průzkum trhu ukázal, že Xiaomi byla ve 4. čtvrtletí 2020 nejrychleji rostoucí hlavní značkou chytrých telefonů

Praha, Česká republika, 28. ledna 2021 – Nezávislé datové agentury IDC, Canalys a Counterpoint uveřejnily globální analýzu dat trhu chytrých telefonů za 4. čtvrtletí 2020, ve kterém si Xiaomi udrželo třetí místo na celosvětovém trhu chytrých telefonů, přičemž mezi 5 nejlepšími značkami dosáhlo nejsilnějšího meziročního nárůstu. 

Podle nejnovějších údajů z IDC Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker pro 4. čtvrtletí 2020 zůstala společnost Xiaomi na třetím místě na globálním trhu chytrých telefonů s dodávkami 43,3 milionu a 11,2% podílem na trhu, což je ve srovnání se stejným obdobím minulého roku nárůst o 32% a 25,8%. Mezi 5 nejvýznamnějšími značkami chytrých telefonů dosáhla společnost Xiaomi meziročně nejsilnějšího nárůstu dodávek a podílu na trhu v posledním čtvrtletí roku 2020.
Table

Description automatically generated

Podle Canalys Smartphone Market Pulse: Q4 2020 obsadila společnost Xiaomi třetí místo na globálním trhu chytrých telefonů s meziročním nárůstem dodávek o 31 % na 43,4 milionu kusů a 12% podílem na trhu ve 4. čtvrtletí 2020.

Table

Description automatically generated

Nejnovější průzkum Counterpoint’s Market Monitor service of Q4 2020 ukazuje, že celosvětové dodávky chytrých telefonů Xiaomi ve 4. čtvrtletí 2020 meziročně vzrostly o 31 % na 43 milionů kusů, díky čemuž si udrželo třetí místo na globálním trhu chytrých telefonů. V Číně se dodávky Xiaomi meziročně zvýšily o 46 % na 12 milionů kusů, díky prodejní sezóně Single’s Day. Společnost Xiaomi se i nadále těší působivému růstu, který je poháněn jejími nejprodávanějšími modely, jako jsou Redmi 9, Redmi 9A a celkově Redmi řada.
Table

Description automatically generated

Odkazy:

O XIAOMI 

Xiaomi je nejrychleji expandující značka elektroniky a smartphonů. Na českém trhu působí Xiaomi oficiálně od září 2017. Jedním ze dvou oficiálních distributorů značky Xiaomi je pro Českou republiku společnost Witty Trade s.r.o., která disponuje oficiální licencí pro distribuci produktů. Oblíbenost značky, která se vyznačuje hlavně excelentním poměrem cena/výkon, roste v ČR raketovým tempem. Chytrý telefon Xiaomi vlastní každý šestý Čech. Chytré hodinky nebo náramek této značky pak dokonce každý druhý. Xiaomi je v současné době čtvrtou největší světovou značkou smartphonů a založila největší světovou platformu pro spotřebitele IoT s více než 132 miliony inteligentních zařízení (bez započtení smartphonů a notebooků) připojených k její platformě. V současné době jsou produkty Xiaomi přítomny ve více než 80 zemích a regionech po celém světě a mají vedoucí postavení na mnoha trzích.Více informací: www.xiaomi.cz