CBRE zajistí povolení, přípravu pozemku i nájemce pro 15 000 m2 skladových a výrobních prostor v exkluzivní lokalitě pražské Hostivaře

Praha 2. února 2021 – Celorepubliková neobsazenost průmyslových a logistických nemovitostí osciluje kolem 4,5 %, ovšem zcela výjimečná situace panuje v Praze a blízkém okolí, kde se pohybuje mezi 1 až 2 % (přitom ještě v závěru roku 2019 dosahovala 3,6 %). Hlavním důvodem je nedostatek vhodných pozemků k výstavbě, zdlouhavé povolovací procesy i rostoucí podíl online prodejů v době pandemie koronaviru, které tlačí nahoru poptávku po skladech v blízkosti velkých měst. I přesto se čas od času objeví zajímavé příležitosti na trhu: aktuálním příkladem je pozemek společnosti PRAKAB Pražská kabelovna umožňující výstavbu nové haly o ploše 15 000 m2 v ulici Průmyslová nedaleko obchodního centra Europark Štěrboholy či outletového centra Fashion Arena. Administraci potřebných povolení, koordinaci výstavby i pronájem prostor zajišťuje společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb.

„Vzhledem ke strategické poloze cca 10 km od centra metropole a 2 km od Pražského okruhu je pozemek vhodný pro e-commerce, logistiku, případně i lehkou výrobu. Nová hala umožní dělit jednotky od 4 650 m2 a bude doplněna o kancelářské zázemí. V současnosti je vydané platné územní rozhodnutí. Předání hotových prostor je v plánu ve 2. kvartálu 2022,“ komentuje Ivana Watson, realitní konzultantka CBRE pro průmyslový a logistický sektor, a dodává: „Vhodných pozemků k výstavbě skladů či výrobních hal v blízkosti velkých měst a především Prahy je jako šafránu. Očekáváme proto velký zájem ze strany potenciálních nájemců. Projednávání smlouvy poté standardně zabere šest až devět měsíců.“

Společnost CBRE, konkrétně tým Building Consultancy, se na projektu podílí již od samého začátku, kdy pro majitele pozemku zpracoval studii proveditelnosti a navrhl nové objekty tak, aby bylo co nejlépe využito stávající území. Aktuálně vypsal tendr na generálního zhotovitele a zajišťuje získání souhlasných stanovisek potřebných k vydání stavebního povolení. „Předpokládaný termín zahájení výstavby je letos ve 2. čtvrtletí. Náš tým bude koordinovat celou výstavbu, vést technická jednání s novými nájemci o potřebných vnitřních úpravách prostor a samozřejmě se postará i o uvedení objektu do provozu,“ uzavírá Vojtěch Rusz, projektový manažer týmu Building Consultancy v CBRE.

O CBRE

 CBRE Group, společnost figurující na žebříčku Fortune 500 a indexu S&P 500 se sídlem v Los Angeles, je světovou vedoucí společností v oblasti realitních služeb a investic (z hlediska výnosů za rok 2019). S přibližně 100 000 zaměstnanci poskytuje služby majitelům nemovitostí, investorům a nájemníkům prostřednictvím více než 530 poboček po celém světě (do tohoto součtu nejsou započteny dceřiné společnosti). Společnost CBRE poskytuje širokou škálu integrovaných služeb od správy a údržby nemovitostí, obchodních transakcí, projektového managementu, investičního managementu přes oceňování nemovitostí, pronájmu a prodeje nemovitostí, strategického poradenství až po hypoteční a developerské služby. S téměř 350 zaměstnanci CBRE v České republice spravuje téměř 75 objektů komerčních budov o celkové rozloze téměř 1,2 mil. m2. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti na www.cbre.cz.

Označeno tagem