ZEN platby nastupují v České republice

Nové finanční služby nabízejí spotřebitelům i podnikatelům unikátní benefity

ZEN, evropský startup nabízející finanční služby založené na moderních technologiích, oznámil vstup na český trh. Díky unikátním benefitům a nadstandardní bezpečnosti umožňuje toto nové řešení podporované společností Mastercard spotřebitelům
i podnikatelům jednoduše a v klidu řešit platby a nákupní transakce

8. února 2021 – Na trh v České republice a také ve 30 dalších evropských zemích vstupuje společnost ZEN. Jejím hlavním cílem je poskytovat jednoduchý a pohodlný způsob pro řízení financí bez formalit a poplatků. Nabídka ZEN, která je na trhu zcela unikátní, kombinuje všechny výhody moderní e-commerce: jednoduché platby, mechanismy pro ochranu obou stran transakcí a také benefity přizpůsobené požadavkům jak podnikatelů, tak jejich zákazníků. 

„ZEN je zkratka pro zero effort non-bank, což odkazuje na pohodlí a bezpečnost, které našim zákazníkům přinášíme. Vytvořili jsme řešení kombinující unikátní benefity s komplexní ochranou, které nikde jinde nenajdete. To vše s garantovanou nízkou cenou a skvělou uživatelskou zkušeností. Říkáme tomu ZEN-commerce“, komentuje Dawid Rożek, spoluzakladatel ZEN a jeho CEO.

Nabídka ZEN je dostupná prostřednictvím mobilní aplikace a webového rozhraní, a to formou transparentního předplatného, s měsíčním bezplatným testovacím obdobím. Zákazníci také získají více měnovou platební kartu Mastercard (fyzickou nebo digitální), kterou si můžou přidat do Apple Pay nebo Google Pay, díky čemuž můžou pohodlně a bezpečně platit on-line
i v obchodě.

Čím je ZEN výjimečný?

Za prvé, ZEN je jednoduchý. Garantuje jasná a jednoduchá pravidla pro podnikatele
i spotřebitele.

Podnikatelé se mohou spolehnout, že platby za jejich transakce budou hladce probíhat z celého světa, ve všemožných měnách. Celý proces řízení financí je integrován s účtem (což je na globální úrovni unikátní řešení), což znamená, že podnikatel se k penězům od svých zákazníků dostane velmi rychle. 

Spotřebitelé ocení zejména proces vytváření účtu na dálku, který patří k nejrychlejším na trhu
a pohodlný přístup k zákaznickému servisu. Všechny nabízené služby lze snadno spravovat v intuitivní a uživatelsky přívětivé mobilní aplikaci.

Za druhé, ZEN je bezpečný. Nabízí velmi bezpečné a přitom pohodlné prostředí pro nakupování. Spotřebitelé mohou využít výhod ZEN Care, což je sada řešení pro snadné vracení zakoupeného zboží. Díky ZEN Care dostane zákazník peníze zpět v nejkratší možné době, přičemž péči o celý proces převezme ZEN. 

Podnikatelé, ať už prodávají online, nebo offline, dostávají se ZEN další jistotu díky absenci jakýchkoli poplatků za chargeback, protože ZEN nabízí jejich krytí. Díky jasným a transparentním programům předplatného mají prodejci přesný přehled o nákladech a nemusejí se obávat nečekaných výdajů.

Za třetí, ZEN prostě nabízí více. Spotřebitelé i podnikatelé, pokud zvolí ZEN, mohou počítat s celou řadou benefitů. Kromě platebních karet ZEN Mastercard nabízí ZEN více-měnový účet, který umožňuje platby bez poplatků ve 35 měnách, a také exkluzivní výhody, jako je ochrana zákazníků Zen Care nebo jednoroční prodloužení záruky na elektronické produkty, zakoupené jak v obchodě, tak online. Výhodný je také systém pro okamžitý cashback, který umožňuje uspořit až 15 % z objemu transakce, a který se okamžitě po nákupu vrátí na účet spotřebitele. Díky těmto výhodám se náklady na měsíční předplatné rychle zaplatí. 

Střední a východní Evropa v čele digitální (r)evoluce

„Střední a východní Evropa je jedním z globálních lídrů ve vývoji e-commerce a celý tento CashBack region rychle roste. Čeští spotřebitelé i obchodníci jsou velmi aktivní online. Chceme pomáhat jak zkušeným tak i úplným nováčkům při hledání jejich místa na internetu. Máme ambiciózní cíle: do pěti let chceme mít na naší platformě celkem milionů registrovaných uživatelů,“ uvedl Dawid Rożek. Ten již má s dosahováním ambiciózních cílů zkušenosti: založil aukční portál pro hráče a rozvinul jej v globální platformu s dvaceti miliony zákazníků. 

ZEN zahajuje strategické partnerství se společností Mastercard. Globální lídr spolupracuje s tímto fintech startupem nejen v oblasti plateb, ale také mu poskytuje komplexní podporu
k urychlení jeho mezinárodního rozvoje. Ta zahrnuje přístup k inovativním technologiím
a obchodním partnerům společnosti Mastercard po celém světě, stejně tak k odborníkům společnosti Mastercard na vývoj produktů a marketing.

“Mastercard je jasnou volbou pro celou řadu finančně-technologických firem po celém světě. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat také se ZEN a společně vyvíjet velmi inovativní produkt. Věřím, že hodnotná nabídka ZEN, v kombinaci se strategií realizovanou společně s Mastercard, přinese úspěch,“ uvedl Raja Rajamannar, Chief Marketing & Communications Officer společnosti Mastercard. 

O ZEN

ZEN je mezinárodní fintech (finančně-technologická) společnost vyvinutá v rámci strategického partnerství s Mastercard, s licencí pro vydávání elektronických peněz od litevské centrální banky. Licence je potvrzena bankovním regulátorem EU pro poskytování finančních služeb v 31 evropských zemích. 

Misí ZEN je umožnit spotřebitelům i podnikatelům, aby své peníze a finanční transakce řídili s klidem v duši. K tomu slouží nabídka digitálních produktů a služeb ZEN jako platební karty, více-měnový účet, platforma pro online platby – a také doplňkové služby a benefity jako doplňková ochrana nákupních transakcí a zakoupeného zboží. Tyto služby jsou dostupné prostřednictvím mobilní aplikace a online transakční služby. 

ZEN založil úspěšný podnikatel Dawid Rożek, spoluzakladatel a tvůrce úspěchu aukčního webu pro hráče, který přerostl v jednu z největších světových obchodních platforem pro digitální zboží.

Označeno tagem