Za Retino bude komunikovat Rubikon PR

Praha, 8. února 2021, Česká společnost Retino, která provozuje systém vratek a reklamací zboží pro e-shopy, si pro komunikaci s médii vybrala agenturu Rubikon PR. Agentura bude pro Retino zajišťovat klasickou produktovou i korporátní komunikaci. 

Společnost Retino provozuje stejnojmennou platformu určenou pro realizaci reklamací a vratek zboží zakoupeného přes internetové obchody. V současné době ho využívá už přes 1.000 e-shopů v České republice a ročně přes něj projde více, než 10 milionů reklamací a vratek. Retino pro své klienty zprostředkovává jak zpětné finanční transakce, tak řešení dopravy vráceného zboží. Zvyšuje tak efektivitu fungování samotného e-shopu i spokojenost jejich zákazníků.

Jednatel společnosti Retino Petr Boroš k nové spolupráci říká: “Za poslední dva roky jsme dokázali svou službou oslovit přes tisíc e-shopů. Poslední rok navíc přinesl tomuto segmentu extrémní příležitosti k růstu. Rozhodli jsme se proto svěřit profesionální komunikaci naší značky agentuře Rubikon PR, která má za sebou mnoho technologických i e-commerce projektů.”     

Rok 2020 byl rokem extrémního růstu e-commerce v Česku i všude ve světě. Narůstá díky tomu význam témat, která se e-commerce bytostně dotýkají. Petr v Česku vybudoval úspěšný startup, který řeší častý problém e-shopů a jeden z klíčových bodů na zákaznické cestě. Budeme se snažit přinášet na trh zajímavá čísla a edukovat o této problematice majitele e-shopů i jejich zákazníky.” dodává ke spolupráci Managing Director v Rubikon PR Šimon Rákosník. 

O společnosti Retino:

Retino je česká společnost, která provozuje platformu pro management reklamací a vratek zboží zakoupeného prostřednictvím e-shopů. Její systém využívá v současnosti přes 1.000 internetových obchodů v České republice a dalších zemích CEE regionu. Ročně zpracuje kolem 10 milionů objednávek.

O agentuře Rubikon PR:

Rubikon PR je česká komunikační agentura specializující se na firmy z oborů e-commerce, technologií, startupů, financí a trhu nemovitostí. Pro své klienty zajišťuje klasickou mediální komunikaci, správu sociálních sítí i další služby. Od roku 2019 je 100% vlastníkem firmy její spoluzakladatel Šimon Rákosník. Mezi klienty Rubikonu patří společnosti jako DPD, Bolt, Zalando, Cleverlance, Mutumutu, Upvest, Thein Consulting, DLA Piper, Ideasense, Adform, Diametral, Scott.Weber Workspace a další.